Skocz do zawartości
adrianadik

Brak Dostępu Do Zasobu Sieciowego...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem poprosić o poradę bo brakuje mi już pomysłów. W domu mam sieć LAN złożoną z dwóch stacjonarnych kompów i laptopa. Laptop ( z którego piszę) i jeden z komputerów jest podłączony za pomocą WLAN, trzeci komputer połączony jest kablem z routerem. Wszystkie trzy stacje mają przydzielone kolejne adresy IP w sieci. Problem polega na wymianie udostępnionymi plikami, z komputera z którego piszę (nazwa: Adrian) widzę w sieci wszystkie pliki udostępnione na pozostałych komputerach, mogę je też oczywiście kopiować na swój twardy dysk. Natomiast pozostałe komputery stacjonarne nie mogą "wejść" na laptopa, jest widoczny w otoczeniu sieciowym, ale pod dwukrotnym kliknięciu pokazuje się error ze screen'a. Jak temu zaradzić? W firewall'u dodany jest wyjątek na udostępnianie plików. Proszę o radę.

 

Dołączona grafika

 

Zapomniałem dodać, że na wszystkich komputerach w sieci jest zainstalowany WIN XP SP3

Edytowane przez adrianadik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli laczysz sie przez konto goscia to sprawdz koniecznie ponizsze ustawienia

 

Dołączona grafika

 

a po polsku Start, a następnie Narzędzia administracyjne i Zasady zabezpieczeń lokalnych

 

potem galaz zasady lokalne a w niej ustawienia praw uzytkownikow a tu "odmow dostepu do komputera" , sprawdz czy nia ma tu wlasnie tego konta przez ktore sie logujesz, jesli jest wyrzuc je

 

mozesz tez sprawdzic na gorze , jest tam 'dostep do tego komputera" tu sprawdz czy znajduje sie konto przez ktore logujesz sie, jesli tak to ok

 

jesli zatwierdziles zmiany, to bezdie konieczny reboot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nic nie pomaga...

 

Dodam tylko, że jak przesyłam z laptopa ( czyli tej stacji której plików nie widać w sieci ) pliki na inne komputery przez protokół gg to na pewno idzie to po sieci - widać po transferze. Co najmniej dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nic nie pomaga...

 

Dodam tylko, że jak przesyłam z laptopa ( czyli tej stacji której plików nie widać w sieci ) pliki na inne komputery przez protokół gg to na pewno idzie to po sieci - widać po transferze. Co najmniej dziwne...

jeśli udostępnisz coś np katalog

 

we właściwościach masz to co na czerwono podkreślone

 

 

Nadal nic nie pomaga...

 

Dodam tylko, że jak przesyłam z laptopa ( czyli tej stacji której plików nie widać w sieci ) pliki na inne komputery przez protokół gg to na pewno idzie to po sieci - widać po transferze. Co najmniej dziwne...

jeśli udostępnisz coś np katalog

 

we właściwościach masz to co na czerwono podkreślone

post-120927-1220906105_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...