Skocz do zawartości
mpeg-4

Głośniki Vigoole Czyli Nowy Gracz Na Polskiej Scenie

Rekomendowane odpowiedzi

Na Logitechach Z-4 jak wyciszam to oba przestają grać jednocześnie. Nie jest to też wina karty muzycznej bo na zitegrowanej jest tak samo. W Windowsie balans mam dobrze ustawiony. Ale to nie ma raczej nic do rzeczy bo jak są ustawione głośniej to oba grają jednakowo, można to usłyszeć jedynie jak są bardzo cicho ustawione.

 

Poza tym głośniki grają wyraźnie lepiej od Z-4 / SP-HF3000A, nic nie strzela jak się włącza, nie ma żadnych trzasków jak się zapala i gasi światło, żadnego szumu podczas odtwarzania muzyki, jednym słowem głośniki o klasę lepsze od Z-4 / SP-HF300A.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nierównomierne rozdzielenie balansu przy niskim volume to dosyć częsta przypadłość elektroniki. Dziwne, że u Ciebie głośniej gra kolumna bez wzmacniacza, bo przeważnie jest odwrotnie.

 

BTW. czytałem, że np. w Alesis M1Active 320 USB podobny problem też potrafi wystąpić.

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że nie ma co się tym przejmować, tak ?

 

PS. Radzę sobie w ten sposób, że jak chce coś w nocy posłuchać cicho to daje w mixerze windows ok 75 % zamiast maxa, pogłaśniam trochę gałką i wtedy oba grają jednakowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna chińska fabryka, a tyle różnie nazwanych głośników z niej wychodzi :D :

To mają być chyba takie Vigoole na Europę.

Jest większy wybór kolorów.

 

Thonet & Vander

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://listado.mercadolibre.com.ar/thonet-vander

 

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nierównomierne rozdzielenie balansu przy niskim volume to dosyć częsta przypadłość elektroniki. Dziwne, że u Ciebie głośniej gra kolumna bez wzmacniacza, bo przeważnie jest odwrotnie.

 

BTW. czytałem, że np. w Alesis M1Active 320 USB podobny problem też potrafi wystąpić.

To akurat nawet nie przypadłość elektroniki tylko przypadłość analogowych potencjometrów ... z tego powodu osobiście zainwestowałem właśnie w cyfrową (czyli jak najbardziej elektroniczną) regulację głośności - trzyma nie tylko idealny balans od początku skali ale też idealnie jednolitą barwę przy niższych i wyższych głośnościach.

 

Czyli rozumiem, że nie ma co się tym przejmować, tak ?

 

PS. Radzę sobie w ten sposób, że jak chce coś w nocy posłuchać cicho to daje w mixerze windows ok 75 % zamiast maxa, pogłaśniam trochę gałką i wtedy oba grają jednakowo.

Tego typu rozwiązanie nie jest takie fatalne jeśli operujemy na 24 bitach ... przy 16 bitach dynamika/przejrzystość na prawdę siada tym bardziej im bardziej zjedziemy w "Volume" w mikserze windows czy playerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to potencjometry, niejasno się wyraziłem z tą "elektroniką".

 

Ja z kolei mam wrażenie, że przy wszystkich suwakach volume na max. (Windows XP) występuje jakieś przester w dźwięku. Dlatego trzymam na około 3/4 main volume...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to potencjometry, niejasno się wyraziłem z tą "elektroniką".

 

Ja z kolei mam wrażenie, że przy wszystkich suwakach volume na max. (Windows XP) występuje jakieś przester w dźwięku. Dlatego trzymam na około 3/4 main volume...

Miałem kiedyś przester wywołany przedwzmacniaczem karty. Suwak Wave zostawiałem na 100% i zmniejszałem głównym suwakiem głośności tak by nie było przesteru (dawało to najlepsze SNR). Takiego problemu nie mam od dawna (więc dziwne że w dzisiejszych czasach ktoś tak ma ;) ) i nigdy nie spotkałem się z nim przy połączeniu przez SPDIF.

 

ps. jeśli słyszysz jakieś sprzężenia to wycisz wszystko poza wave i głównym suwakiem (właściwie zawsze dobrze jest mieć wsio wyciszone poza wave i ew. głównym suwakiem by nie zbierać szumu z analogowych wejść czyli CD,TAD,MIC,Line-in)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że większość użytkowników Windows ma odwrotnie niż powinno być najczęściej 1 suwak wysoko a 2 nisko, albo obydwa w połowie albo inne kombinacje. Wave musi być na 100%... na analogu to konieczność a pierwszym regulujemy głośność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. jeśli słyszysz jakieś sprzężenia to wycisz wszystko poza wave i głównym suwakiem (właściwie zawsze dobrze jest mieć wsio wyciszone poza wave i ew. głównym suwakiem by nie zbierać szumu z analogowych wejść czyli CD,TAD,MIC,Line-in)

To wiem, nawet kiedyś o tym pisałem:)

 

W sumie to kiedyś ktoś mi powiedział, ze na XP jest na max main volume przesterowanie, że ten system po prostu tak ma, może moja autosugestia, ale od paru lat mam 3/4. Wave mam od zawsze na 100%.

 

Teraz przetestuję pare dni na max. Może stwierdzę, że jest lepiej:)

 

ps. teraz trudno się teraz przyzwyczaić, że przy tym samym poziomie na głośnikach jest o wiele "głośniej" niż zawsze:)

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że większość użytkowników Windows ma odwrotnie niż powinno być najczęściej 1 suwak wysoko a 2 nisko, albo obydwa w połowie albo inne kombinacje. Wave musi być na 100%... na analogu to konieczność a pierwszym regulujemy głośność.

Na cyfrze też wypada dać Wave na 100% (choć teraz to nawet nie mam Wave tylko Realtek Digital Output x-P ).

 

Jedynie na starych EDIROL'ach pomimo SPDIF obniżałem "cyfrową" głośność z powodu właśnie balansu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 16 bitach dynamika/przejrzystość na prawdę siada tym bardziej im bardziej zjedziemy w "Volume" w mikserze windows czy playerze.

Po kilku dniach słuchania na max muszę stwierdzić, że jest coś w tym, o czym napisałeś.

Mam nadzieję, że to nie autosugestia znowu:)

W każdym razie suwak zostaje na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 75% i 16bit może coś faktycznie być...

Wspominałem kiedyś właśnie, że mam wrażenie iż mój telefon gra dynamiczniej od HD2... a mam 16bit/75% właśnie na HD2/foobar...

 

Aczkolwiek zmienić, zmienię na 100% - choć jak 'usłyszę' różnicę to będzie zapewne autosugestia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie dzisiaj Vigoole C2039 z Infosoftu [miały być C2038 ale "wyszły"] i po kilku odsłuchanych utworach zauważyłem że głośniczek wysokotonowy czasami trzeszczy [tzn. oba głośniczki]. Trzeszczenie pojawia się zawsze w tym samym miejscu utworu. Najpierw myślałem że to kompresja mp3 [Creativy P380 z których sie przesiadłem pewnie nie odtworzyły by tak wysokich dźwięków >.>] ale po zgraniu kilku płyt do FLACa problem pozostał...

 

1. Czy to normalne/niedługo przejdzie?

2. Czy to wystarczy jako powód reklamacji/zwrotu na gwarancji?

3. Czy to możliwe że to wina ALC888?

 

Z ciekawości chciałbym ustalić przy jakiej częstotliwości pojawia się ten problem. Czy można skądś ściągnąc przykłady "czystego dźwięku" o określinej częstotliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj tego programu generującego częstotliwości ,dla dokładnej regulacji najedź kursorem na suwak ,kliknij go i rób regulacje z klawiatury strzałkami lewo prawo bo regulacja suwakiem z myszy jest mało dokładna :wink:

 

http://elektroda.net/download/file83.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kilku odsłuchanych utworach zauważyłem że głośniczek wysokotonowy czasami trzeszczy [tzn. oba głośniczki]. Trzeszczenie pojawia się zawsze w tym samym miejscu utworu. Najpierw myślałem że to kompresja mp3, ale po zgraniu kilku płyt do FLACa problem pozostał...

 

1. Czy to normalne/niedługo przejdzie?

2. Czy to wystarczy jako powód reklamacji/zwrotu na gwarancji?

3. Czy to możliwe że to wina ALC888?

 

Z ciekawości chciałbym ustalić przy jakiej częstotliwości pojawia się ten problem. Czy można skądś ściągnąc przykłady "czystego dźwięku" o określinej częstotliwości?

Miałem to samo na swoich DIY: HDS 164 Nomex i Vifa DX25 - wystarczyło w głośności systemowej (głównej) ustawić na max. 75% (wave pozostawiasz na 100%) - masz przestrzeń i brak przesterowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Vigoole zrobiło dwa modele 2.0 z trochę "wyższej" półki - S Series:

 

S400

 

S1000

 

http://www.vigoole.com/vigoole_en/news/2009%20CeBIT.html

 

http://www.vigoole.com/vigoole_en/news/200...ics%20Fair.html

 

Te S1000 całkiem nieźle się prezentują, no i obie kolumny są aktywne.

Dołączona grafika

 

edit:

W Chińskich sklepach te S1000 pojawiły się oznaczone jako C2090:

http://product.yesky.com/product/505/505460/

http://product.pconline.com.cn/soundbox/vigoole/342509.html

 

 

edit2:

Porównanie C2028, C2118, C2128, C2138

http://translate.google.pl/translate?prev=...history_state0=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...