Skocz do zawartości
rezo_

Google Chrome

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy że wprowadzono już zarządzanie barwą w tej przeglądarce?

Is your system ICC Version 4 ready?

... w obecnym Firefox 4 działa do v2 ... w wersji Firefox 3.0 działało do v4 (czyli mamy regres) ... w IE8 zupełnie nie działa (dno).

 

Opera 11.10 beta - The system does not support these ICC profiles

Firefox 4.0 - The system supports ICC version 2 profiles only

Chrome 10.0.648.204 - The system does not support these ICC profiles

IE 9 - The system supports these ICC version 4 and version 2 profiles

 

Jakie to ma znaczenie w rzeczywistości (czyt. przy przeglądaniu 99,999999999% stron w Internecie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie w rzeczywistości (czyt. przy przeglądaniu 99,999999999% stron w Internecie)?

 

Takie, że na monitorze szerokogamutowym te "99,999999999% stron w Internecie", na przeglądarce bez zarządzania kolorem, będzie miało wyraźnie przejaskrawione barwy.

IE 9 - The system supports these ICC version 4 and version 2 profiles

 

WOW ... jestem miło zaskoczony ... aż będę musiał sprawdzić w praktyce ;)

Porównując z obrazkami referencyjnymi jest v2.

 

U mnie na najnowszym Chrome nie obsługuje zarządzania kolorem :/ ... czyli pokrywa się z informacją:

Chrome 10.0.648.204 - The system does not support these ICC profiles

 

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kij Wam te zarządzanie barwami, skoro pierwszy lepszy CRT miażdży 99,9999999% LCD jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów? Starsze LCD mają problemy nawet z takimi kolorami jak: #FAF9E2 i #DDDDFF. #F3F6FB to dla nich biały, a zobaczenie kreski koloru #F9F9F9 o grubości 1px na białym tle graniczy z cudem. Żadne ICC tutaj nic nie da, gdy technologia LCD obcina znaczną część palety RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kij Wam te zarządzanie barwami, skoro pierwszy lepszy CRT miażdży 99,9999999% LCD jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów?

 

Nie wiem jaki jest rozkład procentowy, ale dobry LCD jest znacznie lepszy od typowego CRT w odzwierciedlaniu koloru (np. EIZO klasy "SX" - no dobra to już jest raczej bardzo dobry, ale seria "S" też moim zdaniem lepsza od przypadkowego CRT)

Starsze LCD mają problemy nawet z takimi kolorami jak: #FAF9E2 i #DDDDFF. #F3F6FB to dla nich biały,

To raczej kwestia klasy monitora. Stare monitory LCD profesjonalne (EIZO CG 220) są tutaj niezwykle dokładne (nowoczesne, ambitniejsze niż low-end masówka monitory też - konkretnie to "S" ... choć to nadal nie to samo co stare, dokładniejsze CG).

Żadne ICC tutaj nic nie da, gdy technologia LCD obcina znaczną część palety RGB.

 

Paleta RGB ... ? ... chodziło Ci zapewne o przestrzeń barw.

 

Różnica pomiędzy przypadkowo wybranym ekranem np. laptopa , z przestrzenią barw w okolicach ... ciężko powiedzieć bo to dosyć mizernie czasem wygląda ... powiedzmy ~30-40% aRGB a dobrym szerokogamutowym LCD z przestrzenią ~100% aRGB jest niezwykle istotna (dla porównania typowy CRT ma przestrzeń ~sRGB czyli 72% aRGB ... podobnie jak typowy LCD).

 

Jeśli chodzi o zlewanie się np. krańcowych barw na LCD to wynika to z złych ustawień/kiepskiej elektroniki (np. jak dotkniesz regulacji R/G/B w typowym LCD, szczególnie w nieumiejętny sposób, to obcinasz mniej lub bardziej paletę)

 

... mogło Ci też chodzić o ilość barw w tej przestrzeni barwnej - tutaj ... wiesz co ... to właściwie jest temat rzeka i dosyć mocno odbiega od Google Chrome ;)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko rzuciłem luźną sugestię, bo nie rozumiem za bardzo emocji związanych z ICC. Zazwyczaj monitor wykrywa sam system i nikt nie bawi się w profile ICC. Jeśli więc nawet grafik(webmaster/webdesigner) zada sobie trud i zatroszczy się o niemal idealne odwzorowanie kolorów na stronie, to większość ludzi tego nie zobaczy. Jak ktoś nie ładuje ICC dla monitora, to ICC w przeglądarce też nie będzie go interesowało.

 

Z profesjonalnymi/nowymi LCD nie mam większej styczności. Swoje wrażenia oparłem na starszym LCD Samsunga oraz matrycach montowanych np. w Asus F5R, K70IO, K72DR. Niestety znaczna część barw dobranych na starym CRT Eizo FS F520 odbiega od tego, co pokazują w/w panele LCD. W przypadku LCD Samsunga walczyłem z kolorami przez menu monitora oraz przez panel NVidia. Pierwszy nic nie ratuje, drugi po mocnych zmianach potrafi odróżnić w/w kolory od białego. Jednak do idealnego odwzorowania jeszcze daleko.

 

Podsumowując: Dla przeciętnego zjadacza chleba ICC to nieznana, a więc zbędna funkcja. Dlatego wychwalanie obsługi ICC w tej czy innej przeglądarce nie ma wg mnie większego sensu.

 

Bardziej bym był zainteresowany tym, aby Chrome zaczął sobie radzić z CSS3, bo moja obecna wersja Chrome zdaje się ignorować box-shadow. Zabieram się za aktualizację i zobaczymy, czy coś to zmieni.

 

Edit:

W 12 beta jest ok - są cienie.

Tylko instalator dość dziwnie działa - klikam na .exe i nie pojawia się dosłownie żadne okno. Gdybym nie uruchomił Chrome i nie wszedł w opcje->About Google Chrome, to bym nie zauważył, że instalacja przeszła pomyślnie. To normalne?

Użyłem instalatora "standalone" z filehippo.com. Wszelkie badziewie od Googla pt. "Google update service" mam wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z brakiem plynnosci przy przewijaniu stron w Google Chrome. Do tej pory myslalem, ze to moze wina mojego proca w lapie T6400, ale kiedy wlaczylem sobie na probe nowego IE9, to tam problemu braku plynnosci przy przewijaniu wiekszych stron nie ma. Najbardziej to widac jak w allegro wpisze cos w wyszukiwarce i pozniej przewijam paskiem strone (na tym forum zreszta tez). Na Google Chrome muli strasznie (efekt jest dosyc podobny jak nie ma sterow do grafy, tylko wtedy jest bardziej intensywny), a na IE9 ta sama strona przewija sie w pelni plynnie. Co z tym zrobic, bo nie chcialbym rezygnowac z Google Chrome, ale ten brak plynnosci zaczyna mnie juz dobijac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrome. W About:flags jest coś takiego jak Kanwy 2D przyspieszane z użyciem procesora GPU - jedyne co mi się rzuciło w oczy z HGA. Za rzadko używam chrome'a by wiedzieć coś więcej, a i mam wersję beta dwunastki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, ale niestety nic nie dalo. Zrobilem tak jak pisali w tym linku - Sprzętowe przyspieszenie w Chrome. Co daje i jak je włączyć? - i wszystko chodzi tak jak chodzilo. Niestety chyba bede musial sie przeprosic z FireFoxem...

 

EDIT:

 

Za rada goscia z pomocy google, sprobowalem w trybie incognito i wszystko smiga. Takze teraz trzeba namierzyc co to syfi w normalnym trybie.

 

Chyba namierzylem winowajce. Po wylaczeniu rozszerzenia "Chrome Gestures" problemu nie ma.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre rozszerzenie, na pewno są takie dla innych przeglądarek, ale jakoś nigdy nie wpadłem na to. Chodzi o funkcję przeglądarki, która automatycznie ładuje kolejną stronę forum w aktualnej zakładce, gdy dojedziemy do końca strony, nie przeładowuje strony, tylko dodaje dalszy ciąg, więc można cofnąć się do poprzedniej. Bardzo przydatne:

 

AutoPatchWork - Chrome Web Store

 

pewnie jest tego więcej, pierwsze lepsze które działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dawciobiel

Problem Chrome + Java plugin + JDK 1.7

 

Po wejściu na niektóre strony np. koziolekweb.pl pod wiersem adresu dostaje komunikat na żółtym tle o treści:

 

"Wtyczka Java została zablokowana, ponieważ jest nieakutalna [button: Aktualizuj wtyczkę] [button: Uruchom tym razem]"

 

po kliknięciu na "Aktualizuj.." przekieruje mnie do strony: java.com/pl/download

na której mogę sobie pobrać Java 1.6. update ... .

 

Wszystko pięknie ale ja nie chcę pobierać starszej wersji Javy skoro mam nową, a poza tym dlaczego w ogóle wyświetla mi się wiadomość jakoby plugin był nieaktualny i co z tym fantem zrobić.

 

Google Chrome	14.0.835.162 (Oficjalna wersja 100637) beta-mSystem operacyjny	WindowsWebKit	535.1 (branches/chromium/835@94713)JavaScript	V8 3.4.14.19Flash	10,3,183,7Klient	Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/535.1Zmienne systemowe:C:\>java -versionjava version "1.7.0"Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.7.0-b147)Java HotSpot(TM) Client VM (build 21.0-b17, mixed mode, sharing)C:\>echo %CLASSPATH%.;c:\Program Files (x86)\Java\jdk1.7.0;c:\Program Files (x86)\Java\jdk1.7.0\lib;C:\Program Files (x86)\Java\jre7\lib\ext\QTJava.zipC:\>echo %JAVA_HOME%c:\Program Files (x86)\Java\jdk1.7.0C:\>echo %PATH%C:\Program Files\ActiveState Perl Dev Kit 9.0.1\bin\;C:\Perl64\site\bin;C:\Perl64\bin;C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live;C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\PhysX\Common;C:\Windows\system32;C:\Windows;C:\Windows\System32\Wbem;C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files (x86)\QuickTime Alternative\QTSystem;c:\Program Files (x86)\Java\jdk1.7.0;c:\Program Files (x86)\Java\jdk1.7.0\bin;C:\Program Files\Windows Imaging\;C:\PROGRA~2\Borland\Delphi6\Bin;C:\PROGRA~2\Borland\Delphi6\Projects\Bpl;C:\Program Files (x86)\QuickTime Alternative\QTSystem\;C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live;D:\WinProg\TotalCmd UP\PLUGINS\Library;d:\WinProg\apache-maven\apache-maven-3.0.3\bin;C:\FPCx32\2.2.2\bin\i386-Win32;C:\FPC\2.4.0\bin\i386-Win32;C:\FPC\2.4.0\bin\i386-Win32;d:\Programowanie\CMD, Console.!\MyUnixTools;c:\MinGW\bin;d:\WinProg\apache-ant-1.8.2\bin 5:29 PM

Informacje dotyczące pluginu Java pobrane z adresu: chrome://plugins/

Java - Wersja: 6.0.240.7 Pobierz krytyczną aktualizację zabezpieczeńNPRuntime Script Plug-in Library for Java(TM) DeployNazwa:	Java Deployment Toolkit 6.0.240.7Opis:	NPRuntime Script Plug-in Library for Java(TM) DeployWersja:	6.0.240.7Lokalizacja:	D:\WinProg\Mozilla Firefox\plugins\npdeployJava1.dll 	 WyłączTypy MIME:	Typ MIME	Opis	Rozszerzenia plikówapplication/java-deployment-toolkitJava(TM) Platform SE 7 - Wersja: 10.0.0.147Next Generation Java Plug-in 10.0.0 for Mozilla browsersNazwa:	Java(TM) Platform SE 7Opis:	Next Generation Java Plug-in 10.0.0 for Mozilla browsersWersja:	10.0.0.147Lokalizacja:	C:\Program Files (x86)\Java\jre7\bin\new_plugin\npjp2.dll 	 WyłączTypy MIME:	Typ MIME	Opis	Rozszerzenia plikówapplication/x-java-applet	Java Applet	.application/x-java-bean	JavaBeans	.application/x-java-vm		application/x-java-applet;version=1.1.1		application/x-java-bean;version=1.1.1		application/x-java-applet;version=1.1		application/x-java-bean;version=1.1		application/x-java-applet;version=1.2		application/x-java-bean;version=1.2		application/x-java-applet;version=1.1.3		application/x-java-bean;version=1.1.3		application/x-java-applet;version=1.1.2		application/x-java-bean;version=1.1.2		application/x-java-applet;version=1.3		application/x-java-bean;version=1.3		application/x-java-applet;version=1.2.2		application/x-java-bean;version=1.2.2		application/x-java-applet;version=1.2.1		application/x-java-bean;version=1.2.1		application/x-java-applet;version=1.3.1		application/x-java-bean;version=1.3.1		application/x-java-applet;version=1.4		application/x-java-bean;version=1.4		application/x-java-applet;version=1.4.1		application/x-java-bean;version=1.4.1		application/x-java-applet;version=1.4.2		application/x-java-bean;version=1.4.2		application/x-java-applet;version=1.5		application/x-java-bean;version=1.5		application/x-java-applet;version=1.6		application/x-java-bean;version=1.6		application/x-java-applet;version=1.7		application/x-java-bean;version=1.7		application/x-java-applet;jpi-version=1.7		application/x-java-bean;jpi-version=1.7		application/x-java-vm-npruntime
Edytowane przez dawciobiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio irytuje mnie następujący problem - przewijanie dużych zdjęć laguje przęglądarkę. Nie ma znaczenia ilość aktywnych rozszerzeń, wygląda to tak jakby ograniczeniem był odczyt z pamięci.

Np. w Operze problem ten nie występuje, zdjęcia ładują się z pewnym opóźnieniem ale nie spowalnia to pracy przeglądarki, można przejechać scrollem w ułamku sekundy na sam dół długiej listy zdjęć, nie zobaczy się ich. W chrome jest konkretny freeze.

 

edit: problem rozwiązuje regularne czyszczenie pamięci podręcznej i historii (jest wtyczka która automatycznie czyści, z możliwością dodania wyjątków)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wie czy jest do chrome wtyczka ktora po uruchomieniu przegladarki wyswietla strone startowa z wczesniej zdefiniowanymi stronami jak to jest w np: operze? Od dlugiego czasu mi tego brakuje a nie moge tego nigdzie znalezc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo czy to do tego tematu, ale sprobujemy :) Niedawno kupilem lapa Samsung RC720 co ma "Optimusa", HD 3000 i GF520M. W Chrome, jak wlaczylem wspomaganie renderowania przez GPU, to zaczely sie dziac jakies dziwne rzeczy. Przegladam jakas strone i nagle strona zamienia sie w jakies kolorowe kwadraciki (regularne, to nie artefakty, mozna nawet screena zrobic), trzeba bylo przejsc na inna zakladke i wrocic na ta "zepsuta" i znowu dzialala prawidlowo. Myslalem, ze moze cos swiruje fabryczny system Samsunga, wiec zainstalowalem calkowicie nowy Windows 7 HP 64 bit oraz wszystkie najnowsze sterowniki bez zbednych smieci i Chrome smigalo prawidlowo znowu do momentu wlaczenia wspomagania GPU. Z ta roznica, ze teraz nie ma kolorowych kwadracikow, a caly niebieski ekran na stronie. Co prawda, dopiero to testuje, wiec i moze "kolorki" sie pojawia, ale narazie wyglada to tak:

 

Dołączona grafika

 

Czy ktos wie moze co to sie wyprawia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć prosty problem, chciałbym ręcznie lub automatycznie ustawić aby dane/pliki historii przeglądania powyżej 30 dni się usuwały. W ustawieniach nie ma takiej opcji, a nawet ręczne usuwanie jest tylko za okres: ostatnia godzina/dzień/tydzień/.../od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrome bardzo zyskał, gdy wprowadził łatwe przełączanie między użytkownikami, co w połączeniu z " Broswer Lock " dało mi możliwość użytkowania przeglądarki z moimi zakładkami oraz hasłami na innym komputerze .. Przełączam użytkownika, wpisuję hasełko i już jest to co użytkuję u siebie na piecyku :)

 

 

Jedynym minusem jaki ostatnio "trapi" tą przeglądarkę, to jest brak rozszerzenia "Zgrabne zakładki" w chrome store.. Praktyczne rozszerzenie, do którego się bardzo mocno przyzwyczaiłem się.. Próbowałem bawić się z innymi "szybkimi menedżerami" zakładek, jednak żaden nie jest równie funkcjonalny, praktyczny oraz "ustawiony" pod moje oczekiwania jak "zgrabne zakładki".. Czekam aż znowu zacznie być obsługiwany ! Tylko jak długo..?

 

A Wy czego używacie do obsługi ulubionych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakikolwiek pomysl na zmiane domyslnych skrotow klawiszowych, konkretniej tego od nowej karty (preferuje CTRL+n zamiast domyslnego +t)? Az dziwne, ze po takim czasie przegladarka wciaz nie oferuje tej dosc podstawowej funkcjonalnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, tyle, ze taka Opera dla przykladu pozwala je bez problemu zmienic. Niestety, z wersji na wersje dziala coraz gorzej zarowno pod Linuksem jak i MacOSem wiec zmiana niejako wymuszona. Sam przyzwyczailem sie do CTRL+n dla nowej karty i jednak milo by bylo moc to zmienic dlatego dziwi mnie, ze wsrod gaszczu dodatkow i opcji pozwalajacych przystosowac przegladarke do swoich potrzeb nie widzialem zadnego, ktory pozwalal by zmienic te podstawowe skroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z dźwiękiem w chrome, otóż w ie,ff,operze, działają wszystkie głośniki(5.1) natomiast w chrome, już tylko 2.0. Jeśli to ma jakieś znaczenie to wczoraj zmieniałem obudowę - wtedy pojawił się problem z dźwiękiem w tejże przeglądarce. Korzystam z karty dźwiękowej sb audigy sb0570, najnowsze sterowniki wgrane, os 7x64 HP. Próbowałem reinstalki chrome, nic to nie dało. Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?

 

edit: nadal aktualne.

 

edit2: działa, pobrałem nowego flasha(w poprzednim miałem wyłączone aktualizacje automatyczne i pewnie dlatego nie chciało działać.

Edytowane przez gabathc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpadam, Opera z dnia na dzień coraz bardziej wkurza :( Wszystko przez pierońskiego fejsbuka ;/ Uzależniające cholerstwo, a zamula tam jak maluch na autostradzie.

Czas zakończyć wieloletni związek.

 

Pomożecie w migracji? Siła przyzwyczajenia jest jaka jest i dlatego potrzebuję dostosować trochę chroma, chciałbym to szybko i bezboleśnie zrobić, może ktoś z Was miał podobne zachcianki.

 

 

Potrzebne wtyczki lub ustawienia:

-odpowiednik różdżki, tj. wklepanie loginu i hasła skrótem klawiaturowym, nie chcę wyświetlanych propozycji kiedy zaczynam pisać, chcę kliknąć ctrl+enter i tym jednym kliknięciem zalogować się w formularzu.

-jak przenieść zakładki i hasła z Opery?

-wyłączenie zamknięcia przeglądarki w przypadku zamknięcia jedynej karty, nic mnie tak nie wkurzyło w tej przeglądarce jak to..zamiast zastąpić ostatnią zamykaną kartę, pustą, ta się całkowicie wyłącza O_o

-skróty klawiaturowe ala Opera

-kosz zamkniętych kart z możliwością ponownego otwarcia

-płynne przybliżanie, bo to cholerstwo skacze mi przez 110, 150, 200%, wtf? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...