Skocz do zawartości
Snake16

Ekran z Laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Mam starego laptopa z kolorowym 15,1 calowym ekranem , mam pytanie czy moze ktos z was wie jak wymontowac ten ekran i tak go przerobic zeby podlaczyc pod karte graficzna , najlepiej pod tv out , tak zebym mogl bo wmontowac w boczna sciana obudowy ?.

 

 

Pozdrawiam Snake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to niewykonalne - matryca sterowana jest bezpośrednio z karty graf. zawartej na płycie głównej laptopa... Teoretycznie możliwe - musiałbyś przeciąć ścieżki które na mobo laptopa łączą moduł grafiki ze "złączem" PCI i tam się podpiąć. W praktyce - Unreal 2 i 1/2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odrazu powiem.. na forach niemasz co szukac.. bo naprawde duzo pytalem i nic sie nie dowiedzialem.

 

zato radze poszukac czegos takiego jak Karta do sprawdzania matryc

 

gdzies czytalem ze jest cost takiego pod ISA... i wykorzystywane jest w serwisach...

ale niwiem na ile to moze byc przydatne..

 

aha.. jeszcze jedno.. w niektorych starszych laptopach kontroler matrycy(k.graficzna) byl montowany w mini odmianie slotu ISA..

i mozna by sie pokusic o zrobienie przejsciowki na ISA w pc... ale nic pewnego ze sie uda :)

 

i jeszcze jedno... szczeze watpie... ale w nowych laptopach sa teraz slotu Mini-PCI... i moze w ktoryms byla by karta graficzna wlasnie w tym porcie.. a nie zitegrowana... ale mala szansa.

 

mini-ISA i miniPCI to sa takie same sloty jak w PC tylko ze innej wielkosci.. jedyne co trzeba by bylo zrobic to odpowiednia przejsciowke.. a do tego sa potrzebne schematy tych slotow w PC i wersjach mini.

 

 

jest jeszcze kilka innych nie drogich mozliwosci zamontowania sobie LCD do budy... ale jestem w trakcie zdobywania wiedzy na ten temat... az wkoncu sie zabiore i opisze to w artykule. ale to nie predko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...