Skocz do zawartości
Tex

Przepustowość Waszych Mobilnych Kart Graficznych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

jaka jest przepustowosć kart graficznych w Waszych lapkach,odczytajcie w programie GPU-Z i wklejajcie screeny.Zegary i 3DMarki to nie wszystko,przepustowość takze jest ważnym parametrem.Zauwazyłem ze im wyższa przepustowosc tym mniejszy spadek klatek daje właczenie wygładzania krawędzi AAx4.No to zaczynam:

 

GeForce Go 7900 GS:

Dołączona grafika

 

bez o/c:375/507 MHz

 

Dołączona grafika

 

z o/c: 450Mhz/550Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat nie ma sensu, bo przepustowość pamięci można sobie obliczyć samemu, to nie jest żaden benchmark, tylko prosta kalkulacja - równie dobrze celem tematu może być wklejanie wartości zegarów. Co innego 3DMarki - można mieć 2 identyczne kompy, z identycznie taktowanymi komponentami, ale wyniki mogą być różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor chcial sie chyba pochwalic swoim uber pr0 7900 w lapku.

niezupełnie jest czym bo teraz sa duzo szybsze karty od mojej :wink: ,po prostu są różne karty a np bardzo popularna dziś 8600 GT ma tylko 128bit magistrale niestety nie wiem jak obliczyc przepustowosć wiec załozylem temat aby zobaczyć jak to w róznych kartach wypada.A zintegrowany Intel X3100 też mnie interesuje bo podobno ludzie masowo na niej grają wiec jakoś sobie musi radzić z grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo liczenia,ale brak mi dwóch danych :stałej dla pamieci DDR3 i opóźnienia pamieci w nanosekundach

 

jak ktoś ma to niech wrzuci przepustowość karty GeForce Go 8600 GS lub GT DDR2/DDR3 bo znalazłem taki cytat:

 

"the 8600GS has terrible memory bandwidth, like the rest of the 8600 series." a wynik w 3DMarkach robia nawet nieźle

Edytowane przez Tex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie pamięci nie jest potrzebne do obliczenia przepustowości. Poza tym to też jest wielkość, którą można obliczyć. Wzorki są krótkie i nie rozumiem, co tu jest trudnego do policzenia - szerokość szyny znasz, częstotliwość także, a stałą dla DDR3 także można sobie "policzyć" - w końcu znasz przepustowość u siebie - także wyjdzie 2, podobnie jak dla DDR2 (różnica jest taka, że DDR3 osiąga wyższe taktowanie). Ponieważ już nie stosuje się pamięci SDR, najlepiej policzyć tak:

(szerokość szyny * taktowanie)/4000

(politycznie poprawnie byłoby 4096) - wzorek wręcz banalny (wychodzą GB/s). Na stronce może rzeczywiście wzór był bardziej rozbudowany.

Co do 8600GS i GT - słaba przepustowość jest skutkiem stosowania DDR2 (niskie taktowanie) i szyny 128-bitowej. Niektóre lapciaki (np. Dell XPS M1530) mają DDR3 - taktowanie pamięci jest wyższe o jakieś 200-300MHz. Jeśli chodzi o 3DMarki - tu się nie zgodzę. Co prawda punktów jest sporo, ale w przypadku DDR3 mamy wynik o jakieś 30% lepszy. Równie dobrze, podobny wynik możnaby uzyskać, stosując DDR2 i robiąc konkretny oc GPU.

Warto sobie wpisać w goglach "GPU-Z nazwa_karty" i popatrzeć na obrazki - wyników jest pełno.

 

@Szawel - Twoja karta nie ma własnej pamięci - korzysta z "tradycyjnego" RAMu. Podejrzewam, że jak chcesz mieć 128 bitów, musisz mieć aktywny tryb dual channell.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę dziwnie jest z tym DUALem, bo kości są różne: 512MB Hynixa i 1GB Kingstona. Do tego CPU-Z pokazuje, ze synchroniczny ;) W sumie timingi mają takie same.. róznica jest głównie w pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie 10 GB/s różnicy w przepustowości kart 8600GT/8700GT na korzyść najsłabszej z kart serii 7900 to naprawde dużo.Czyli można zaryzykować stwierdzenie że 8600GT to odświeżony GF Go 7600 GT

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że odświeżony - w przypadku GF 8@9 rzeczywiście tak jest, ale w 7@8 mamy już więcej zmian. To, że taki 8600 GT ma dużo gorszą pamięć w ujęciu jako całość, nie jest niczym dziwnym. Zawsze były, powiedzmy 3 segmenty kart - słabiaki, średnie i najmocniejsze. Taki 7900 GS to segment najmocniejszy (jeśli brać pod uwagę daną serię) - stąd 256-bitowa szyna pamięci i DDR3. A 8600 GT to już segment średni (podobnie jak 7600 GT) - więc są cięcia kosztów - szyna pamięci jest już 128-bitowa. A, że mamy postęp, taki 9600 GT jest już szybszy od 7900 GS, mimo, że ten nowszy ma "okrojoną" pamięć (ale z drugiej strony ma więcej shaderów - takie rozwiązanie jest, jak widać, tańsze).

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...