Skocz do zawartości
GRANDMASTER

Media Markt Dzień Mega Promocji

Rekomendowane odpowiedzi

Krótki opis zdarzeń które odbyły się przed MEDIA MARKT w Olsztynie

(temat zamieszczony w dziale laptopy, ponieważ polowanie odbyło się na promocyjnego fujitsu siemens)

 

Każdy chyba wie że dzisiaj od 7 rano były wielkie promocje w MEDIA MARKT. Postanowiłem więc skorzystać i ja. Wstałem o 4 rano (*), następnie pokonałem 100 KM do najbliższego MM który mieścił się w Olsztynie. Na miejscu byłem o godzinie 6:30. Przed drzwiami była spora kolejka ludzi czekających na wejście (+ ok. 10 ochroniarzy). Jedni znudzeni, inni podjadani chęcią zakupów. Pomyślałem co ja tutaj robię, na stare lata stać w kolejkach zamiast zamówić przez neta. Chęć zaoszczędzenia paru groszy była większa. Spory ogonek ludzi był ustawiony przed jednymi drzwiami. W pewnym momencie ochroniarz powiedział- „drugie drzwi też będą otwarte i będzie można nimi wchodzić”. W śród „nie idiotów” zapanowało zmieszanie i zdziwienie na twarzy. Raptem zaczęło się! Ludzie z połowy, końca kolejki ruszyli do przodu. W mojej głowie szybko milion myśli, iść czy stać?! Postanowiłem wyczekać. Opłaciło się! Kolejka się przerzedziła i znalazłem znacznie bliżej. Część osób była mało z tego powodu zadowolona, stali tam całą noc a teraz mają równe szanse z tymi co dopiero przyszli. Od godziny 6:40 do 6:50 nic nie pamiętam. Byłem wrakiem człowieka który podszedł o 1:30 spać a wstał o 4:00. 6:55 coś mnie rozbudziło! Deszcz! Nie ryzykowałem wracania do samochodu, straciłbym kilkadziesiąt pozycji na starcie. Kolejne parę minut moknięcia i nagle o godzinie 6:57 krzyki ludzi, otwierają! Start przysnąłem w „boxach” jednak z tyłu napór ludzi popchał mnie do przodu i ruszyłem z całym ludziskiem do przodu. Ochroniarze bacznie pilnowali szyb / drzwi wejściowych żeby pod naporem nie popękały. Znalazłem się w środku. GDZIE JEST TEN J**** fujitsu siemens!!!!!!!??????? No pięknie już nie ma. Zostały dwa asusy (laptop miał być dla siory, a jej FS starczy). Każdy by pomyślał: „No cóż pech. Inni byli lepsi” – ale nie ja! Rozglądając się po ludziach zauważyłem że niektórzy już zaopatrzyli się w wózki i mają tam: 3x asus, 5x fujitsu siemens, 10x pendrive, 2x odkurzacze. Pomyślałem (to nowość tego poranka- MYŚLENIE!). 8 laptopów? Człowiek ma tylko dwie ręce. E tam nie można pracować jednocześnie na 8 lapkach! Po co mu tyle? Koszyka namiętnie pilnowała jakaś kobieta a jej mąż (chyba) ciągle coś dokładał. Obserwowałem … obserwowałem i w końcu mężczyzna zawołał stróża wózka wypełnionego elektroniką do blenderów czy jakoś tak się to nazywa. Chwila strachu i jeden fujitsu Siemens był mój! Dyskretnie się oddaliłem a następnie okrężną drogą do kasy. O ja p******* co to ma być. Kolejka dwukrotnie chyba objęłaby cały sklep. No cóż, wystałem się kolejne 1h, zapłaciłem (tym razem swoimi pieniędzmi, nie pożyczonymi od osoby postronnej :P) i poszedłem do samochodu. Wiem że wielu osobom zachowanie takie się to nie spodoba. Patrząc jednak z drugiej strony to też: wstałem wcześnie, nastałem się na deszczu. ZASŁUŻYŁEM NA TEGO LAPKA!

 

Jak było w Twoim mieście?

 

* Pierwszy oczekujący pod drzwiami był parę minut po godzinie 24

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To TY mi ukradłeś z koszyka jednego z ośmiu laptopów! Niech ja Cię dorwę! A ja chciałem na tym zarobić.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żartowałem :D. Mieszkam w Białymstoku. Tam podobno też kolejka była niezła... Ja tam nic w MM nie kupuję ze względu na solidność :D.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, zachowałem się przebiegle, pomyslałem. jestem ciekaw czy w ogóle się jarnął że coś mu ubyło. ludzie brali wszystko co jest przecenione, nie patrzyli ile i co, ważne że tanio. niektóre rzeczy mimo skreslenia ceny i napisania nowej promocyjnej nie były wcale tanie :/ na czymś MM musiał się odbić

 

 

agito cena 2199zł

http://www.agito.pl/fujitsusiemens/fujitsu...495.330494.html

oszczędność 1000zł

niech ktoś napisze że nie warto.

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oszczędność 1000zł

No dla 1k nie powiem. Było warto. Aczkolwiek zawinięcie komuś tego z koszyka to dokładnie to samo co wyrwanie mu tego z ręki. Tego drugiego byś raczej nie zrobił.

 

W każdym razie gratuluję zaoszczędzonej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jego sprawa ? powinni wprowadzić zakaz dla takich debili i idiotów , co biorą po 10 laptopow lub innego sprzętu, bo normalny człowiek nie możne kupić sobie czegoś na promocji, bo taka pazerna świnia wszystko wykupi, takie sku** to tylko u nas w kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle sztuk nie kupują ludzie którzy nie mają kasy. są to ludzie co chcą się dodatkowo dorobić. człowiek który zbiera długo na coś upatrzonego i trafia się okazja nie ma szans. nikogo nie biłem, nie przepychałem się, nie biegłem wielkimi krokami do stanowiska z lapkami. najbardziej szkoda mi było starszych osób które przyszły po prezent / upatrzoną rzecz dla dziecka i się mocno zdziwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jego sprawa ?

Oczywiście, że jego. Ma kasę- kupuje. Co z tym zrobi jego sprawa. Wolny rynek.

 

powinni wprowadzić zakaz dla takich debili i idiotów , co biorą po 10 laptopow lub innego sprzętu,

Reglamentacja ostatnio za komuny była. Nie sprawdziło się to.

 

bo normalny człowiek nie możne kupić sobie czegoś na promocji, bo taka pazerna świnia wszystko wykupi, takie sku** to tylko u nas w kraju

Rozumiem że to TY jesteś ten "normalny"? Raczej "normalny inaczej".

 

takie sku** to tylko u nas w kraju

Właśnie przez takie (cytuję) "sku**" jakie tu prezentujesz jest taka zawiść na każdym kroku w naszym kraju. Sam nie mam ale drugiemu nie dam. Albo go jeszcze gdzieś podkabluje żeby mu było gorzej. Byle nie miał lepiej ode mnie.

 

Ehhh :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoja droga jest tego sporo na allegro (sprawdzone wylacznie pod wplywem tego tematu wiec bez odniesienia do nieodleglej przeszlosci). zwrocila moja uwage aukcja sklepu - autoryzowanego partnera FS Polska, gdzie podobny lapek, z lepszym prockiem w cenie 1.489,00 zł, wiec oszczednosc na mniejszym poziomie juz i watpliwe, by handlowali "zdobycznymi" z MM. pozostalych, zwlaszcza swiezych aukcji nie oceniam i, nie generalizujac, nie wiaze z promocja MM. rozne sposoby ludzie maja na zarabianie, lepsze to niz inne, nie zaslugujace na uznanie, metody. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jego. Ma kasę- kupuje. Co z tym zrobi jego sprawa. Wolny rynek.

 

 

Reglamentacja ostatnio za komuny była. Nie sprawdziło się to.

 

 

Rozumiem że to TY jesteś ten "normalny"? Raczej "normalny inaczej".

 

 

Właśnie przez takie (cytuję) "sku**" jakie tu prezentujesz jest taka zawiść na każdym kroku w naszym kraju. Sam nie mam ale drugiemu nie dam. Albo go jeszcze gdzieś podkabluje żeby mu było gorzej. Byle nie miał lepiej ode mnie.

 

Ehhh :mur: :mur: :mur:

To niech do Makro jedzie jak chce hurtem kupowac!!!!!!

Zawisc? A co taki typ reprezentuje? dorobkiewicz za dyche!jeszcze moze zlomy sprowadza z zachodu sprzedaje, na wyprzedażach zachowuje sie jak zwierze byle dorobic? A pewnie jeszcze znajac zycie podjezdza do MOPSu A6 i zasilek (lewy) pobiera...zamiast sie za porządną robotę wziac...Ja takim nie zazdroszcze niczego, i stoje murem za tymi co twierdza iz powinny byc ograniczenia do jednej sztuki. Bo promocja ma byc promocją i umozliwiac zakup okazyjny (nawet celem odsprzedazy), rownie dobrze mogl bratanek kierownika sklepu poza lada zakupic caly towar promocyjny. I wtedy na polkach zobaczylbys 1 lapotapa... a on sprzedal ich xxx i na tym zarobil.. i co wtedy pewnie tez powieedzialbys ze mu sie nalezy bo zaplacil???

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech do Makro jedzie jak chce hurtem kupowac!!!!!!

Może miał bliżej do MM i cena była bardziej okazyjna.

 

Zawisc? A co taki typ reprezentuje?

Spójrz do słownika co to jest zawiść.

Chce zarobić. A może ma liczną rodzinę i chciał wszystkim 10 swoim dzieciom kupić prezent? Wtedy by mógł? A skąd wiesz po co mu to. I kto Ci dał prawo oceniać? Nie ukradł tylko uczciwie kupił. Jak chce to może rozdać. Ciekawe jakby kupił i przed wejściem rozdał (bo taki z niego filantrop) to pewnie byś wziął 5 a nie jeden. I oczywiście to by nie było złe. Tak się zastanów trochę nad sobą...

 

i stoje murem za tymi co twierdza iz powinny byc ograniczenia do jednej sztuki.

Powinny nie powinny. Nie było. Miej pretensje do MM.

 

Bo promocja ma byc promocją i umozliwiac zakup okazyjny (nawet celem odsprzedazy),

No to był zakup okazyjny. Okazyjnie kolo kupił 10 sztuk. Czy jakby sobie kupił 10 sztuk CD Verbatim to też już cieć, oszust i dorobkiewicz? przecież hurtem wziął.

Nie ma prawa regulującego jak ma wyglądać promocja. Podmiot organizujący promocję ustala zasady. Jak Ci nie pasuje nie bierz udziału- proste. W każdym regulaminie promocji pisze że biorąc w niej udział akceptujesz jej zasady. Gdyby było ograniczenie na sztuki to by mu nie sprzedali tyle.

 

rownie dobrze mogl bratanek kierownika sklepu poza lada zakupic caly towar promocyjny. I wtedy na polkach zobaczylbys 1 lapotapa... a on sprzedal ich xxx i na tym zarobil.. i co wtedy pewnie tez powieedzialbys ze mu sie nalezy bo zaplacil???

Zazwyczaj pracownicy i ich rodziny są wyłączeni z promocji. Gdyby tak się stało jak mówisz (a mogło by tak być) to nie byłoby to fair wobec klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście zdaję sobie sprawę z tego biorąc tego lapka nie halo zachowanie moje było ale.... właśnie tutaj jest ale... nie ukradłem go. delikatnie podebrałem. ta osoba nie stała się biedniejsza. za to siostra jest w pełni szczęśliwa i dla tego wiem że było warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel z pracy kupił 3 szt. w MM na targówku, na 100% by się to nie udało gdyby nie to, że inny znajomy pracujący tam zarezerował. Rezerwacja też była dosyć śmieszna, bo polegała na przygotowaniu pod sprzedaż ratalną. W każdym razie ktoś kto przyszedł o cywilizowanej porze i nie miał znajomych, ani stójkowych mógł zapomnieć o kupnie tego FS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Raz w roku czyszcza magazyny.

 

Swoja droga , zgadzam sie z opiniami , ktore tycza sie pazernosci. Dla mnie to chamstwo i powinien byc limit , to promocja a nie sprzedaz hurtowa , do makro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektóre rzeczy mimo skreslenia ceny i napisania nowej promocyjnej nie były wcale tanie :/ na czymś MM musiał się odbić

Bo cena sie nie zmieniła. Dokleili tylko skreśloną wyższą kwotę.. Z resztą już był o tym artykuł na stronach Gazety, kiedy ostatnio byla taka promocja. Tekst odnosił się do MM w Szczecinie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga , zgadzam sie z opiniami , ktore tycza sie pazernosci. Dla mnie to chamstwo i powinien byc limit , to promocja a nie sprzedaz hurtowa , do makro...

wszystko ok, ale krytyka powinna byc skierowana do MM za okreslenie takich a nie innych warunkow promocji. nie oczekujmy od ludzi, ze beda dobrodusznie kupowac po jednej sztuce, jesli moga kupic wiecej i na tym zarobic. nie oceniajmy innych swoja miara. ludzie sa jacy sa. to, ze nazwiemy to chamstwem niczego nie zmieni, a zwlaszcza postepowania "pazernych". pretensje IMO mozna miec tylko do MM. to, ze wiekszosc czytajacych ten temat i bioracych udzial w dyskusji nie kupilaby kilku sztuk, to nie znaczy, ze inni tez tak postapowac musza. MM stworzyl im warunki do "hurtowych" zakupow - oni, Ci "pazerni" skorzystali z tego.

 

ps. zaznaczam, ze nie bronie tych osob. sam bym tak na pewno nie postapil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Bo cena sie nie zmieniła. Dokleili tylko skreśloną wyższą kwotę.. Z resztą już był o tym artykuł na stronach Gazety, kiedy ostatnio byla taka promocja. Tekst odnosił się do MM w Szczecinie ;)

Dzis w moim byl HP laserowy za 229 , skreslone z 299. Nie wiem czy to promocja w dniu dzisiejszym , czy nie...bo ta cene to ja tam gdzies od jakichs 2 tygodni widze , byla juz przed promocja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz w roku czyszcza magazyny.

 

Swoja droga , zgadzam sie z opiniami , ktore tycza sie pazernosci. Dla mnie to chamstwo i powinien byc limit , to promocja a nie sprzedaz hurtowa , do makro...

W Radomiu można było brać tylko 3szt. każdego artykułu.

 

A jaki był ścisk to masakra. Tłum jednak to bydło, wyłazi z ludzi co najgorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy rzeczy na krzyż w promocji, reszta po normalnej cenie - a lud kupuje hurtem jakby jutro Armia Czerwona miała wkroczyć i wszystkie sklepy zsocjalizować. Steve Jobs i jego iPrzedmioty patrzą z podziwem.

 

W MM nie kupuję nic - za drogo, a na szalone wyprzedaże jestem za leniwy i za mało wysportowany. No i obawiam się najstraszliwszego żywiołu tej planety, czyli podnieconego tłumu. Ale jako sklep do pooglądania i pomacania sprzętu nader przydatny, żona wypatrzyła sobie MSI Winda w kolorze białym, pobawiła się jakiś czas i chce go pod choinkę. Miesiąc wcześniej ten sam MSI Wind widziany na zdjęciu w Komputroniku nie wzbudził żadnych uczuć.

 

HeatheN - co, nie zdążyło się i gul skacze? :>

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ograniczeń ilosci kupowanego sprzętu :

jakby było mozna kupić tylko jedna szt. to co ? koleś by sprowadził rodzinke i po sprawie ;] każdy kupi 1szt ;]

tylko kolejki by się wydłużyły więc IMO takie limity są bez sensu ;]

 

heh pamiętam jak byłęm na tych pierwszych wyprzedażach w MM - połowa asortymentu leciała ponad kasami xD ciekawe jakie straty miało MM wtedy ;]- dwoje ochroniarzy to było troche za mało :P

teraz już nie jest tak ... "fajnie" ;]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...