Skocz do zawartości
kwaska

Update- Ultra Cichy Pecet

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz już fajnego barebone - shuttle to dlaczego kombinować ;)

 

Polecam do shuttle

1. zasilacz shutlle PC62

http://www.pixmania.com/pl/pl/1348632/art/...ilacz-200w.html

2. dysk 2,5" + Scythe Quiet drive (stary będzie jak znalazł na magazyn)

3. Wentyl 92mm Xthermal

4. Karta 9600gt/9600gso + Zalman VNF100 pasywnie (widziałem w sieci fotki i pasuje do shuttle).

 

I masz super cichego kompa wentylowanego jednym wiatraczkiem 92mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D3NV3R- z tym wyłączaniem 4850 jak się nie używa to świetny pomysł :)

 

Ok, GA-MA78GM-S2H jest akurat w sklepie także nie ma problemu, jest trochę droższa, ale skoro warto dopłacić to wezmę ją. Jest jeszcze GA-MA78G-DS3H, ten sam chipset, w formacie ATX i droższa o jedyne 3 euro. Warto dopłacić?

 

aldam- Nie sądzę żeby ten 200W zasilacz pociągnął 9600gt/9600gso, mam teraz 300w i każdy mówił, że na nim nic mocniejszego nie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo wersja Full-ATX wcale nie jest lepsza. Posiada gorszy BIOS i wogóle dodatkowa przestrzeń w tym wypadku niewiele daje... Recenzje mówią tak - S2H jest lepszą płytą mATX niż DS3H w kategorii Full-ATX. Można to interpretować dwojako, ale nt. wersji mATX wypowiadali się bardziej pochlebnie. No i jest ona dostępna także w nowszej (tzn. lepszej) rewizji 1.1.

 

Nie jestem do końca pewien, czy wyłączanie głównego GPU i przełączanie się na zintegrowane działa z 4850, ale moim zdaniem powinno.

 

Jeśli ja kupowałbym podobny zestaw, to do tej płyty dokupiłbym także radiatory na NB/SB od Thermalrighta (drogie, ale poza WC nie ma nic lepszego w tej kategorii co jest przy okazji ciche). Pamiętaj że jeśli chcesz ograniczyć ilość radiatorów, to przy wyborze chłodzenia nie decyduj się na całkowicie miedziane radiatory, ponieważ miedź gorzej oddaje ciepło od aluminium.

 

Zestaw z Athlonem 65W oraz kartą pokroju 4850 lub 8800GT powinien pobierać nie więcej niż 220W pod obciążeniem, więc markowe 300W powinno wystarczyć (zasilacz jest cichy do 60% obciążenia), leczy wziąłbym przynajmniej 350W.

 

Pamiętaj, że bez względu jaki model wybierzesz, i tak czeka cię fanswap (jeśli ma być na prawdę cichy), więc lepiej wybrać zasilacz bez plomb gwarancyjnych itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz raczej będzie Enermax, podobno działa bardzo cicho, także może obędzie sie bez fanswapa?

Jeżeli nie to jaki polecacie bez plomb?

I mam jeszcze pytanie odnośnie sklepu, czy ktoś z uk zna jakiś niedrogi i godny polecenia sklep? Znalazlem ocuk, czytalem o nim pochlebne opinie i co najwazniejsze wysyla do Irlandii.

 

Który z tych zasilaczy jest naj naj?

http://www.overclockers.co.uk/productlist....=123&rows=0

Edytowane przez Rahuene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enermax Modu+ 525W albo BeQuiet! Dark Power Pro550W

I po co taka elektrownia do tego sprzetu ? Wez Chieftec GPS 350W. Nie ma blomb, jest robiony przez Delte co jest gwarancja wysokiej jakosci, a do tego nie jest drogi.

 

EDIT:

 

Kurde, nie widze Chiefteca w tym sklepie co podales. A co do Enermaxa, to nei wiem jak te nowe modele, ale seria Liberty miala plombe, wiec podejrzewam, ze i te beda mialy.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmodyfikowany zestaw:

Scythe Mugen- pasywnie

2x Noctua NF-P12 120mm- na najniższych obrotach

Enermax Modu 82+ 525W+ Noctua P12 jeżeli zajdzie taka potrzeba

HIS ATI Radeon HD 4850 512MB GDDR3

Gigabyte GA-MA78GM-S2H AMD 780G Micro-ATX+ ZALMAN ZM NB47J(mam akurat w domu nowy nierozpakowany)

OCZ Core 64GB SSD- spory wydatek, ale gwarantuje bezwzględną ciszę. Warto, czy lepiej się wstrzymać i poczekać aż SSD stanieją?

Logitech G15 Gaming Keyboard

Logitech G9 Gaming-Grade Laser Mouse- super myszka dla graczy jak i do biura

Obudowa- Może P180 Mini, kosztuje połowę ceny P182, jest w promocji

 

Dobrze jest?

 

Edit: DziubekR1- Chiefteca raczej nie znajdę w żadnym sklepie w Irlandii i UK ;/

Edytowane przez Rahuene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na takie sklepy i porównaj ceny, Ja będę składał na http://www.ebuyer.com ale są jeszcze:

http://www.specialtech.co.uk

http://www.cclonline.com

http://www.aria.co.uk

no i google ;) szukaj :D

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmodyfikowany zestaw:

Scythe Mugen- pasywnie

2x Noctua NF-P12 120mm- na najniższych obrotach

Enermax Modu 82+ 525W+ Noctua P12 jeżeli zajdzie taka potrzeba

HIS ATI Radeon HD 4850 512MB GDDR3

Gigabyte GA-MA78GM-S2H AMD 780G Micro-ATX+ ZALMAN ZM NB47J(mam akurat w domu nowy nierozpakowany)

OCZ Core 64GB SSD- spory wydatek, ale gwarantuje bezwzględną ciszę. Warto, czy lepiej się wstrzymać i poczekać aż SSD stanieją?

Logitech G15 Gaming Keyboard

Logitech G9 Gaming-Grade Laser Mouse- super myszka dla graczy jak i do biura

Obudowa- Może P180 Mini, kosztuje połowę ceny P182, jest w promocji

 

Dobrze jest?

 

Edit: DziubekR1- Chiefteca raczej nie znajdę w żadnym sklepie w Irlandii i UK ;/

Jak najbardziej poprawny zestaw, jednak warto przemyśleć kilka rzeczy:

- zamiast Mugen'a wziąłbym właśnie Ninja albo nawet Infinity...

- zasiłka ~400W wystarczy spokojnie

- właśnie z brytyjskich sklepów brałbym zasilacz marki PC Power and Cooling, która właściwie jest pionierem w dziedzinie zasilaczy (zwłaszcza po fuzji z OCZ)

- 4850 od HIS'a raczej nie będzie najcichszym rozwiązaniem; sugeruję 4850 w wersji Toxic od Sapphire, albo zakup np. Powercolor'a i wymiana chłodzenia na Accelerro albo Thermalright

- wciąż nie jestem pewien czy wyłączanie głównego GPU działa razem z serią 4800 (nawet na stronie ATI o tym milczą) - moim zdaniem powinno, ale nie musi, w dodatku może wymagać Visty

- zamiast SSD, spokojnie kupiłbyś jakiś dysk 2,5" do tego podwójne SQD i jeszcze spokojnie wszedł by 1TB Samsung F1 jako magazyn danych

- jeśli chcesz brać P180 Mini, to raczej pasywne chłodzenie CPU odpada, bo buda mała, a Infinity czy Ninja raczej na pewno do niej nie wejdą (chociaż musiałbyś sprawdzić); z drugiej strony płyta jest mATX, więc nie ma sensu pakować się w P182

 

Wiem, że to nie jest forum o myszkach, ale uważam że G9 nikomu nie jest potrzebna. Lepiej kupić G5/7 albo Razer'a DeathAdder (sam mam i polecam jako najlepszą optyczną myszkę - lasery nie działają na szkle :P). Ale każdy lubi co innego (mimo to G9 nie polecam, bo moim zdaniem nie jest warta swojej ceny).

 

Ze sklepów jest jeszcze bardzo tani i bardzo dobry dabs.com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie może sie jeszcze wstrzymam z tym ssd, nie wiem. Pewny jestem ze w przyszlym roku będą sporo tańsze ;/

No właśnie na ebuyer.com chyba będę zamawiał, przesyłka wyniesie mnie około 25 funtów, także nie ma tragedii. Na ocuk chcą 44.

Znalazłem jeszcze inną zasiłkę- http://www.ebuyer.com/product/135159

500W czyli starczy, cena przyzwoita a fanswapa i tak będę musiał zrobić. Co myślicie?

 

Edit:

D3NV3R- PC Power and Cooling mają wentylatory 80mm, a cichsze są raczej 120mm, szczególnie po fanswapie?

Wydaje mi się, że Mugen wejdzie spokojnie do P180 Mini.

 

Hmm... O dabs czytałem sporo niepozytywnych komentarzy, na jednym z forum irlandzkich jest temat poświęcony dabs.ie, podobno są problemy np. ze sprawdzaniem poprawności karty przez nich(niektóre przypadki ciągną się tygodniami.)

Edytowane przez Rahuene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocz sa ok ale glośne wentyle mają.Mysle że mógł byś nawet spróbować wymienić wentyl bez zdziernaia plomby.Ma ją w takim samym miejscu jak Corsair 450w.A ludzie w Corsairach wymieniali wentyle bez zdzierania plomby.Odkręcasz tylko 3 śruby,przez szmatke.Tzn kładziesz szmatke na śrubkę i dopiero kręcisz śrubokrętem.Jak odkręcisz 3 to powinien wentyl wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat HIS z serii ICEQ napewno bedzie o niebo cichszy, niz Toxic z Zalmanem. Zalmany sa fajne przez pierwsze pare miechow, pozniej szumia i to mocno... A w ogole najlepsze rozwiazanie to Accelero S1, tanie i super wydajne, ale nie wiem czy wejdzie do tej obudowy.

A scythe Mugen, to wlasnie Infinity :) Tylko nazwa inna. Ninji nie polecam, bo zdazaly sie modele, ktore mialy problemy z Heatpipe i przez to byly malo wydajne. Sam taka mialem... Po zmianie na Infinity tempy spadly o dobre 10C.

Zasilki za mocnej nie bierz. Wiecej wat, to wiecej do chlodzenia. Do takiego sprzetu wystarczy z palcem w pupie 350W firmowe, dla bezpieczenstwa mozesz wziac 400W, to juz wszystko pociagnie.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co taka elektrownia do tego sprzetu ? Wez Chieftec GPS 350W. Nie ma blomb, jest robiony przez Delte co jest gwarancja wysokiej jakosci, a do tego nie jest drogi.

No rzeczywiście, Enermax 425W albo BQ 450W będzie odpowiedniejszy. Ale 350W to obecnie trochę za mało biorąc pod uwagę prądożerność kart graficznych, która wbrew rozwojowi technologii nie maleje. Dobra karta graficzna i silny procek to około 200W na linii 12V a to może być już w granicach kiedy 350W bedzie podkręcał obroty wentylatora.

Z kolei Chieftec odstaje niestety np. okablowaniem, brak nowych wtyczek dyskwalifikuje go, przejściówki do nowego zasilacza? Nie.

 

 

Zasilki za mocnej nie bierz. Wiecej wat, to wiecej do chlodzenia.Do takiego sprzetu wystarczy z palcem w pupie 350W firmowe, dla bezpieczenstwa mozesz wziac 400W, to juz wszystko pociagnie.

A co to ma do rzeczy? Zasilacz weźmie tyle prądu ile potrzebuje sprzęt, więc 500W nie będzie się mocniej grzał od 400W przy tym samym konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat HIS z serii ICEQ napewno bedzie o niebo cichszy, niz Toxic z Zalmanem. Zalmany sa fajne przez pierwsze pare miechow, pozniej szumia i to mocno... A w ogole najlepsze rozwiazanie to Accelero S1, tanie i super wydajne, ale nie wiem czy wejdzie do tej obudowy.

Też tak pomyślałem, ale o ICEQ nie było nic napisane, więc uznałem że to zwykła wersja. Co do chłodzenia Zalmana, to zależy to bardzo od indywidualnego egzemplarza. Poza tym ważny jest BIOS karty, a więc metoda eksploatacyjna coolerka. Niektóre karty miały źle zaprogramowane obroty do temperatury (leniwi programiści/testerzy) i wiatraczek szybko przestawał być cichy. Accelero faktycznie byłoby najlepszym rozwiązaniem i mogę potwierdzić że wejdzie nawet do P180 Mini (składaliśmy zestaw dla klienta, wybrał 9600GT i pakowaliśmy Accelero na to)...

 

A scythe Mugen, to wlasnie Infinity :) Tylko nazwa inna. Ninji nie polecam, bo zdazaly sie modele, ktore mialy problemy z Heatpipe i przez to byly malo wydajne. Sam taka mialem... Po zmianie na Infinity tempy spadly o dobre 10C.

No w sumie tak, ale nie wiem czemu, optycznie gabaryty Infinity wydają się potężniejsze (w OcUK oba sprzedają pod tą samą nazwą xD). Jeśli już jesteśmy przy chłodzeniach ~150zł, to może warto pomyśleć nad jakimś Thermalright'em. Warty uwagi jest np. Ultra 120 Extreme... Tutaj musiałby się wypowiedzieć jakiś posiadacz tego chłodzenia, bo recenzje są pochlebne, ale nie widziałem jeszcze porównania z Mugenem/Infinity.

 

Zasilki za mocnej nie bierz. Wiecej wat, to wiecej do chlodzenia. Do takiego sprzetu wystarczy z palcem w pupie 350W firmowe, dla bezpieczenstwa mozesz wziac 400W, to juz wszystko pociagnie.

Jeśli dojdzie zmiana procka na Phenoma, to 350W wyda się trochę zbyt małe. Najlepiej, żeby zasiłka pracowała na nie więcej niż 60% możliwości, co spowoduje że wiatrak będzie się wolniej obracał. "Mniejsza sprawność, to więcej do chłodzenia", bo stracona moc jest oddawana jako ciepło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko zludzenie. Infinity i Mugen roznia sie tylko i wylacznie innym wentylatorem w standardzie. Mugen ma nowego z 9 lopatkami jesli dobrze pamietam. Co do chlodzenia, to mysle, ze do wolnych obrotow lepszy bedzie jednak Infinity. Thermal wydajniejszy na wiekszych obrotach, ale wiecej traci po skreceniu wiatraka niz Infinity. Tak czy siak roznice miedzy nimi beda rzedu 1-2C, wiec raczej w tym wypadku kieruj sie wygladem niz wydajnoscia, bo oba to swietny sprzet.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, do grafiki zamierzam dokupić Accelero S2, dobry wybór?

http://www.ebuyer.com/product/131150

 

Zastanawiam się jeszcze nad zmianą platformy na intela, opłaca się? Mojego AMD mogę sprzedać. Myślałem o Intel Core 2 Duo E7200 2.53GHz i Gigabyte GA-EP31-DS3L. Będzie to wydajniejsze i chłodniejsze od mojego Athlon 5200+ 2.7? I czy Mugen pasywnie da radę schłodzić E7200?

 

Nadal nie wiem jaki zasilacz wybrać. Enermax Pro82+ 425W PSU czy OCZ 500W? Enermax jest droższy o prawie 10 funtów. Tak czy inaczej będzie fanswap.

 

Co do klawiatury i mychy to będzie Logitech Wave Keyboard i G5, dobrze tak?

http://www.ebuyer.com/product/136242

http://www.ebuyer.com/product/126433

 

Nad dyskiem nadal się zastawnawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel jest chłodniejszy,to pewne.W końcu to 45nm vs 65nm.Jak chcesz się bawić w sprzedawanie,to zmień.Mugen spokojnie da radę e7200 pasywnie.Ja bym najwyżej mobo zmienić na jakaś na P35.P31 ma problemy z 4gb ramu,resetami ustawien biosu.Jak fanswap to Ocz.Co do dysków to może jakiś 2.5"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3.5" zawszę będa trochę wolniejsze.Zobaczysz to raczej w syntentycznych testach i może przy kopiowaniu plików.Co mogę jeszcze polecić to Wd Greenpower.Z 2.5 godne polecenia są Segate Momentusy.

 

A Msi bedzie ok.

Edytowane przez jawor121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel jest chłodniejszy,to pewne.W końcu to 45nm vs 65nm.

W T F

 

AMD, nawet w 65nm, jest sporo chłodniejsze niż E7200 (co z tego że w idle ma 25*, skoro przy obciążeniu sięga 53* na Karakorum z full obrotami i AS5 - na pasywie minimum 70*), bo posiada Cool'n'Quiet. Jeśli już się bawić w zmianę procesora, to najlepiej kupić AMD Athlon x2 4850e, czyli 45W + Cool'n'Quiet. Poza tym Intel nie ma tak dobrych, chłodnych mobo co AMD, nie mówiąc już o Hybrid CrossFire itp. (krótko mówiąc - nie wyłączysz swojego 4850 kiedy go nie używasz).

 

Moim zdaniem schodzisz w złą stronę - jeśli komp ma być cichy to AMD+ATI, a ty wybierasz Intela (grzech nie kręcić, a kręcenie wrogiem chłodu) i nVidia'ę (jedyny sposób aby wyłączyć GPU, to posiadanie budżetowego chipsetu GeForce 8200, który grzeje się niemiłosiernie).

 

Athlon 4850e + Gigabyte GA-MA780G-S2H + 2x2GB ramu + HD4850 + jakiś cichy dysk i masz możliwie bardzo cichy zestaw, jeśli nie wogóle najcichszy z kompów o podobnej wydajności (akurat pomijam zestawy z WC).

 

Zasiłkę bierz OCZ + fanswap na Fander/Nocuta i do tego jakiś Seagate Monumentus + SQD (albo Samsung F1 + "duży" SQD).

 

Polecam pozostać przy AMD+ATI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W T F

.....................

Jeśli Radeon 4850 to AMD 4850e będzie blokował grafikę. Bez sensu.

Odpowiednikiem C'n'Q jest EIST. W Intelach też przecież obniżany jest mnożnik procka jeśli nie jest obciążony. Dodatkowo działa idealnie po OC czego nie można powiedzieć o C'n'Q.

Co do większego ciepła wydzielanego przez Intele 45nm niż przez AMD 65nm to postawiłeś odważną tezę. Ile stopni Celsjusza wynosi temperatura podobnie taktowanego co E7200 obiążonego procesora AMD 64 X2 na Karakorum z full obrotami? Z pewnością nie mniej.

Mam E2160 2,8GHz i Ninja daje z nim radę pasywnie. Nawet pod obciążeniem. Spróbuj takiego czegoś z Athlonem. Przekonujesz do odgrzewanych kotletów AMD, zmiana X2 5200 na 4850e mija się z celem. Nie jestem ślepym zwolennikiem Intela. Poprzednio jechałem na AMD i po zmianie platformy odczułem większy chłód w obudowie. Lubię ciszę w kompie a wysoka temperatura jest jej wrogiem.

 

Rahuene poczekaj trochę z płytą główną i prockiem do premiery nowego Intela , wtedy ceny dwujajkowych Inteli 45nm powinny spaść. Sam tak zrobię i pewnie łyknę E8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda bardziej jestem przekonany do intela E7200 niż do tego energooszczędnego Athlona, który jest mniej wydajniejszy od tego co posiadam. Nawet jakby Intel był trochę bardziej grzejący to nie byłaby znaczna różnica, tak mi się wydaje.

 

Nie będę musiał wyłączać HD4850, bo zainstaluję na nim Accelero, które i tak będzie bezgłośne, a więc nie widzę problemu.

 

Dysk- http://www.ebuyer.com/product/136276 w porządku? Będzie znacząco cichszy niż jakikolwiek inny 3,5", np. samsung 640GB F1?

 

Kiedy będzie ta premiera Intela? Z zakupem mogę się wstrzymać jeszcze 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety odpada, komputer muszę zakupić w czasie do 2 tygodni, bo inaczej nie będę miał na czym pracować.

 

Kurcze mam zagryzkę z obudową, słyszałem, że Mini P180 jest mała i może być problem ze zmieszczeniem chłodzenia ;/

Szukam jakihś innych. Teoretycznie najlepsza jest P182, ale jakoś do mnie nie przemawia. Większość obudów na rynku jest strasznie bezpłciowa. Albo za bardzo wybajerzone, albo za nudne.

 

Tak na razie to najbardziej podobają mi się:

 

http://www.ebuyer.com/product/129035#

http://www.ebuyer.com/product/148790 znalazłem wersję bez zasilacza, jedyne co mnie powstrzymuje to rzekome problemy z wyświetlaczem i niemożność wsadzenia Mugena?(może się myle?)

http://www.ebuyer.com/product/142276 jak narazie wygrywa

http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=344273

 

Znacie jakieś fajniejsze? Cena do około 200 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...