Skocz do zawartości
skalanka

Spagetti Ala Carbonara - Szybko, łatwo I Pysznie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Trafiłem tu szukając przepisu na pizze, a czytając wasze posty postanowiłem podzielić się moim przepisem na sos do spagetti, który jako kucharz amator polecam wszystkim facetom jako danie popisowe i nie tylko...

Jak powiedział aktor Małaszyński (albo ten Łysy) w serialu "Oficer" zajadając się spagetti w knajpie u Topora - "macie tu genialną karbonarrę..." podaję co następuje:

Składniki - na 2 dorosłe osoby:

1. cebula - 1 średniej wielkości - ok. jak kurze jajko

2. szynka - ok. 20 dag - ja używam szynki a nie boczku jak podają w większości przepisów, szynka musi być dobrej jakości - najlpiej typu wiejska, staropolska, naturalna itp. i musi kosztować ok. 20 zeta wzwyż za kilogram - nie ma co oszczędzać bo to szynka nadaje glówny smak

3. śmietana - najlepiej 30 % w kartoniku - mała 20 ml

4. jajko - 1 duże wiejskie lub 2 małe zwykłe

5. ser żółty - ok. 20 dag - i tu jest problem - dobry ser z którego nie zrobią się grudy i będzie smakował kosztuje ok. 30 zeta za kg wzwyż, ale czasem taniej można kupić w delikatesach w małych opakowaniach oryginalny ser włoski starty w wiórkach - parmezan, a jak ktoś chce poeksperymentować to może spróbować innych serów - roquefort, gorgonzolla a w ostateczności użyć krajowego żółtego sera twardego - typu morski...

6. makaron - spagetti - gotować jak podaje producent na opakowaniu...

Przygotowanie:

na rozgrzaną patelnię wlać troszkę oleju dobrej jakości, następnie wrzucić drobno posiekaną cebulę, kiedy cebula zacznie się szklić dodać drobno posiekaną szynkę i mieszając podsmażyć od 3 do 5 minut, UWAGA nie dopuścic by cebula i szynka się przypaliły bo to zabije cały smak !!! kiedy szynka i cebula się przegryzą i przysmażą wlać sos w następującym składzie:

do miseczki wlać śmietanę, jajko i starty ser, porządnie wymieszać i powoli wlewać na patelnię mieszając, doprowadzić całość do wrzenia i odstawić lub ? -

polać makaron od razu sosem po przygotowaniu i zjeść lub zostawić sos do przestygnięcia, potem schować do lodówki i podgrzać go na drugi dzień - składniki się przegryzą i będzie bosko...

Albo na włoski sposób wlać sos do odcedzonego makaronu i wymieszac razem i podawać...

SMACZNEGO !

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA WSZELKIE UWAGI OD OSÓB PRZYGOTOWUJĄCYCH

Ostrzegam - danie ma zaje... ilość kalorii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektore przepisy wzbogacaja calosc bialym winem (tzn) smazysz cebulke + boczek, podlewasz winemm dusisz to troche a potem smietana i na koncu jajo i ser.

Edytowane przez Mysterio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że macie tu genialną Carbonarrę ;)

Polecam wszystkim, moja druga połowa była pod wrażeniem. Wbrew pozorom może to i jest kaloryczne,ale i tak lżejsze niż "alla bolognese".

Co do sosu, to mnie wyszło za dużo :)

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam plesniowy ser gorgonzola niebieska, np lazur. jak ktos woli delikatniejszy smak to od biedy zwykly camembert, z tym to juz nie ten smak :)

 

szybko i smacznie ;)

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Carbonara to jest to zdecydowanie.Chociaż sam się za jej robienie nie zabieram,bom leniwy strasznie to zjeść lubię.Kiedyś przepisy oglądałem i czasem ludzie dawali pieczarek,dla mnie to profanacja normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...