Skocz do zawartości
rezo_

Google Chrome

Rekomendowane odpowiedzi

jak uniemożliwić podglądanie hasel?

ma ktos jakis sposob?

Raczej nie ma sensownego sposobu (innego niż całkowite zablokowanie dostępu do programu i jego plików).

Przynajmniej dopóki Google nie wprowadzi hashowania danych i szyfrowania (hasłem głównym).

Dane są łatwo dostępne nie tylko z poziomu interfejsu przeglądarki, ale również poprzez podgląd pliku Web Data.

 

moze jakis programik zabezpieczajacy wejscie do programu?

Protect Exe albo podobny program...?

Ale to tylko zabezpiecza uruchomienie samego programu (pliku wykonywalnego) hasłem (wymaganym później przy uruchomianiu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przesiadłem się z Firefoxa, i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony z tej przeglądarki. Główną przyczyną przesiadki była wolna praca FF, tragiczna optymalizacja opcji zoom, która spowalniała dosłownie wszystko. Chrome praktycznie nie "laguje" od zooma, może minimalnie na najbardziej złożonych stronach (np. ustream), ale jest o niebo lepiej. Główną przyczyną która powstrzymywała mnie od wcześniejszej przesiadki na inną przeglądarkę, były kiepskie systemy blokowania reklam u konkurencji. Chrome ma już rozszerzenia, które działają całkiem nieźle, AdBlock i NoScripts są prawie tak dobre jak te pod firefoxa. Nie jest jeszcze idealnie, mam problemy z 'ads by google' i reklamami w streamach video (w formie krótkich klipów), ale reszta blokowana jest bardzo skutecznie i bez zbędnego kombinowania (czy blokowania wszystkiego ręczenie).

Dodatkową zaletą jest przestrzeń na ekranie w trybie normalnym (nie full). Na wide screen daje to maksymalny obszar widoku strony, zakładki są na pasku tytułu, pasek adresu i tyle, FF nie miał takiej możliwości. Problem zakładek z ulubionymi rozwiązuje 'nowa zakładka' na której wszystko jest (w chrome nie ma żadnych pasków bocznych z zakładkami). Do tego rozszerzenie z gestami myszy i w zasadzie mam wszystko czego chciałem. Największą zaletą jest szybkość pracy, czas uruchomienia po raz pierwszy po starcie systemu jest kilkukrotnie szybszy niż w przypadku firefoxa, a po dłuższej pracy, załadowaniu kilkudziesięciu ciężkich kart z zoomem, można przeskakiwać po zakładkach błyskawicznie bez najmniejszej ściny. Jeżeli dla kogoś priorytetem jest szybkość pracy to chrome jest godny uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z tych samych powodów przesiadłem się już jakiś czas temu na chrome'a, przydało by się jednak jakieś dobre rozszerzenie do ulubionych/zakładek/bookmarks (jak zwą tak zwą). Marzy mi się ikonka zaraz po lewej przy "home" po kliknięciu której wysuwała by się powiedzmy "ramka" z zakładkami coś jak w IE6... :ploom: ...te obecnie dostępne są mówiąc krótko i dosadnie do d*py....

Edytowane przez zal0st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem te przyciski, ale denerwowało mnie że są takie małe.. w FF miałem duży button z zakładkami rozwijany.

Teraz używam rozszerzenia speed dial, nowa strona wyświetla miniatury najczęściej odwiedzanych stron jako linki, a pozostałe ulubione są na pasku w rozwijanym menu powyżej. Szybki dostęp do nowej karty przez gest myszy, i działa szybciej niż jakiekolwiek menu jakie znam z innych przeglądarek.

Wygląda to mniej więcej tak:

 

wyglad.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem ze speed dial'a przez jakiś czas, nie powiem nawet zrobiłem sobie transparentne loga do niektórych stron ale na dłuższą metę dla mnie to rozwiązanie się nie sprawdza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei przestał działać YouTube w trybie pełnoekranowym na najnowszej wersji dev dla Mac OS X. W tej chwili znowu jestem na becie FireFoxa (ostatni raz testowałem jak była bodajże b7) i muszę powiedzieć, że nie odczuwam sinego braku Chrome'a, Mozilla się spisała.

Z tego co zauważyłem to jest niewiele wolniejsza, interfejs zajmuje minimalnie więcej ekranu i, tutaj muszę powiedzieć 'niestety,' podgląd źródła nie działa tak przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jest problem od chyba któregoś z ostatnich updateów flasha.. Youtube player laguje. Scroll powoduje spadki do kilku klatek, full screen działa idealnie płynnie za to, ale tryb normalny (niezależnie od zooma), nie. Próbowałem usuwać cały cache, reinstalować przeglądarkę, zmieniać flasha z tego wbudowanego w chrome na normalny, szukać, wyłączyć wszystkie rozszerzenia - nic nie pomaga.. A było tak pięknie :(

Co ciekawe nie zaobserwowałem tego problemu na innych video playerach, streamach, tylko youtube. Nie jest to tez spowodowane gwałtownym wzrostem zużycia procesora, utrzymuje się on w normie, mimo to potworny lag, żeby nawet kliknąć np. na kontrolę głośności mija kilka sekund zanim player w ogóle zareaguje..

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10.0.648.133, stabilna

 

Firefox nie wchodzi w grę, porażka :( Na notebooku c2d penryn 2.1ghz, 2gb ramu, windows xp, jak np. odpalę ustream.tv i jakiś kanał z większą ilością grafiki (czyli każdy), to jest lag, przewijanie strony czuć lag, już nie daj boże jak użyjesz zooma.. albo jeżeli masz odpalone 20 kart z jakimiś innymi streamami. Da się oczywiście tak pracować, dla kogoś przyzwyczajonego do ff, to może być norma, ale jeżeli zaznasz idealnej płynności, np. na chrome, to powrót do ff boli..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować nowej Opery, też jest dobra pod Win, ale do niej trzeba się przyzwyczaić bo to charakterystyczna przeglądarka. Ewentualnie próbuj Chromium bo różnice są niewielkie a może działać właściwie.

 

P.S. Josh Topolsky też pisał o błędach nowego Chrome'a, pomógł reset cache i cookies.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromium działało przez chwilę bez laga, ale po kilku minutach, sytuacja identyczna jak w Chrome.. chyba przepełnia się jakiś bufor, np. uruchamiając tryb incognito, pierwszy film na yt działa bez laga, można scrollować, bawić się zoomem, ale odpalając kilka kolejnych, ruszając scrollem, znowu pojawia się lag.

Chyba trzeba będzie przyjrzeć się operze. Gdyby miała tylko jakiś sensowny plugin blokujący reklamy (ala adblock/noscript).

 

http://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=74895&q=youtube%20lag&colspec=ID%20Stars%20Pri%20Area%20Feature%20Type%20Status%20Summary%20Modified%20Owner%20Mstone%20OS

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera też laguje.. nieco inaczej, ale lag jest. Jeżeli załaduję jakiś losowy film na youtube, niezależnie czy mam jakiś zoom czy nie, wszystko działa płynnie, ale jeżeli użyje w czasie odtwarzania video scrolla (1 "tick"), to powoduje on zatrzymanie odtwarzania na około 1s.. W chrome to wygląda nieco inaczej klatki lagującego filmu ładują się stopniowo (od dołu do góry jak jpg). W przypadku opery jest jakby freez playera na 1s przy każdym ticku scrolla.

Paradoksalnie z przeglądarek (chrome, opera, ff), to FF nie laguje na yt.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny redesign. Cieszę się, że plotki okazały się być prawdziwe.

 

Powiedzialbym, ze logo po lewej smierdzi Windowsem, a po prawej to taki minimalizm jak w Mac OS ;)

 

Co do samego Chrome, przerabialem Safari i Firefox i musze powiedziec, ze Chrome to na ta chwile najlepsza przegladarka pod sloncem :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

chrome też wypuszcza nową wersję?

 

Nową wersję to wypuszcza Google...

Poza tym to juz trzecia wersja w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zrozumiem ich polityki numeracji. W tej chwili mamy betę wersji jedenastej a przeglądarka ma jakieś trzy lata. Można by to zrozumieć gdyby nie to, że zmiany często ograniczają się do tweaków interfejsu czy usprawnieniu silnika. Ciekaw jestem co wkrótce zrobią bo np. 'Chrome 21' będzie kiepsko wyglądało, ludzie nie są przyzwyczajeni do tak wysokich numerów wersji oprogramowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Nigdy nie zrozumiem ich polityki numeracji. W tej chwili mamy betę wersji jedenastej a przeglądarka ma jakieś trzy lata. Można by to zrozumieć gdyby nie to, że zmiany często ograniczają się do tweaków interfejsu czy usprawnieniu silnika. Ciekaw jestem co wkrótce zrobią bo np. 'Chrome 21' będzie kiepsko wyglądało, ludzie nie są przyzwyczajeni do tak wysokich numerów wersji oprogramowania...

 

Tak na prawdę w numeracji o wersji mówi dopiero ta część -> X.XX.XXX

Wszystko wczesniej to wymysł jakiegos chorego człowieka z googli.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że to w trzecim rzędzie są cyfry znaczące ulepszenia i zmiany ale mimo wszytko na front pchają się coraz wyższe, bezsensowne cyferki. ;)

Najrozważniej pod tym względem działa IMO Opera.

 

Chromium 12 jest dość przyjemne, wydaje mi się, że czuję przyspieszenie w porównianiu do ostatniego Chrome'a.

 

 

@down

Nie czepia się słówek tylko ma rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego Chrome, przerabialem Safari i Firefox i musze powiedziec, ze Chrome to na ta chwile najlepsza przegladarka pod sloncem :)

 

To znaczy że wprowadzono już zarządzanie barwą w tej przeglądarce?

Is your system ICC Version 4 ready?

... w obecnym Firefox 4 działa do v2 ... w wersji Firefox 3.0 działało do v4 (czyli mamy regres) ... w IE8 zupełnie nie działa (dno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...