Skocz do zawartości
Marcin_gps

Funai Lt6-m32bb

Rekomendowane odpowiedzi

No i mam już ten TV funai.

kupiłem go w końcu przez http://www.bioretto.pl - dostałem kilka ofert, w sumie niezłych

 

Wykonanie sprzętu mi się podoba - plastiki dobrze spasowane, ładne kolory matrycy, niezły dziwięk. Za ta kaskę nie ma się co czepiać.

Na szczęście nie jestem znawcą elektroniki - nie mam żadnych uprzedzeń. Jak ten telewizor wytrzyma tyle co moj stary funai to będę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał okazję oglądać LT7-M32BB?

Widzę, że katalogowo ma niższa jasność i wyższy kontrast. W makro będą w promocji za 1220zł i zastanawiam się, czy go nie łyknąć. Szkoda tylko, że nie ma mpeg4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum ps3site przeczytałem opinię, że łeb w łeb obok Samsunga B450 na tym samym sygnale ma wyraźnie lepszy kontrast, więc jest dobrze :)

 

Ja w tym miesiącu kupuję dla siebie LH7-m32bb - ten ma mpeg-4.

Wrzucę relację, jak już będę go miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem tego lt7 i mam mieszane uczucia.

Telewizor ma bardzo ładny obraz, a sygnał z kablówki nie wygląda jak totalna kupa - więc można przyjemnie obejrzec meczyk ;] Dodatkowo ten model ma jedno hdmi więcej niż lt6.

Niestety mój egzemplarz ma tą samą przypadłośc co lt6 niektórych użytkowników - cewki piszczą w standby.

Nie miałem czasu pobawic się telewizorem dłużej, więc nie wiem czy coś da się z tym zrobic, ale waham się, czy go po prostu nei oddac :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym piszczeniem, bo raz ono jest, a raz go nie ma.

Zaraz po podłączeniu tv do sieci elektrycznej jest cisza, po odpaleniu go chwile popiszczy, bo przełączeniu w standby zaczyna się koncert. Moim strzałem będzie sieć elektryczna i postaram się sprawdzić telewizorek na upsie i dobrej listwie z filtrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko trzeba mieć kartę makro żeby kupić tam telewizor ?

Bo szukam go w dobrej cenie dla babci a wszędzie indziej siędzą po 1500 zeta.

 

edit: a nie już się dogrzebałem na stronie , że trzeba się zarejestrować online i odebrać kartę w hali.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko trzeba mieć kartę makro żeby kupić tam telewizor ?

Bo szukam go w dobrej cenie dla babci a wszędzie indziej siędzą po 1500 zeta.

 

edit: a nie już się dogrzebałem na stronie , że trzeba się zarejestrować online i odebrać kartę w hali.

trzeba, niemniej jednak jak bedzie uprzejma Pani to da Ci taka jednorazowa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu piszczenie też już przeszło - tzn najwyżej popiszczy sobie tak z 5-10minut po wyłączeniu.

Ja wlasnie wczoraj kupilem model LH7-M32bb

 

I też mam problem z piszczeniem ale tylko wstanie czuwania

piszczy caly czas, wogule nie przestaje dopiero, gdy tylko przelaczy sie tv na odbior piszczenie ustaje.

 

Grobel jak to zrobiles, ze u Ciebie przestalo piszczec?

Czy tak ma być narazie bo cewki nowe?

Jak dlugo? prosze o odp.

 

Czy da sie jakos wylaczyc tryb czuwania. tzn. np. wylaczylem odbior, wlaczyl sie tryb czuwania (czerwona dioda sie pali) i jak zrobic zeby zgasla, czyli zeby TV sie calkowicie wylaczyl? (czy tylko z gniazdka?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ja kupowałem po 1000zł :-D Sporo ich kupiłem :-P

 

W każdym razie model wyższy - LH7 teraz widuje za ponad 1400zł - według mnie jest brzydszy.

 

Mój obecny LT6 który użytkuje troche piszczał na początku (kupiony jako 3 miesięczna używka), ale mu przeszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany mniejszym odpowiednikiem Funai, to niedawno miała miejsce premiera 26-calowych TV (LT8-M26BB, jak i LH8-M26BB), które wg producenta ceciach!ą się wysokim kontrastem natywnym 2400:1. (mój LH7-m32BB ma 2500:1). Czas reakcji 6,5ms, 3x HDMI, tuner MPEG-4 (w LH8). No i 5 lat gwarancji.

 

Osobiście czekam na premierę większych odbiorników Funai Full HD, bo tego w dalszym ciągu brakuje. W USA jest już dawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój lt7 od czasu do czasu do czasu gubi dźwięk po hdmi. Wygląda to tak, że gram sobie na xboxie i nagle znika dźwięk. Przełączam wtedy źródło sygnału na kablówkę i po ponownym przełączeniu na hdmi dźwięk już jest.

Po za tym, telewizor nadal mi piszczy w standby - zazwyczaj robi to po dłuższym włączeniu. Popiszczy 10-15minut i przestanie.

Kilkukrotnie słyszałem już z niego odgłosy jakby iskrzenia. Ogólnie spodziewam się tego, że niedługo umrze. Gdybym ponownie kupował tv, to na pewno wybór by nie padł na ten model. Mimo, że stosunek cena/możliwości jest bardzo ok, to powyższe wady zniechęcają. Po za tym, 32' to za mało.

 

Btw. Do kuchni kupiłem model lh7-m22bb i nie ma z nim najmniejszego problemu. Tego zakupu nie żałuję w ogóle.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, na 99% jest to wina telewizora. Przynajmniej jeżeli chodzi o gubienie dźwięku. Jeżeli chodzi o trzaski i piszczenie, to winna była listwa :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób na odblokowanie portu USB z boku urządzenia? Wiem, że w jakichś LG się da, by można było podłączyć np. pendrive z filmem.

 

Dźwięk u mnie podłączony jest czinczami do dekodera n-ki. Z telewizora wychodzi tylko zasilanie, euro i HDMI. Wszystko po to, by obsługiwać całość 1 pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, na 99% jest to wina telewizora. Przynajmniej jeżeli chodzi o gubienie dźwięku. Jeżeli chodzi o trzaski i piszczenie, to winna była listwa :blink:

 

Gdzieś czytałem, że tv Funai (może inne też) gubi dźwięk z dekoderem n-ki (po hdmi). Może z xboxem też się jakoś nie lubi :D

 

Jest jakiś sposób na odblokowanie portu USB z boku urządzenia? Wiem, że w jakichś LG się da, by można było podłączyć np. pendrive z filmem.

 

Z tego, co wiem, USB tutaj służy tylko jako interfejs serwisowy i nie ma możliwości rozszerzenia jego funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że tv Funai (może inne też) gubi dźwięk z dekoderem n-ki (po hdmi). Może z xboxem też się jakoś nie lubi :D

 

 

Mi tam nic nie gubi z dekoderem n.

Mam natomiast inny problem - dekoder jest przez HDMI2, a TV przez ATV (Analog). I teraz problem w tym, że przerzucając z dekodera na TV musze dwa razy kliknąć przycisk MODE (DVB/ANA)i analogicznie jak spowrotem przerzucam na dekoder przyciskiem (INPUT) musze nacisnąć sześć razy przycisk, żeby wróciło na HDMI2 ( bo po kolei jest PC, TV, SCART1, SCART2, Componennt,HDMI1 i HDMI2)

 

Czy nie da sie tego jakoś ustawić, żeby przełączenie przyciskiem MODE preferowało (jako pierwsze) ATV, a przełączenie przyciskiem INPUT przełączało od razu na HDMI2?

 

 

Dodam, że kiedyś po 2 mies używania N' ki tak jakoś mi się samo ustawiło, że jak włączałem telewizor to było HDMI i obraz z dekodera od razu (obecnie domyślnie telewizor włącza się na SCART2 i trzeba pykać INPUTem). Ale musiałem na chwile odłączyć TV od prądu i wszystko wzięło w łeb... :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytania do posiadaczy modelu LT6-M32BB

 

1. podłączając pod TV laptopa pulpit ustawiony na TV jest strasznie powiększony (rozdzielczość) a chcąc ustawić inna zaczyna "siepać" ekranem tzn włącza i wyłącza obraz oraz wyświetla komunikat "format obrazu nieobsługiwany". Próbowałem grać w gry na nim ale ucina okno z grą.

 

2. jak podłączam TV pod DVD żeby dźwięk szedł przez głośniki z DVD to nic się nie dzieje nie wiem dlaczego

 

Co z tym zrobić czy to jest wina TV czy innych sprzętów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...