Skocz do zawartości
YoSHi

CELERON 2GHz + jaka dziwna plyta i zalosna wydajnosc.

Rekomendowane odpowiedzi

obciążenie procesora

ciekawe co to za uslugi masz .... jak duron800 128ramu radzi sobie jako proxy dla 20 kompow ... oczywsiscie w2k

qrna, przecież mówie, JAK MI SIE PODŁĄCZY 5 OSÓB Z LANU DO MOJEGO KOMPUTERA I NP. ZCIĄGA FILMY PO FTP (LAN 100MBIT) TO JEST JUZ KILERNIA, NA BALERONIE TEGO NIE MIALEM

a co ma do tego proxy które tylko rozpuszcza po lanie łacze internetowe, można to zrobić na 386

nie, nie mowiles, teraz to powiedziales;

powiedz moze jakiego servera ftp uzywasz ?

bo napewno masz cos zjeb*ne albo zle skonfigurowane; przy ftp trzeba sie troche natrudzic aby obciazyc cpu w 100% - hdd tak, cpu ciezko.. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam czytam.... i mnie szlag trafia jak widze takie herezje, widzicie tylko w i wyłącznie wasze athlony które są  tak naprawde <font color="#FF0000">[ciach!]</font> warte, od kiedy przesiadłem sie z celerona(700@1050) na athlona 1800+ mam same problemy, oto one:

- windows 2000 , divx, permanentne gubienie klatek

- problemy z grami

- wielozadaniowość, napewno nie w AMD, już na moim starym celeronie        dużo lepiej było, może i nie miał takich osiągów w 3dmarkach i innych <font color="#FF0000">[ciach!]</font>łach ale komfort pracy w kilku aplikacjach jednocześnie + mp3+ cośtam o niebo lepsza na celeronie, nie  mówiąc już o p3 czy p4

 

zresztą cotu dużo gadać, większość z was ma pewnie po 10 lat, dostaliście pieniążki od mamusi na komputer, kupiliście amd i dla was to jest jedyne co widzieliście, klapki na oczach, a wasze zdanie zapewne wywodzi się z jakichś głupich recenzji z internetu, nie z własnego doświadczenia, więc proszę nie piszcie herezji o czymś czego nie widzieliście, nie testowaliście  

ROTFL

hehe, andriu - po trochu masz racje - rzeczywiscie przez niektorych fanatyzm przemawia. ale...

 

mam juz 3 procka amd (durex 600, palomino 2.0+, tbred 1.7+) - wczesniej mialem kilka inteli (p120, p166, p200mmx, celine300A) i musze ci powiedziec ze na zadnym z tych kompow nie mialem jakichs problemow - a zwlaszcza na amd'kach - rzeczy o ktorych mowisz nie maja miejsca - polecam ostrozne obchodzenie sie z systemem - pomaga. nie wydaje mi sie zeby amd mial jakies wady w porownaiu do intela - a co do pracy wielozadaniowej - antki xp + win xp - sa dla siebie stworzne - co powiesz na 3 sesje zalogowanych lokalnie uzytkownikow, kazdy po kilka programow ??? (i wszystko dziala tak jak powinno).

 

no i "final word": mam "troszke" wiecej niz 10 lat, a ostatni komputer ktory sponsorowali mi rodzice to p120. zakladam ze ta ostatnia uwaga nie byla do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obciążenie procesora

ciekawe co to za uslugi masz .... jak duron800 128ramu radzi sobie jako proxy dla 20 kompow ... oczywsiscie w2k

qrna, przecież mówie, JAK MI SIE PODŁĄCZY 5 OSÓB Z LANU DO MOJEGO KOMPUTERA I NP. ZCIĄGA FILMY PO FTP (LAN 100MBIT) TO JEST JUZ KILERNIA, NA BALERONIE TEGO NIE MIALEM

a co ma do tego proxy które tylko rozpuszcza po lanie łacze internetowe, można to zrobić na 386

nie, nie mowiles, teraz to powiedziales;

powiedz moze jakiego servera ftp uzywasz ?

bo napewno masz cos zjeb*ne albo zle skonfigurowane; przy ftp trzeba sie troche natrudzic aby obciazyc cpu w 100% - hdd tak, cpu ciezko.. :roll:

 

iis :)

 

na intelu spoko sobie radził a na amd nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmęczyłem to wreszcie i trochę mnie to sprężyło, znowu awanti. ja nie widzę specjalnie różnicy między prockami, imo intel robi może i dobre procki ale za kasę która odbiera zmysły za cenę procka intela (średniej klasy) mam amdka i wypasione śmigło albo pól płyty głownej więc tak to wygląda z ekonomicznego pkt. widzenia i jak dla mnie to jest no1 po co becelowac tyle kasy?

co do hałsu- paniowie nie pierd**lcie głupot bo aż mnie skrenca mam do czynienia z HP Netserwerami jeden to 486DX a drugi PII400 takich śmigieł jak tu to można szukac w samochodach obok chłodnicy a hałas- już nawet ryk FX to szmer

tak się składa że pracuję na Solteku na kt133 256ram d700 i w98se nigdy się nie spotkałem z bardziej bezproblemowym sprzęcie. więc jak ktoś już nadmienił sztuka to konfiguracja ale jak ktoś ma zbytnią fantazję w grzebaniu w windzie to takie jaja wychodzą.

moja sugestja dla kupującuch nową maszynkę:

procek AMD 0,13 tzw. B0 płytka z nforcem2 jakieś śmigło z kontrolą obrotów do tego grafika z ati (bo z nvidią i jej gforcami to podobna historia jak Amd Intel )

jak już mój fader bardzo zagorzały zwolennik Intela po przsiadce na mój sprzęt przestał trzeszczeć to znaczy że coś w tym musi być. ejmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmęczyłem to wreszcie i trochę mnie to sprężyło, znowu awanti. ja nie widzę specjalnie różnicy między prockami, imo intel robi może i dobre procki ale za kasę która odbiera zmysły za cenę procka intela (średniej klasy) mam amdka i wypasione śmigło albo pól płyty głownej więc tak to wygląda z ekonomicznego pkt. widzenia i jak dla mnie to jest no1 po co becelowac tyle kasy?  

co do hałsu- paniowie nie pierd**lcie głupot bo aż mnie skrenca mam do czynienia z HP Netserwerami jeden to 486DX a drugi PII400 takich śmigieł jak tu to można szukac w samochodach obok chłodnicy a hałas- już nawet ryk FX to szmer

tak się składa że pracuję na Solteku na kt133 256ram d700 i w98se nigdy się nie spotkałem z bardziej bezproblemowym sprzęcie. więc jak ktoś już nadmienił sztuka to konfiguracja ale jak ktoś ma zbytnią fantazję w grzebaniu w windzie to takie jaja wychodzą.

moja sugestja dla kupującuch nową maszynkę:

procek AMD 0,13 tzw. B0 płytka z nforcem2 jakieś śmigło z kontrolą obrotów do tego grafika z ati (bo z nvidią i jej gforcami to podobna historia jak Amd Intel )

jak już mój fader bardzo zagorzały zwolennik Intela po przsiadce na mój sprzęt przestał trzeszczeć to znaczy że coś w tym musi być. ejmen

No tak ... zaraz mnie wprowadzisz do serwerowni gdzie same intele siedza (bo nikt szanujacy sie AMD tam nie wpusci) i powiesz: slyszysz jak tu huczy !!! LOL !!! Nic dodac nic ujac. Czlowieku kup sobie jakiegos DELL-a z Pentium III przykadowo to poczujesz co to cisza....A swoja droga to proponuje zamknac ten temat bo i tak nikt nikogo nie przekona do swoich racji a dalsze geganie na ten temat uwazam za bezsensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...