Jump to content
Sign in to follow this  
adrianadik

Brak Dostępu Do Zasobu Sieciowego...

Recommended Posts

Witam

Postanowiłem poprosić o poradę bo brakuje mi już pomysłów. W domu mam sieć LAN złożoną z dwóch stacjonarnych kompów i laptopa. Laptop ( z którego piszę) i jeden z komputerów jest podłączony za pomocą WLAN, trzeci komputer połączony jest kablem z routerem. Wszystkie trzy stacje mają przydzielone kolejne adresy IP w sieci. Problem polega na wymianie udostępnionymi plikami, z komputera z którego piszę (nazwa: Adrian) widzę w sieci wszystkie pliki udostępnione na pozostałych komputerach, mogę je też oczywiście kopiować na swój twardy dysk. Natomiast pozostałe komputery stacjonarne nie mogą "wejść" na laptopa, jest widoczny w otoczeniu sieciowym, ale pod dwukrotnym kliknięciu pokazuje się error ze screen'a. Jak temu zaradzić? W firewall'u dodany jest wyjątek na udostępnianie plików. Proszę o radę.

Dołączona grafika

Zapomniałem dodać, że na wszystkich komputerach w sieci jest zainstalowany WIN XP SP3

Edited by adrianadik

Jeśli Twój router ma wbudowany Firewall, to wyłacz firewalle w systemach i zobacz jaki bedzie efekt.

Wyłączenie firewall'a w systemach nie pomogło. Tak samo wyłączenie go w routerze. Program Netlook też nie zdał egzaminu...Już brakuje mi pomysłów :huh:

jesli laczysz sie przez konto goscia to sprawdz koniecznie ponizsze ustawienia

Dołączona grafika

a po polsku Start, a następnie Narzędzia administracyjne i Zasady zabezpieczeń lokalnych

potem galaz zasady lokalne a w niej ustawienia praw uzytkownikow a tu "odmow dostepu do komputera" , sprawdz czy nia ma tu wlasnie tego konta przez ktore sie logujesz, jesli jest wyrzuc je

mozesz tez sprawdzic na gorze , jest tam 'dostep do tego komputera" tu sprawdz czy znajduje sie konto przez ktore logujesz sie, jesli tak to ok

jesli zatwierdziles zmiany, to bezdie konieczny reboot

Nadal nic nie pomaga...

Dodam tylko, że jak przesyłam z laptopa ( czyli tej stacji której plików nie widać w sieci ) pliki na inne komputery przez protokół gg to na pewno idzie to po sieci - widać po transferze. Co najmniej dziwne...

Nadal nic nie pomaga...

Dodam tylko, że jak przesyłam z laptopa ( czyli tej stacji której plików nie widać w sieci ) pliki na inne komputery przez protokół gg to na pewno idzie to po sieci - widać po transferze. Co najmniej dziwne...

jeśli udostępnisz coś np katalog

we właściwościach masz to co na czerwono podkreślone

Nadal nic nie pomaga...

jeśli udostępnisz coś np katalog

we właściwościach masz to co na czerwono podkreślone

post-120927-1220906105_thumb.jpg

Ale jak proste udostępnianie jest włączone to nie ma powodów, żeby ustawienia udostępniania coś zmieniły raczej.