Skocz do zawartości
Marcin_gps

Funai Lt6-m32bb

Rekomendowane odpowiedzi

Moi rodzice postanowili sprawić sobie nowy TV bez wcześniejszej konsultacji ze mną. Gdy zobaczyłem na obudowie napis FUNAI moje nadzieje na dobry obraz stopniały. Dziwna sprawa, że swoje oczekiwania wobec produktów segregujemy wg renomy i popularności danej firmy, a do mniej znanych czy lubianych marek podchodzimy z dużym dystansem i sceptycyzmem. Tak czy inaczej, dałem szansę temu telewizorowi. Zażartowałem sobie: „Może okaże się hitem na miarę Microlabów”…

 

Design i jakość wykonania obudowy stoi na dość wysokim poziomie. W zasadzie nie mogę się do niczego przyczepić. Ramka wokół ekranu jest czarna, a połysk nadaje urządzeniu eleganckiego charakteru – wrażenie lakieru fortepianowego. Ma to swoje wady i zalety. Wygląda ładnie, ale jak w przypadku innych produktów z połyskliwą obudową, każdy dotyk pozostawia odcisk palca. Dioda informująca o pracy telewizora jest koloru zielonego o małej intensywności, co nie denerwuje przy okazji nocnych seansów. Na bocznej ściance umieszczono kilka przycisków z podstawowymi funkcjami (power, input, volume, program, menu). Komplet wejść i wyjść znajduje się na tylnej ściance, jak w większości odbiorników. Do dyspozycji mamy dwa złącza HDMI, złącze komponentowe, D-SUB, dwa wejścia scart (z RGB), wejście A/V, wejście S-Video oraz wyjście słuchawkowe. LT6-M32BB można powiesić na ścianie lub umieścić na podstawie. Montaż jest prosty i bezproblemowy. Dołączony do zestawu pilot ma śliską powierzchnię, podobnie jak obudowa odbiornika. Przyciski są wygodnie rozmieszczone i pilot pewnie leży w dłoni.

 

LT6-M32BB wyposażono w panel typu MVA o rozdzielczości 1366x768 (hd ready) o czasie reakcji 5ms (black-to-black) i kontraście statycznym 1500:1. Telewizor podłączyłem do peceta tanim kablem HDMI. Matryca nie ma żadnych wad – martwych/wypalonych pikseli, czy plam. Na uznanie zasługuje równomierność podświetlenia i jakość czerni – choć nie tak dobra jak w panelach typu PVA. Duża niespodzianka - kolory są żywe i odpowiednio nasycone, osobiście preferuję reprodukcję barw Funaia od tej w moim Gateway’u FPD2185W na S-PVA (nie są tak soczyste). Przejścia tonalne są płynne, jednak widać niewielki color banding. Obraz jest bardzo ostry, chwilowo LT6-M32BB służy mi nawet jako monitor. Wiadomo, że piksel wielkości klocka lego nie zapewni takiej ostrości jak dobry monitor, ale o dziwo czcionki są wystarczająco wyraźne. Nie stwierdziłem anomalii geometrycznych na planszach testowych (Nokia test, nec test), smużenia też nie zauważyłem, przynajmniej w Quake’u 3. Input laga nie mam jak zmierzyć, aczkolwiek nie wyczuwam opóźnienia. Ogólna jakość obrazu jest bardzo dobra, może minimalnie za dużo czerwonego. Kąty patrzenia bez zarzutu, podobnie jak w S-PVA.

 

Menu jest polskojęzyczne, przejrzyste i bardzo proste w obsłudze. Mamy do dyspozycji regulację podstawowych parametrów: jasność, kontrast, ostrość, temperaturę barw i nasycenie kolorów. Ponadto możemy wybrać tryb obrazu spośród kilku opcji: Standard, Film, Dynamiczny i News. Użyteczną funkcją jest także regulacja podświetlenia matrycy, którą ustawiłem na -2 – obraz przyjemniejszy w odbiorze, nie męczy oczu. Z drugiej strony, brakuje zaawansowanych ustawień – regulacji składowych RGB i gammy, ale to chyba zbyt duże wymagania od sprzętu za tak niską cenę. Do minusów można jeszcze zaliczyć brak PIP-u.

 

Funai LT6-M32BB to japoński telewizor (produkowany w Nowej Soli) z polską ceną, bo można go dostać za 1480 zł. Za śmieszne pieniądze dostajemy bardzo dobry produkt, może nawet wybitny w swoim przedziale cenowym ( nie wiem jak Mirai , Daewoo czy najtańszy LG), objęty dwuletnią gwarancją „zero martwych pixeli”. Zastanawiam się czy sobie takiego nie sprawić dla siebie. Do filmów i konsoli jak znalazł, Gateway jest jednak za mały… ;)

 

prezentacja telewizora

 

Sorry za jakość zdjęć, ale nie mam stojaka, a mój aparat nie należy do najlepszych.

post-676-1220385135_thumb.jpg

post-676-1220385160_thumb.jpg

post-676-1220385166_thumb.jpg

post-676-1220385174_thumb.jpg

post-676-1220385236_thumb.jpg

post-676-1220385272_thumb.jpg

 

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "dane techniczne"

 

Przekątna 32

Format ekranu 16:9

Panel 16:MVA

HD Ready +

HD Ready +

Menu użytkownika

Menu ekranowe EN / GER / FR / DU / IT / SP / SWE / PL / RU / CZ / HU / RO / BG / SK / GR / POR

Tuner

System TV PAL-BG, DK, I, SECAM-BG, DK, L

Strojenie ręczne +

Przenoszenie kanałów +

Pamięć tunera 99

Wbudowany tuner DVB-T -

Stereo A2/NICAM +

Specyfikacja

Odświeżanie 5ms

Jasność 400 cd/m2

Kontrast 1500:1

Rozdzielczość WXGA, 1366x768

Kąt oglądania 176°

TV

Skanowanie progresywne +

Crear Pix Engine +

Kontrola ustawień ekranu poprzez menu ekranowe +

Teletekst 10 stron

Sleep timer 120 min

Automatyczne wyłączanie +

Filtr grzebieniowy +

Wejście komponentowe +

Wejście scart (z RGB) 2

Wejście A/V +

Wejście S-Video +

Wejście HDMI 2

Wejście PC +

Wejście słuchawkowe +

Podstawa

Tradycyjna +

Akcesoria

Instrukcja obsługi +

Pilot +

Baterie +

Inne

Moc głośników 5+5W

Zasilanie 200-240V

Waga brutto 13,5 kg

Waga netto 11,3 kg

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funai po niemal 20 latach powrócił na polski rynek i zaczyna zyskiwac popularnosc podobnie jak na poczatku lat 90.

 

Poza tym modelem w sprzedazy jest obecnie jeszcze kilka innych ciekawych "wynalazków" funai w bardzo fajnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rodzice posiadają tv lcd funai 32 cale, modelu nie pamiętam. Zakupiony w Niemczech ok 1,5 roku temu. Jako że to pierwszy lcd który widziałem dłużej niż kilkanaście sekund w MM to nie mam do nie go za wiele uwag. Trochę długo się uruchamia, ok 8-10 sekund od włączenia do wyświetlenia pierwszego kanału. Tv włącza sie tylko przyciskiem power na pilocie, nie ma możliwości włączenia dowolnym klawiszem numerycznym pilota. Odbiornik testowałem jako monitor pc, prawie cały TR:Anniversary ukończyłem. Grało się wyśmienicie, żadnego smużenia nie zauważyłem.

 

Wady jakie ujawniły się po pół roku użytkowania:

1. przycisk do zmiany skalowania obrazu nie działa. Pilot na którym się on znajduje był od zawsze bardzo łagodnie traktowany.

2. Baaaaaaardzo uciążliwa jest potrzeba "rozgrzania" telewizora. Tak tak, po włączeniu tv musimy odczekać kilka minut żeby móc spokojnie przełączać kanały lub regulować głośność. Jeżeli za wcześnie spróbujemy zmienić kanał tv się wiesza, jeżeli użyliśmy przycisku +kanał to tv się zapętla i ciągle zmienia programy. To samo jest przy dźwięku, jest zabawa kiedy ktoś w domu się zapomni i późno wieczorem zaraz po włączeniu próbuje podgłosić.

Oddałbym go na gwarancje już dawno temu ale ojciec podczas przeprowadzki pogubił papiery. Mimo tych uciążliwości dla rodziców jest wystarczający, zważywszy na to że 1,5 roku temu kosztował 400e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rodzice posiadają tv lcd funai 32 cale, modelu nie pamiętam. Zakupiony w Niemczech ok 1,5 roku temu. Jako że to pierwszy lcd który widziałem dłużej niż kilkanaście sekund w MM to nie mam do nie go za wiele uwag. Trochę długo się uruchamia, ok 8-10 sekund od włączenia do wyświetlenia pierwszego kanału. Tv włącza sie tylko przyciskiem power na pilocie, nie ma możliwości włączenia dowolnym klawiszem numerycznym pilota. Odbiornik testowałem jako monitor pc, prawie cały TR:Anniversary ukończyłem. Grało się wyśmienicie, żadnego smużenia nie zauważyłem.

 

Wady jakie ujawniły się po pół roku użytkowania:

1. przycisk do zmiany skalowania obrazu nie działa. Pilot na którym się on znajduje był od zawsze bardzo łagodnie traktowany.

2. Baaaaaaardzo uciążliwa jest potrzeba "rozgrzania" telewizora. Tak tak, po włączeniu tv musimy odczekać kilka minut żeby móc spokojnie przełączać kanały lub regulować głośność. Jeżeli za wcześnie spróbujemy zmienić kanał tv się wiesza, jeżeli użyliśmy przycisku +kanał to tv się zapętla i ciągle zmienia programy. To samo jest przy dźwięku, jest zabawa kiedy ktoś w domu się zapomni i późno wieczorem zaraz po włączeniu próbuje podgłosić.

Oddałbym go na gwarancje już dawno temu ale ojciec podczas przeprowadzki pogubił papiery. Mimo tych uciążliwości dla rodziców jest wystarczający, zważywszy na to że 1,5 roku temu kosztował 400e.

U mnie pilot działa póki co bez zarzutu. A odnośnie uruchamiania telewizora - nie zauważyłem takiego mankamentu w tym modelu. Przełączanie kanałów i nawigacja po menu działa bez zarzutu.

 

Miałem ponad 10-lat funai 20 calowy, i działa do dzisiaj, a nie wiecie czy funai ma telewizory lcd 32 z rozdz. FullhD ?

Z tego co się orientuję, na dzień dzisiejszy nie ma fullhd w ofercie funaia. Druga sprawa to po co Ci FullHD w telewizorze o przekątnej 32"...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, na dzień dzisiejszy nie ma fullhd w ofercie funaia. Druga sprawa to po co Ci FullHD w telewizorze o przekątnej 32"...?

FullHD dlatego że każdy mi taki poleca, bo podobno nie warto brać tych kastrowanych TV do HD Ready, a jeszcze będzie do tego PS3 i myślę że fullHD będzie w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FullHD dlatego że każdy mi taki poleca, bo podobno nie warto brać tych kastrowanych TV do HD Ready, a jeszcze będzie do tego PS3 i myślę że fullHD będzie w sam raz.

Podobno nie ma różnicy między mp3 a lossless...

Na tak małej powierzchni nie zauważysz różnicy między fullhd, a 720p. Chyba, że będziesz siedział 50cm od telewizora, to może i tak.

IMHO strata pieniędzy. FullHD warto kupić przy przekątnej ekranu co najmniej 37"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może, czym różni się model lc5-d32bb od tego omawianego wyżej?

Chodzi mi dokładnie o ten:

http://www.euro.com.pl/telewizory-lcd-i-pl...lc5-d32bb.bhtml

http://www.morele.net/produkt/154667/?gcli...CFQxRtAodlmMEYA

http://allegro.pl/item430808393_funai_lc5_...owka_pozna.html

Na razie jedyną zauważoną różnicą, jest funkcja PiP na której brak narzekał Marcin :P

No i buda jest trochę brzydsza ;]

W realu od 11 września będzie za 1200zł, co jest chyba niezłą ceną (patrząc po sklepach/aukcjach).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lc5-d32bb ma gorszą matrycę - kontrast/czas reakcji, przynajmniej wg producenta

no i design bez porównania gorszy niż ten w lt6-m32bb

 

ps

tak w ogóle, szukam sobie jakiegoś info o funaiu i jestem w szoku, bo okazuje się że jest na 7 miejscu na świecie i trzecim w Stanach, jeżeli chodzi o produkcję telewizorów LCD oO

a najlepsze jest to, że funai oprócz wyrobów gotowych pod własną marką (i markami zależnymi jak np. Sylvania, Symphonic czy Emerson) robi podzespoły dla innych firm (jako OEM), m.in. Hitachi, Sharp, JVC, Philips czy Kodak.

 

 

-EDIT-

 

Skan z testu tego modelu we wrześniowym videomixie. Praktycznie to samo co napisałem ;D Zwróćcie uwagę na znaczek "Videomix poleca"

 

http://members.lycos.co.uk/ocmaniacs/funai.pdf

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałam się dzisiaj pooglądać te wszystkie cacka w realu i szczerze powiedziawszy funai prezentuje się całkiem dobrze na tle pozostałych marek, niczego mu nie brakuje (patrzę oczywiście na design) zaczęłam się zastanawiać czy jest jakaś różnica np. w jakości obudowy takiego funaia w porównaniu chociażby z samsungiem?szukam czegoś na czym mogli oszczędzić;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jeśli design jest dla Ciebie najważniejszy :P

 

Ja, o ile go kupię (a jest spore prawdopodobieństwo) to przede wszystkim za jakość obrazu. Design choć też ważny, nie powinien decydować o wyborze telewizora. To jak kupować ładną obraz ze względu na ładną ramę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i racja, ale każdy zwraca większą uwagę na to, na czym się lepiej zna;) a to,że funai podoba mi się wizualnie plus to co o nim przeczytałam i usłyszałam od bardziej zorientowanych sprawia,że jestem już prawie zdecydowana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FullHD dlatego że każdy mi taki poleca, bo podobno nie warto brać tych kastrowanych TV do HD Ready, a jeszcze będzie do tego PS3 i myślę że fullHD będzie w sam raz.

W przyzwoitej cenie jest Samsung 32" FullHD z serii 5. Ale rzeczywiście przy tej przekątnej jest to bez sensu. Przyglądałem się w MM i Euro dwóm telewizorom tej samej marki - Samsung z serii 5 i 4. Na obu leciał materiał z Blue-Ray'a. I powiem szczerze, że obraz na 4 podobał mi się bardziej (mimo że HD Ready). Kupiłem więc tego drugiego. Moja opinia potwierdza się ze zdaniem wielu ludzi z for o telewizji HD.

Za cenę 2k zł bardzo dobry sprzęt. Kontrast 10000:1, czas reakcji 6ms, DNIe+, PIP, redukcja szumów, equalizer, SRS TX, 3xHDMI...

Świetne kolory, bardzo dobra geometria, świetny kontrast. Naprawdę polecam! W tej cenie chyba najlepszy TV w klasie.

Jest tylko jeden minus: głośniki mogły by być "ciut" lepsze.

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyzwoitej cenie jest Samsung 32" FullHD z serii 5. Ale rzeczywiście przy tej przekątnej jest to bez sensu. Przyglądałem się w MM i Euro dwóm telewizorom tej samej marki - Samsung z serii 5 i 4. Na obu leciał materiał z Blue-Ray'a. I powiem szczerze, że obraz na 4 podobał mi się bardziej (mimo że HD Ready). Kupiłem więc tego drugiego. Moja opinia potwierdza się ze zdaniem wielu ludzi z for o telewizji HD.

Za cenę 2k zł bardzo dobry sprzęt. Kontrast 10000:1, czas reakcji 6ms, DNIe+, PIP, redukcja szumów, equalizer, SRS TX, 3xHDMI...

Świetne kolory, bardzo dobra geometria, świetny kontrast. Naprawdę polecam! W tej cenie chyba najlepszy TV w klasie.

Jest tylko jeden minus: głośniki mogły by być "ciut" lepsze.

jak widzę kontrast 10000:1 to na resztę parametrów patrzę z przymróżeniem oka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że są to nowe matryce z lepszymi parametrami i różnice są widoczne. Zapomniałem wspomnieć o bardzo dobrej głębi czerni.

 

Oczywiście to jest kontrast dynamiczny a nie statyczny...

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widzę kontrast 10000:1 to na resztę parametrów patrzę z przymróżeniem oka...

10 000 to jeszcze ujdzie, ale jak widze 30 000 jak się reklamuje np sony to zaczynam sie smiać.

 

PIP

Pip w samsungu działa tylko na sygnale podanym na odpowiednich wejsciach video. Większosc osób po zakupie wraca do sklepu z problemem czemu nie moze włączyc PIP i oglądac 2 programów jednoczesnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jak byłem u rodziców, bawiłem się jeszcze nastawami i są jeszcze lepsze rezultaty

 

nie wiem, jak dla mnie nie ma wad w tej cenie

mógłbym sobie życzyć od TV lepszej ostrości/szczegółowości, płynności, ale na pewno nie za taką kasę tylko pewnie x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, no ja tego nie pamiętam, moi rodzice są póki co zadowoleni z tego modelu ;)

ja się zacząłem interesować tą marką, bo przyznam że jakoś mnie brak świadomości/wiedzy odstraszał (jak ze wszystkim ;D)

 

ciekawie wygląda jeszcze Blu-ray, który ma się pojawić u nas jeszcze w tym roku

 

http://www.blu-ray.com/players/players.php...&show=specs

 

jeśli będzie miał dobrą cenę, to myślę, że ma szansę (profil 1.1, DivX, czytnik kart SD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moi dziadkowie mieli FUNAI 20" przez jakieś 20 lat dopóki pies nie zrzucił i się nie rozwalił... telewizorek nie zawodny:) również mieliśmy odtwarzacz video i gdy 3 razy się spalił to zamieniliśmy a opcję z nagrywaniem:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podłączałem, z tym że jakość kablówki u mnie w bloku to jakaś porażka, ale mimo wszystko dało się oglądać

nie ma co spodziewać się rewelacji, warto zainwestować w zwykłą cyfrę, tym bardziej że ceny za abonament są teraz śmiesznie małe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...