Skocz do zawartości
itkonto

P5kc Problem Z Ddr2 1066

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem polega na tym, iż moja płyta głowna P5KC ma problem z pamięciami OCZ Reaper 2x1GB 1066MHz. Płyta rozpoznaje je domyślnie w poście jako 667 a jak odpale CPU-Z widzi je jako PC2-5300 533MHz. W biosie udaje mi się uzyskać najwyższą prędkość (bez zawieszeki) na 800MHz, ale co najciekawsze w poście pokazuje 800 a w cpuz nadal to samo czyli 533... Czytałem już na innych forach, iż jest to często spotykany przypadek i różnie sobie z nim radzili:

1) Zmiana slotów z żółtych na czarne

2) Aktualizacja biosu (ja mam teraz już najnowszy 1203)

3) Zmiana DRAM Freqeunce na 1066 przy pozostałych ustawieniach na auto (to z manuala)

4) Ustawienie Comand Rate na 2T i podwyższenie napiecia na 2.2V

Niestety żadne z tych opcji nie pomogło. Dodam jeszcze że posiadam procek E7200 45nm, który normalnie działa na 1066Mhz bez problemów. No i jeszcze zasilacz Corsair HX620W, który trzyma napięcia idealnie.

Mam nadzieję, że to nie jest przyczyną bo sprawdzałem w manualu kompatybilne pamięci i niestety mojej tam nie było, chociaż były inne OCZe też na 1066 tylko inny model...

Czekam na każdą sugestie w tej sprawie.

Pozdrawiam!

Edytowane przez itkonto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem polega na tym, iż moja płyta głowna P5KC ma problem z pamięciami OCZ Reaper 2x1GB 1066MHz. Płyta rozpoznaje je domyślnie w poście jako 667 a jak odpale CPU-Z widzi je jako PC2-5300 533MHz. W biosie udaje mi się uzyskać najwyższą prędkość (bez zawieszeki) na 800MHz, ale co najciekawsze w poście pokazuje 800 a w cpuz nadal to samo czyli 533... Czytałem już na innych forach, iż jest to często spotykany przypadek i różnie sobie z nim radzili:

 

Pozdrawiam!

nic ciekawego nie wniosę ale miałem te pamięci dłuższy czas i z Asusem P5K Pro działały poprawnie

 

no ale to inny model płyty i myślę ze Twoja płyta tez je obsługuje .......

 

jak pokazuje everest

 

post-120927-1220450801_thumb.png

Edytowane przez mensir67pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak temat wzbudził zainteresowanie. Może komuś pomoże przy podobnym dylemacie...

Zacznę od tego, że Pan od wsparcia technicznego Asusa podał mi linka w celu sprawdzenia kompatybilności pamięci z płytą. Oczywiście nie było jej tam i jedyne co mi polecił to "przeprowadzic manualna korekte ustawien - podstawowe timmingi, VDIMM i podniesienie napiecia VNB" - nie pomogło :)

Pozostało mi wymienić na te z listy i wybrałem Corsair Dominator 2x1GB 1066MHz. Po wpięciu do slotów okazało się, że jest dokładnie to samo... Tutaj pomogło mi przestudiowanie tego forum.

Zanim przejdziemy do ustawień biosu należy przerzucić pamięci do czarnych slotów. Na żółtych nie daje rady...

Moje końcowe ustawienia w nowym biosie 1203 to:

Ai Overclock Timer - manual

DRAM Frequency - 1066MHz

DRAM Timing Control - manual

5

5

5

15

reszta auto

Transaction Booster - Disable

FSB Termination Voltage - 1.40V

DRAM Voltage - 2.10V

NB Voltage - 1.55V

CPU Spread Spectrum - Disable

PCIE Spead Spectrum - Disable

F10 i można się cieszyć prędkością 1066 :) Benchmark 06 poszedł lepiej o 200 punktów (w porównaniu z poprzednimi OCZ na 852MHz), żadna rewelacja, Memtestx86 sprawdzony jest też OK. Także są to na pewno stabilne ustawienia.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak temat wzbudził zainteresowanie. Może komuś pomoże przy podobnym dylemacie...

Zacznę od tego, że Pan od wsparcia technicznego Asusa podał mi linka w celu sprawdzenia kompatybilności pamięci z płytą. Oczywiście nie było jej tam i jedyne co mi polecił to "przeprowadzic manualna korekte ustawien - podstawowe timmingi, VDIMM i podniesienie napiecia VNB" - nie pomogło :)

Pozostało mi wymienić na te z listy i wybrałem Corsair Dominator 2x1GB 1066MHz. Po wpięciu do slotów okazało się, że jest dokładnie to samo... Tutaj pomogło mi przestudiowanie tego forum.

Zanim przejdziemy do ustawień biosu należy przerzucić pamięci do czarnych slotów. Na żółtych nie daje rady...

Moje końcowe ustawienia w nowym biosie 1203 to:

Ai Overclock Timer - manual

DRAM Frequency - 1066MHz

DRAM Timing Control - manual

5

5

5

15

reszta auto

Transaction Booster - Disable

FSB Termination Voltage - 1.40V

DRAM Voltage - 2.10V

NB Voltage - 1.55V

CPU Spread Spectrum - Disable

PCIE Spead Spectrum - Disable

F10 i można się cieszyć prędkością 1066 :) Benchmark 06 poszedł lepiej o 200 punktów (w porównaniu z poprzednimi OCZ na 852MHz), żadna rewelacja, Memtestx86 sprawdzony jest też OK. Także są to na pewno stabilne ustawienia.

Pozdrawiam!

 

Pozdrawiam

Wielkie dzięki za instukcję jak 'pobudzić' tą płytę do życia.Ja kupiłem do niej pamięci kingston 2x500MB szybkość taktowania 1200MHz a one chodziły wyłącznie na 800MHz.Dzięki Twoim informacjom udało mi sie podkrecić je do 1154MHz ale 1200 nie udało mi się komp sie nie uruchamiał.Kupiłem pamięci A-Data 1066+ 2x1Gb polecane na forach ale udało mi się max. osiągnąć FSB frquency 417MHz a DDR fr.1111MHz z procesorem E6750 czyli overclocking 25%, odczyt z pamięci ponad 9100MB/s a czas oczekiwania pamięci ok.56 ns .Czy doszedłeś do jakichś lepszych rozwiązań.?Ja na twoim miejscu podkręciłbym trochę procesor.Jeśli coś ciekawego wymyśliłeś z tą nieszczęsną płytą to odpisz na mojego e-maila.Specjalnie zarejestrowałem się by móc Ci podziękować ,bo byłem załamany i pół roku pamięć 1200Mhz codziła z częstotliwością 800 bo nie miałem sposobu jej pzyśpieszyć i chciałem już kupić nową płytę .

Gorąco pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo mnie cieszy fakt, że mogłem komuś pomóc :) Dawno nie zaglądałem na to forum, może dlatego, że nie miałem już żadnego powodu... Faktycznie podkręciłem jeszcze procek, ale tak żeby za bardzo się nie grzał bo mam seryjny cooler założony i staram się nie przekraczać 46 stopni. Obecnie mam FSB frequence ustawione na 319 i ddr na 1022. To jest jednak opcja najstabilniejsza. 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...