Skocz do zawartości
Snake16

Znasz sie na prawie ?? Zapraszam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstepie powiem ze pisze w imieniu mojego bliskiego kolegi , wysylal juz listy do kancelarii adwokackich ale nie dostawal odpowiedzi .

 

Moje dam wam kopie maili , jakie wysylal do kancelarii :

 

"Witam Pana/nia

 

Z moim zapytaniem kieruje sie do Pana/ni , poniewaz nie wiem do kogo mam sie zglosic .

 

Zamowilem u firmy XXXX(www.xxxxx.net) wykonanie graficzne mojej strony internetowej , zaplacilem wyznaczona kwota pieniezna . Projekt zostal ukonczony i oddany w moje rece . Lecz na tej stronie znajduje sie ich reklama , tzn obrazek z tekstem :

CREATED BY xxx! i jak sie kliknie na ten obrazek to automatycznie wchodzi na ich strone internetowa , chcialem to usunac lecz oni mowia ze nie moge tego zrobic poniewaz to ich "podpis" i maja prawa autorskie do tego projektu .

Czy maja prawo do podpisywania sie w zasadzie juz pod moja strona ( przeciez za nia zaplacilem ) ?

Czy placac za to wykonanie graficzne prawa autorskie nie przeszly na mnie ?

I czy jak usune ten obrazek moge miec nie przyjemnosci prawne ?

 

 

Dziekuje za zainteresowanie sie moja sprawa .

Z powazaniem

XXX XXX"

 

Prosze o odpowiedzi ludzi ktorzy wiedza ze maja na 100 % racje .

 

Pewnie zaraz zapytacie dlaczego on chce usuwac reklame ?

Odpowiedz jest prosta :

Z polecenia swojego szefa dostala zadnianie aby wykonac taka strona , ale zlecil ja firmie . Szefowi proponowal aby ja komus zlecic ale on mowil ze nie ma mowy !

A jak usunie "podpis" firmy ktora wykonala ta strona to moze powiedziec ze sam wykonal ta strona .

 

 

p.s.

Oczywiscie tam gdzie jest "xxx" byly prawdzie informacje alu je usunolem z wiadomych powodow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co widnieje na umowie z podwykonawca ??

kupuje produkt (strone) czy prawa autorskie do niej ??

na umowie autor strony musi sie zrzec praw do niej - wtedy mozna usunac jego podpis.

 

cos mi sie wydaje ze kupila tylko strone - w takim przypadku podpis musi zostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziala ten link :|

troche dziwny adres :]

eh

nie dziala ten link :|

troche dziwny adres :]

eh

:lol: bo to sa grupy dyskusyjne :lol:

 

uzyj outlooka albo czegos w tym stylu. a jesli to jest problem to kuknij na http://niusy.onet.pl - moze oni to archwizuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bylo zadnej umowy , nie przedstawiono mu zadnych zasadz i na stronie tej firmy nie ma zadnego regulaminu .

Nie było żadnej umowy???? No niby wystarczyło by usunąć wszelkie skojarzenia z firmą, która wykonała stronę (między innymi ten baner) i po sprawie.

 

Niestety to nie do końca takie proste, bo ino moga udowodnić, że własnie oni wykonali tą stronę.

 

Ja nie rozumiem, jak można takie rzeczy bez umowy robić - przecież oni moga w każdej chwili kazać usunąć stronę, albo zażyczyć sobie co miesięcznej opłaty za używanie.

 

Luudzie tu jest Polska i dużo firm żeruje na klientach i robi wszystko, żeby z nich jak najwięcej kasy wyciągnąć.

 

Może ich postrasz, że rozpowiesz o tym jak się zachowują, albo może rzecznik praw klienta pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak czytałem KŚ to były tam takie rubryki -- o tematyce prawnej (jakoś tam się nazywały) i był dokładnie ten sam przypadek wyjaśniany przez panią prawnik ... poszukaj po archiwach KŚ jesli masz czas,ochote,i cierpliwość...albo kogoś kto czyta to pisemko i moze ma numer.

 

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...