Skocz do zawartości
ArturSobczak

D-link Dir-300 - Wiele Problemow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem od niedawna posiadaczem Dir-300...

Zakupilem go zeby rozdzielic internet z kablowki...

Pierwsza konfguracja przepelniona byla dziwnymi bledami, ale po 5 godzinach internet zadzialal na obydwu komputerach podlaczonych pod router...

Po kilku godzinach zaczelo sie to czego obiawialem sie najbardziej.... Zwiechy, lagi, zwiechy, lagi...

Zazwyczaj pomagal reset modemu z kablowki albo reset routera, czasami pomagalo wyjscie na dwor, kilka bluzgow, powrot do domu, i wszystko dzialalo...

Dzialy sie dziwne rzeczy (gram w World of Warcraft) takie jak na prezyklad:

1) WWW chodza, GG chodzi, WoW nie

2) WWW chodza, reszta nie

3) WWW nie chodzi, WoW potworne lagi

4) nic nie chodzi, komunikat "Kabel sieciowy jest odlaczony"

Po kazdej przypadlosci jakos zawsze jakos router wstawal i bylo ok ale ostatnio pojawila sie przypadlosc numer '4'...

Nic sie nie da zrobic, nie pomaga resetowanie modemu i routera, nie pomogl reset routera guzikiem. Nie wiem o co tu chodzi, czy te DIR-300 sa ogolnie wadliwe czy moj egzemplarz jest walniety i mam go reklamowac?

 

HELP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proboje wrzucic DD-WRT od kilku dni tak jak w instrukcji, i nic. Koncze na tym ze ustawiam IP na 192.168.20.80, wylaczenie zasilania, wlaczenie zasilania z przytrzymaniem Reset'u i koniec, poniewaz nie moge polaczyc sie z routerem przez telnet w Putty. Jakies pomysly?

Edytowane przez ArturSobczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proboje wrzucic DD-WRT od kilku dni tak jak w instrukcji, i nic. Koncze na tym ze ustawiam IP na 192.168.20.80, wylaczenie zasilania, wlaczenie zasilania z przytrzymaniem Reset'u i koniec, poniewaz nie moge polaczyc sie z routerem przez telnet w Putty. Jakies pomysly?

A z jakiej instrukcji korzystasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takiej:

ftp://ftp.dlink.pl/dir/dir-300/documentat...24_20080520.pdf

 

I generalnie teraz jak wlaczam router to migaja wszystkie lampki po kolei oprocz power ktora swieci non stop, i status ktora wogole nie swieci a po kilku minutach swieci tylko power i czasami leciutko przygasa. Nie ogarniam tego Routera. Jakies wskazowki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli resetowales do fabrycznych a siec podlaczona bezposrednio dziala ok (czyli to nie provider leci w kulki) to router padaka... oczywiscie zakladam, ze skonfigurowales go poprawnie... mam obecnie to samo z netgear rp614... wywal dziada, reklamuj albo opchnij na allegro jako uszkodzony... dzis wieczorem kupie sobie wlasnie dir-300, mam nadzieje, ze bedzie chulac

 

swojego demonstracyjnie rozwalilem mlotkiem ^_^

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfigurowalem go juz wiele razy, teraz dziwnym trafem dziala net, oczywiscie srednio co godzinke na chwile netu nie mam...

I nie wiem czy to jest normalne, ale w ipconfig/all wyswietla mi:

Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . . . . . : 15 września 2008 09:13:50

Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . . . . . .: 22 września 2008 09:13:50

I router ogolnie dziwnie sie zachowuje, a to rozne lampki migaja, a to zadna nie miga i netu nie ma, po chwili znowu jest itp...

Czy to raczej wina routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...