Skocz do zawartości
Jackassek

Pierwsze Lc

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się od pomysłu który przerodził się w obsesje. I tak zaczęlo sie mozolne składanie. Pisałem wiele postów na tym forum i spotkałem sie z pomocą, chociaż wieśniaków z głupimi odpowiedziami niestety naym forum nie brakuje. To co na początku zakładało, że będe chłodził tylko CPU przerodzilo sie w pomysł który nie chłodzi tylko zasilacza. Nie mam zdjęć z worklogu ale pokaze jak wygląda to na dzień dzisiejszy. Czekam jeszcze na drugą kartę i na bloki na obydwie. A i jeszcze dysk. Chłodzone części to CPU(Q9450) (płyta główna(ASUS Striker II Extreme) Ram(4x1gb DDR# OCZ flex xlc) Dysk i GPU(2x EVGA(9800gx2 SSC). Na zdjęciach nie jest jeszcze wszystko skonczone ale mimo to pokaże zdjęcia a wszsytko powinno być skończone do 2 tygodni. Za chlodzenie odpowiada Zalman Reserator Xt z pompką swiftech mcp355(lainng ddc 1t+) do tego chłodnica thermochill 3x 120 na dachu. Na Cpu jest blok zalman orginalnie dodawany do reseratora.(wiem ze za to dostane po lbie ale juz naprawde nei mam kasy na jego zminę). Docelowo chciałbym zmienić obudowę na SS TJ07 i blok na CPU. Jeżeli ktoś powie, że nie da się dostosować jakiejkolwiek obudowy do wc to patrzcie na to...a co do pląataniny węży to uwieżcie mi, że nie dalo sie tego lepiej ułożyć. Dla tych którzy nie dopatrzą się to z trójnika idzią równolegle dwa obiegi na pamięci, żeby nie hamować przeplywu, a po wylocie wracają trójnikiem do pojedynczego obiegu. Narazie tylko tyle zdjęć.post-158287-1220109182_thumb.jpgpost-158287-1220109232_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz poprostu zrezygnować z chłodzenia wachą tych ramów ? Układ by na tym zyskał ( m.in. na estetyce ) a ramy by az tak bardzo nie ucierpiały na tym zabiegu ;) a taki sprzęt aż się prosi o ładne LC :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwiez mi, że sie nei dało. Próbowalem wszelkich innych możliwości i nie ma innej opcji. Ta jest najbardziej estetyczna....mogłem puścic szeregowo ale zachamowało by to przaepływ

Dołączona grafika

 

Jakoś mgr.Racuch się na przepływ nie skarży .... :wacko:

 

Btw 6 bloków w układzie :plum: i żaden normalny

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no trzeba przyznać, wygląda to beznadziejnie. A już w szczególności ten ogromniasty trójnik. Zrób to tak jak ma Racuch. Nie sądzę aby takie rozwiązanie stawiało większy opór od przeciętnego bloku wodnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale ona ma inne pamieci. Jezeli sie nie myle to flexy II i one mają takie rozgałęźniki a ja ich niemam. Jeżeli ktoś wie gdzie je można dostać to proszę o info. A tak btw to flexy II mają chyba inna(mniejsz) średnicę krućców. a z bliska uwieżcie nie wygląda to tak źle. a to jeszce nie skończony układ bo jeden z tych węży leci na dach do tc. Niema jeszcze bloków na karty.Mimo to rozumim ze moze sie komuś to niepodobać. Ale naprawde jest to zrobionej najlepiej jak sie dało.(Nie tracąć na przepływie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Ale jak juz pisałem brałem pod uwage wszystkie za i przeciw. Przy szeregowym układzie to będzie flow killer niesamowity i dlatego puściłem równolegle przez 2 banki pamięci. Ale mimo to dzięki za pomoc. Narazie napisałem wiadmość do coolingu i prawdopodobnie jutro dostanę jakąś odpowiedz. Tak czy inaczej jakość prędzej czy później załatwie te przejsiówki i zrobie to tak jak powinno być. A tak BTW to najlepsze takie przejściówki to thermaltake i connect 69

Edytowane przez Jackassek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to są mocne pompki by dysponowały większą mocą na takie niespodzianki typu 10 bloków więc martwienie się przepływem jest imo bezsensu...czemu? Bo flow nie polepszy Ci tak temperatury jak wymiana tego czegoś z cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wiele postów na tym forum i spotkałem sie z pomocą, chociaż wieśniaków z głupimi odpowiedziami niestety naym forum nie brakuje.

Niestety jak piszesz debilne posty na poziomie 5 - latka to sie niedziw ze dostajesz glupie odpowiedzi...

Co do ukladu to kicha straszna i tyle...

 

Po co uparles sie na tego resoratora? bez sensu pakowac grube weze, jak w srodku masz pewnie takie jak standardowe w resoratorze, tak ze to on Ci flow zabija...

Wywal z niego DDC, wsadz stara pompke i podepnij na cienkich wezach jak pokazal Malik pamieci, do tego doloz blok z mobo i dysku, wydajnosc bedzie wystarczajaca i flow tez.

W drugim loopie daj na grubych wezach DDC, thermochilla i cepa z grafami, bedzie wtedy bez zadnych wiekszych zabijaczy flowu i bedzie wydajniej tak na dula-loopie niz z wpierniczonym na sile resoratorem. Bezsens kompletby i tyle, skoro ma sie na tyle sprzetu ze niewiele kosztowalo by zbudowanie 2 petli pakowac wszystko w 1.

Tak jak proponowalem uzyskasz o wiele lepsza wydajnosc, do tego pedzie po prostu latwiej poprowadzic weze i bedzie mniejszy burdel, a tak nawaliles tego jak cyganka w tobolku i jeszcze te obzydliwe trojniki i jakies redukcje, jeden wielki syf, jak jeszcze grafy dolozysz to wogole bedzie do d...

Tak ze radze jeszcze panie "wieśniaku z głupimi pomyslami" przemyslec to jeszcze raz....

 

Słowo "wiesniaku" zostalo uzyte przez autora tematu w stosunku do uzytkownikow forum, wiec dla tego linijke wyzej zacytowalem je zwracajac sie do autora tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...