Skocz do zawartości
Buria

Pomoc W Wyborze Sprzętu...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, mam nadzieję, że pomożecie rozwiązać mój problem dot sprzętu.

 

Uwielbiam grać w gry PRG, a ostatnimi czasy wyszło wiele arcyciekawych tytułów, z którymi chętnie bym się zapoznał. Niestety, mój aktualny komp jest do niczego jeśli chodzi o nowe gry. Przeglądałem temat z zestawami na wrzesień 2008 i znalazłem jeden, który wygląda interesująco - problem w tym, że poza podstawami, nie mam zbyt dużej wiedzy o sprzęcie komputerowym.

 

Czy taka konfiguracja:

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 259 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5Q Pro - 360 zł

RAM : A-Data 2x1GB 1066MHZ Extreme Edition - 159 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4850 Toxic 512MB - 539 zł

Zasilacz: Pentagram Silent Force CAV-500-A12S - 180 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1 - 140 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 85 zł

 

Razem : 1826 zł

 

Wystarczy by komfortowo pograć w takie gry jak Morrowind Oblivion, Neverwinter Nights 2, Wiedźmin, Fable + inne gry o zbliżonych wymaganiach sprzętowych? Jeśli nie, to w co waszym zdaniem warto zainwestować? Wszelkie komentarze objaśniające mile widziane - może chociaż w ten sposób zwiększe swoje kompetencje jeśli idzie o sprzęt ;)

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie i porady.

 

Pozdrawiam, Buria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pójdzie na maksymalnych detalach, zapewniam.

Nie pisz mu tak, bo moze sie to okazac nieprawda... Wszystko pojdzie na max detalach, ale zalezy od rozdzielczosci w jakiej bedzie gral...

A co do zestawu to faktycznie, niezle spasowany. Jesli dysponujesz taka kwota, raczej niczego lepszego za te pieniazki nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, by kupować budę od znanych producentów - Antec, NZXT, LianLi, Lancool, CoolerMaster, Sharkoon, Chieftec itd.

 

Polecam Ci Anteca 300 - zasilacz mocowany na dole, spora waga, jakość wykończenia. No i kosztuje niewiele, za niecałe 200 zł spokojnie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, by kupować budę od znanych producentów - Antec, NZXT, LianLi, Lancool, CoolerMaster, Sharkoon, Chieftec itd.

 

Polecam Ci Anteca 300 - zasilacz mocowany na dole, spora waga, jakość wykończenia. No i kosztuje niewiele, za niecałe 200 zł spokojnie kupisz.

Rozumiem :) Dziękuje za pomoc, gdybym miał jeszcze jakieś pytania, napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Wiedźmina to na moim HD4850 działa na najwyższych detalach w rozdzielczości 1680x1050. Średnio 40FPS. Twój radeon (toxic) będzie trochę lepszy ponieważ jest podkręcony przez producenta. Polecam obudowę Cooler Master Dominator 690.

Edytowane przez marekgg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominator jest fajny, ale ma panel I/O na górnej ściance, zamiast na przodzie, co może uniemożliwić do niego dostęp, gdy ma się obudowę we wnęce biurka.

ale ta buda jest tak ładna, że aż szkoda pchać ją pod biurko ;)

to tak jakby ktoś kupił stackera i zamknął go w szafie B-)

 

imho 690 to najlepszy wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, które naszło mnie po przeczytaniu innego tematu - chodzi o esc.pl w którym planuje zrobić wszystkie zakupy (z obudową włącznie) - dowiedziałem sie, że możliwe jest by ekipa ze sklepu złożyła mi sprzęt w całość:

1. Czy pobierają za tę usługę jakąś opłatę?

2. Rozumiem, że w zakres usługi wchodzi tylko złożenie wszystkiego do kupy, a nie instalka systemu (a może się mylę?)

 

Wybaczcie za pytania ignoranta :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, które naszło mnie po przeczytaniu innego tematu - chodzi o esc.pl w którym planuje zrobić wszystkie zakupy (z obudową włącznie) - dowiedziałem sie, że możliwe jest by ekipa ze sklepu złożyła mi sprzęt w całość:

1. Czy pobierają za tę usługę jakąś opłatę?

2. Rozumiem, że w zakres usługi wchodzi tylko złożenie wszystkiego do kupy, a nie instalka systemu (a może się mylę?)

 

Wybaczcie za pytania ignoranta :blink:

1. Nie pobierają oplaty.

2. Systemu operacyjnego nie instalują chyba, ze dodatkowo kupisz.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, które naszło mnie po przeczytaniu innego tematu - chodzi o esc.pl w którym planuje zrobić wszystkie zakupy (z obudową włącznie) - dowiedziałem sie, że możliwe jest by ekipa ze sklepu złożyła mi sprzęt w całość:

1. Czy pobierają za tę usługę jakąś opłatę?

2. Rozumiem, że w zakres usługi wchodzi tylko złożenie wszystkiego do kupy, a nie instalka systemu (a może się mylę?)

 

Wybaczcie za pytania ignoranta :blink:

 

Ja tez u nich kupuje komputer ale kazda czesc wysla mi osobno i sam sobie zloze. Z tak zlozonym kompem z karakanem na procku trzeba sie obchodzic jak z jajkiem, a firmy kurierskie dobrze wiadomo jak traktują przesylke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym trochę racji, ale w końcu to sklep, który zajmuje się sprzętem komputerowym (no i mają własnego kuriera), a co za tym idzie chyba mają wyobrażenie o tym jak należy transportować taki towar - najlepszym wyjściem byłoby spytać o opinię tych, którzy skorzystali z usług esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, już kilka razy kupowałem w esc.pl zestawy poskładane przez ten sklep i tylko jeden raz miałem z tym związane nieprzyjemności, mianowicie komputer, który do mnie dotarł miał lekko powyginany bok obudowy, karta graficzna musiała być przykręcona 'na słowo' bo wypadła z gniazda, a twardy dysk który w tej obudowie był wsuwany do 'szuflady' i miał się trzymać na zaczepach/zatrzaskach wesoło latał na kabelku... Wszystko zostało z powrotem odesłane do esc (nie pamiętam tylko czy nie było to na mój koszt...) i przysłali mi nowy zestaw. Ale to jeden taki incydent na wiele komputerów które składałem i zmawiałem sklepie esc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził samemu poskładać, jakoś z reguły już nie ufam sklepom komputerowym, widziałem jak mi poskładali kompa w miejscowym sklepie, w innym w poblizu mojej miejscowości kumplowi też tak poskładali że wszystko latało w obudowie. Nie wiem jak w ESC.pl, ale pewnie nie robią takich akcji bo to sklep z renomą jednak. Mimo wszystko radzę samemu poskładać, przynajmniej będziesz miał pewność że wszystko jest tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...