Skocz do zawartości
mpeg-4

Głośniki Vigoole Czyli Nowy Gracz Na Polskiej Scenie

Rekomendowane odpowiedzi

Widze, ze specow co nie slyszeli, nie widzeli a wszystko wiedza, to tu nie brakuje. Jak mam byc takim idiota, jak co poniektorzy, ktorzy by chcieli wstawiac car audio za gruby hajs, do auta wartego pare tysiecy, to dziekuje postoje.

Przydalo by sie tez popracowac nad czytaniem ze zrozumieniem, bo napisalem wyraznie, ze do tego auta bez ciecia i kombinowania nie wejdzie glosnik wiekszy niz 10cm.

Pare miechow leza u mnie Phonocary 16,5cm. Nie dosc, ze po wstawieniu dystansu nie zamyka sie tapicerka, to jeszcze same glosniki nie wchodza (mimo, ze glebokie nie sa), bo zaraz za dziura na glosnik w drzwiach koreance wstawili stalowa "szyne" po ktorej prowadzona jest szyba i nic z nia sie nie da zrobic.

Banda idi... ktorzy wszystko wiedza, a jedynie komentowanie najlepiej im wychodzi... Naogladalo sie wykresikow, albo ma sie gruby hajs, to juz mozna sie uznac za speca jak niektorzy z tego co widze...

 

 

 

Jak jestes taki ekspert, to zapraszam, "odszprycuj mi bryke", bo na moje drzwi w aucie patrzyl gosc z elektrody, ktory nie jedno car audio juz zmontowal i nie wymyslil nic ciekawego. Daje sobie reke uciac, ze takie eksperty jak ty, czy kolega RBEJ mysleniem sobie glowe raczej rzadko zaprzataja, bo lepiej napisac takie madrosci jak w postach wyzej niz cos konretnego poradzic...

 

EDIT:

 

No i wytlumacz mi jak mam "posluchac tego co pisze" ? Masz jakies nadprzyrodzone zdolnosci ? To w sumie dobrze, przydadza sie jak mi bedziesz "radzil" jak wstawic do tego auta dobre audio.

 

skoro chcesz napiszę coś co zamknie to bez sensowną rozmowę nie w temacie o tym. Po pierwsze nie jedna osoba posiada daewoo lanosa w polsce i jakoś sobie na pewno poradziła z tym problem. Kto ci tu gada car audio za 10 tysięcy? Z twoimi potrzebami przypuszczam, że za tysiąc zamkniesz wydatek. Wejdź na jakieś forum car audio i przedstaw swój punkt widzenia i prośbę. I nie pisz mi o ekspertach co tam wiedzieli nie widzieli, bo takich jest pełno. Ja się też za takiego nie uważam. Poza tym masz także złe nastawienie do życia, car audio ci się kojarzy z wydatkiem dla bogaczy, to twój błąd, a jak będziesz sobie wmawiał, że nic z tego nie wyjdzie to tak będzie. Druga sprawa po co kupujesz głośnik który się nie zmieści? A to co napisałem w poście to jest po prostu ironia, bo jak można takie rzeczy robić? Skoro ja sobie nie zaprzątam głowy myśleniem to przemyśl sobie to: Jak wyobrażałeś sobie noszenie 20kg codziennie do samochodu? i zajmowanie miejsca na siedzeniu przez głośniki? Nie odpowiadaj na to bo znam odpowiedź ;) Po prostu nie mów mi, że na nic cię nie stać masz samochód skoro było stać cię go kupić to i na audio będziesz miał pieniądze, zamiast wydawać na bzdury dozbieraj. I to tyle na ten temat.

 

ps. Naucz się, szanować osoby, a nie wychwytywać jakiś kontekst rozmowy, a także doszukać się jakiejś przenośni, zamiast próbować ośmieszać kogoś, bo to kiepsko Ci wychodzi, a frustrację widać na 1 planie.

 

 

 

Wracając do tematu, ciągle się zastanawiam nad tymi c2138 może ktoś ma zdjęcia z środka? Pozatym skoro pro 3 są gorszę wg tych testów od 2128 a po moddingu lepiej grają :) to ciekawe co by się stało z 2128

Edytowane przez lisciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 210zł Vigoole 2128 są napewno bardzo dobrą alternatywą dla Solo 6c. Jakbym teraz szukał głośników to kupiłbym je w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro chcesz napiszę coś co zamknie to bez sensowną rozmowę nie w temacie o tym. Po pierwsze nie jedna osoba posiada daewoo lanosa w polsce i jakoś sobie na pewno poradziła z tym problem. Kto ci tu gada car audio za 10 tysięcy? Z twoimi potrzebami przypuszczam, że za tysiąc zamkniesz wydatek. Wejdź na jakieś forum car audio i przedstaw swój punkt widzenia i prośbę. I nie pisz mi o ekspertach co tam wiedzieli nie widzieli, bo takich jest pełno. Ja się też za takiego nie uważam. Poza tym masz także złe nastawienie do życia, car audio ci się kojarzy z wydatkiem dla bogaczy, to twój błąd, a jak będziesz sobie wmawiał, że nic z tego nie wyjdzie to tak będzie. Druga sprawa po co kupujesz głośnik który się nie zmieści? A to co napisałem w poście to jest po prostu ironia, bo jak można takie rzeczy robić? Skoro ja sobie nie zaprzątam głowy myśleniem to przemyśl sobie to: Jak wyobrażałeś sobie noszenie 20kg codziennie do samochodu? i zajmowanie miejsca na siedzeniu przez głośniki? Nie odpowiadaj na to bo znam odpowiedź ;) Po prostu nie mów mi, że na nic cię nie stać masz samochód skoro było stać cię go kupić to i na audio będziesz miał pieniądze, zamiast wydawać na bzdury dozbieraj. I to tyle na ten temat.

 

ps. Naucz się, szanować osoby, a nie wychwytywać jakiś kontekst rozmowy, a także doszukać się jakiejś przenośni, zamiast próbować ośmieszać kogoś, bo to kiepsko Ci wychodzi, a frustrację widać na 1 planie.

 

 

 

Wracając do tematu, ciągle się zastanawiam nad tymi c2138 może ktoś ma zdjęcia z środka? Pozatym skoro pro 3 są gorszę wg tych testów od 2128 a po moddingu lepiej grają :) to ciekawe co by się stało z 2128

OT

Frustracje ? Czlowieku, zadalem proste pytanie, czy te glosniki zagraja z 12V, a wstaje rano, patrze na odpowiedzi i otrzymalem jakies kpiace ze mnie teksty ludzi, ktorzy takiego rozwiazania pewnie na oczy nie widzleli. Ty to nazywasz frustracja ? No i jest tak jak sie spodziewalem, pokpic to potrafisz dobrze, ale konkretow to juz nie ma, bo "poczytaj sobie na forach audio", albo "wielu ludzi ma Lanosa i napewno cos z tym zrobili" to nie sa wiele warte odpowiedzi... No ale jak juz pisalem, nic lepszego sie tez nie spodziewalem po takim wstepie...

1000zl to ja wylozylem na car audio juz dawno temu (wzmak CarPower, sub, glosniki, radio, kable), a skonczylo sie tym, ze po zdjeciu tapicerki i wyciagnieciu glosnikow dostalem zonka, bo widzialem Lanosy, gdzie tej pier... szyny nie bylo, a u mnie jest. I co mam z tym zrobic ? Wyciac ja ? To zajdzie na glosnik szyba. Wyciac szybe ? To bede mial dziure po zamknieciu okna.

Ten temat juz dawno temu przerabialem na elektrodzie, bylem u goscia, ktory jest tam znany ze swojej znajomosci w dziedzinie car audio. Akurat mieszka niedaleko mnie. I nic sie z tym nie da zrobic. Tak koreance sobie wymyslily i albo zmienie cale drzwi, albo nic nie wymysle.

Traf chcial, ze u kuzyna uslyszlem 2.1 w aucie i zagralo to badzo fajnie, a napewno o niebo lepiej niz to gowno 10cm z Lanosa.

 

PS:

No i jakie codzienne noszenie glosnikow do auta...

 

EOT

 

Tak wiec komentarze zostawcie dla siebie, ja sie pytam jeszcze raz, czy te glosniki zagraja z 12V. Wiecej niezwykle konkretnych "porad" nie chce, tylko odpowiedz na to pytanie.

 

... w Lancerze moim są 10mm ale głośniki świetne...

To powiem Ci, ze nie za duze te glosniki w Lancerze ;)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

Frustracje ? Czlowieku, zadalem proste pytanie, czy te glosniki zagraja z 12V, a wstaje rano, patrze na odpowiedzi i otrzymalem jakies kpiace ze mnie teksty ludzi, ktorzy takiego rozwiazania pewnie na oczy nie widzleli. Ty to nazywasz frustracja ? No i jest tak jak sie spodziewalem, pokpic to potrafisz dobrze, ale konkretow to juz nie ma, bo "poczytaj sobie na forach audio", albo "wielu ludzi ma Lanosa i napewno cos z tym zrobili" to nie sa wiele warte odpowiedzi... No ale jak juz pisalem, nic lepszego sie tez nie spodziewalem po takim wstepie...

1000zl to ja wylozylem na car audio juz dawno temu (wzmak CarPower, sub, glosniki, radio, kable), a skonczylo sie tym, ze po zdjeciu tapicerki i wyciagnieciu glosnikow dostalem zonka, bo widzialem Lanosy, gdzie tej pier... szyny nie bylo, a u mnie jest. I co mam z tym zrobic ? Wyciac ja ? To zajdzie na glosnik szyba. Wyciac szybe ? To bede mial dziure po zamknieciu okna.

Ten temat juz dawno temu przerabialem na elektrodzie, bylem u goscia, ktory jest tam znany ze swojej znajomosci w dziedzinie car audio. Akurat mieszka niedaleko mnie. I nic sie z tym nie da zrobic. Tak koreance sobie wymyslily i albo zmienie cale drzwi, albo nic nie wymysle.

Traf chcial, ze u kuzyna uslyszlem 2.1 w aucie i zagralo to badzo fajnie, a napewno o niebo lepiej niz to gowno 10cm z Lanosa.

 

PS:

No i jakie codzienne noszenie glosnikow do auta...

 

EOT

 

Tak wiec komentarze zostawcie dla siebie, ja sie pytam jeszcze raz, czy te glosniki zagraja z 12V. Wiecej niezwykle konkretnych "porad" nie chce, tylko odpowiedz na to pytanie.

 

 

 

To powiem Ci, ze nie za duze te glosniki w Lancerze ;)

 

Widzisz problem polega na tym, że jak ktoś Ci dobrze radzi to ciebie dalej to boli, najpierw piszesz że cię nie stać potem że kupiłeś car audio no to super. Tylko wiesz co najpierw to się ogląda samochód a potem kupuję widać lekcje z tego będziesz miał. I frustracje wyładowałeś w następnych postach i czytanie ze zrozumieniem nie boli uwierz. Konkret to inne forum już ci to raz napisałem i powtórzę rozwiąż swój problem gdzie indziej, druga sprawa nie wycinaj kontekstów moich wypowiedzi by sobie dopasować do swojego toku myślenia. To, że Ci napisałem, że dużo osób ma ten samochód to miało Ci pokazać, że nie jesteś w tym osamotniony. A o przepraszam jakim występie? I dwa nie kpię z ciebie a się śmieje. I nie rozwijaj tego wątku bo to już śmieszne, pan z elektrody twój guru od teorii, jak będziesz bezgranicznie się opierał na swoich autorytetach to powodzenia w dalszym życiu. Aha i widziałem takie rozwiązanie dla mnie jest co najmniej zabawne. Ale proszę Cię już w ogóle nie pisz na ten temat.

 

 

Aha i lepiej spójrz na wymiary tych głośników, żebyś znowu nie stwierdził, że za duże.

 

Co do twojego pytania to raczej jest to wykonalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój post tez będzie offtopowy ;)

 

@DziubekR1, pisałeś ze będziesz zamawiał te JBLe 2.1 z promocji, kupiłeś je? One mają bardzo małe wymiary i mysle ze do auta by podeszły. Mają osobny zasilacz, co prawda nie 12 a 18V ale mozna dokupić jakąś przetwornice 12V-18V, cos w tym rodzaju

http://www.allegro.pl/item415529129_zasila..._5a_usb_5v.html

http://www.allegro.pl/item429037339_zasila...cer_trz_s1.html

 

Jak je masz to niczym nieryzukujesz, bo zawsze najpierw w celu sparwdzenia można podciagnąć przedłużacz z gniazdka domowego do auta i sprawdzić jak to gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sie Mod nie gniewa, ale znowu poleci offtop z mojej strony ;)

Zamowilem te JBLe, ale okazalo sie, ze juz wszystkie poszly... a raczej prawie wszystkie. Zadzwonilem do nich, to sie dowiedzialem, ze wszystkie przecenione modele, to byly powystawowe, albo poserwisowe. Zostaly dwie ostatnie sztuki JBLow z powciskanymi satelitami, wiec mi ich nie chcieli wyslylac. Przynajmniej sklep uczciwy, bo mogli wyslac i powiedziec, ze to je zalatwilem :) Teraz czekam na zwrot kasy. A szkoda, bo wlasnie te JBLe chcialem wstawic do auta ze wzgledu na male satelitki. Suba bym umiescil miedzy siedzeniami, bardziej z tylu.

A co do 2.1, to uwazam, ze jest to najtanszy mozliwy sposob na dobry dzwiek w aucie. Wiadomo, ze nie zagra do lepiej niz dobre car audio, ale ludzie, ze 100 pare zlotych mozna miec naprawde fajny dzwiek. To nie tylko ja sie podniecalem tym 2.1 w Escorcie kuzyna. Kazdy kto wsiadal, zaraz pytal co za sprzet tak fajnie gra, a ich mina gdy sie dowiadywali, byla bezcenna.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Zazwyczaj daleko mi do krytykowania offtopu, bo dobry offtop nie jest zły, ale nawijanie przez półtorej strony o pc/car audio i 10 milimetrowych ;) głośniczkach to już przesada.

 

To kupił już ktoś te Vigoole? Może zapytać w Infosofcie czy już jakieś się sprzedały i komu. A potem dorwiemy tego świerzo upieczonego posiadacza Vigoole i wymusimy na nim recenzje :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowowalem jakis miesiac temu Vigoole tylko, ze inny model zblizony do solo7c i powiem, ze graja rewelacyjnie. W sumie nie slyszalem jak graja microlaby ale do tych nie mam zadnych zastrzezen. Dzwiek jest czysty i nie slysze zadnych znieksztalcen (w sumie audiofilem to ja nie jestem). Wykonanie tych glosnikow tez solidne. Dodam, ze kupowalem wlasnie u electricmidas.pl i co do dzialania sklepu zadnych zastrzezen nie mam. Ogolnie jestem bardzo zadowolony, szybko sprawnie i milo. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Temat do czyszczenia. Dziubek nie obraź się ale to już drugi czy trzeci temat o głośnikach do auta. Załóż nowy wątek bo jak na razie syf się robi. A najlepiej to faktycznie na elektrodzie o to pytać bo tu zero innowacyjnego myślenia ;)

 

Wracając do Vigolli...ktoś jest w stanie "przetranslatować" te recenzje na ludzki język?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja kupowowalem jakis miesiac temu Vigoole tylko, ze inny model zblizony do solo7c i powiem, ze graja rewelacyjnie. W sumie nie slyszalem jak graja microlaby ale do tych nie mam zadnych zastrzezen. Dzwiek jest czysty i nie slysze zadnych znieksztalcen (w sumie audiofilem to ja nie jestem). Wykonanie tych glosnikow tez solidne. Dodam, ze kupowalem wlasnie u electricmidas.pl i co do dzialania sklepu zadnych zastrzezen nie mam. Ogolnie jestem bardzo zadowolony, szybko sprawnie i milo. Polecam.

Jak to sie ma do metalu i hard rocka?

 

Sluchasz czegos mocniejszego? Chcialbym wiedziec jak to zagra z Maidenami , Judasem :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowowalem jakis miesiac temu Vigoole tylko, ze inny model zblizony do solo7c i powiem, ze graja rewelacyjnie. W sumie nie slyszalem jak graja microlaby ale do tych nie mam zadnych zastrzezen. Dzwiek jest czysty i nie slysze zadnych znieksztalcen (w sumie audiofilem to ja nie jestem). Wykonanie tych glosnikow tez solidne. Dodam, ze kupowalem wlasnie u electricmidas.pl i co do dzialania sklepu zadnych zastrzezen nie mam. Ogolnie jestem bardzo zadowolony, szybko sprawnie i milo. Polecam.

A w jakich formatach muzy sluchasz ? Chodzi mi o to, czy MP3, czy FLAC, czy moze jeszcze cos innego. Mnie ciekawi jak te glosniki sie spisuja w MP3 128-320, bo wiekszosc mojej muzy, to wlasnie ten format dzwieku.

 

Dokładnie! Temat do czyszczenia. Dziubek nie obraź się ale to już drugi czy trzeci temat o głośnikach do auta. Załóż nowy wątek bo jak na razie syf się robi. A najlepiej to faktycznie na elektrodzie o to pytać bo tu zero innowacyjnego myślenia ;)

Sorki za tego offtopa wyzej, nie chce sie powtarzac 10x, ale to nie ja zaczalem :) Zadalem pytanie jak najbardziej zwiazane z glosnikami, a ze pojawilo sie paru "znafcuf", ktorzy zaczeli po mnie jechac bez krepacji, to nie moglem nie zareagowac.

A co do tematu o glosnikach, to zalozylem, ale nikt tam nie raczy odpowiedziec na moje pytania, wiec pytam po troche po roznych tematach i zbieram informacje :(

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie, jeżeli mieli byście wybór pomiędzy dwoma modelami:

1) Solo4c

2) vigoole c2180

 

to czy w ogóle zdecydowali byście się na które kolwiek z tych głośników ( do końca października nie ma co liczyć na inne głośniki w Polsce)

jeżeli tak to na które? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak my rozmawiamy o mid-wooferach i faktycznie im mniejszy tym lepiej radzi sobie ze srednica, jednak dół pasma jest traktowany po macoszemu B-)

O to mi przede wszystkim chodziło - przy wielkich wooferach (mid wooferach) jest duże ryzyko potraktowania średnicy po macoszemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C2128 a C2180 jaka jest roznica?

 

Zastanwiam sie nad kupnem C2180 ale hmm, wyglada na to ze maja takie same parametry jak 2128. Na allegro sa od reki za 250. Solo 6C sprowadza dopiero za miesiac nie wiadomo czy starczy dla wszystkich i podniosa ceny do 300 zl zapewne. Szkoda ze nie ma testow i porownan 2180 :( . Strasznie ciezkie te vigoole waza wiecej niz solo 6c hmm.

 

http://article.techlabs.by/100_1344_1.html test

http://article.techlabs.by/100_1365_3.html porownanie

 

Kto by to przetlumaczyl??????

 

Kupowac czy czekac miesiac na solo 6C i doplacac ?

Edytowane przez szatis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiam nad podobnym wyborem, ale raczej zdecyduję się na vigoole

mają większy głośnik, co daje nadzieję na 'lepsze' granie ;)

po za tym, jeżeli solo4c mają taki sam defekt jak solo6c to dzięki ;) (chodzi o kasowanie się ustawień bass/treble po wyłączeniu i włączeniu głośników)

 

za kolejnym plusem vigooli przemawia fakt ze mają być od dzisiaj dostępne :)

 

 

p.s. jeżeli chodzi o tłumaczenie to na forum gdzieś było, ale jak nie znajdziesz zawsze zostaje google translator :)

dużo trzeba się domyślać o co chodziło, ale główne rzeczy wyłapiesz :)

Edytowane przez Kobayashy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm d..pa C2180 waza 13 kg, a solo 6c 23kg i chbya tam ceglowek nie upchali. Ma ktos moze zdjecia rozbebeszonego solo 6C ?

Solo 6c ważą bez opakowania 14kg a Solo 7c 22 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega, skąd Ty wziąłeś tą wagę, że solo6c 23 kg? :)

musieli by faktycznie tam kawałek cegły wstawić albo całkiem inny głośnik który by ważył dużo więcej :)

 

vigoole c2180 były u midasa w sklepie po 209,99 dokładnie :)

teoretycznie powinny być już dostępne w sprzedaży, na allegro w ofercie się znajdują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...