Skocz do zawartości
Marcin_gps

Funai Lt6-m32bb

Rekomendowane odpowiedzi

Do posiadaczy tego modelu - jeżeli natywna rozdzielczość przez HDMI nie działa (nie wypełnia całkowicie ekranu), zmieńcie odświeżanie na 60Hz.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laptop do TV jest podpięty tym samym kablem co zwykły monitor do komputera tylko się zastanawiam czy to nie jest przypadkiem wina karty graficznej

 

co do DVD to podpinam przez chinche i nie działa ale nawet jak podepnę przez wyjście słuchawkowe to też nic nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@olik110

 

Spróbuj ustawić rozdzielczość 1280x720 i odświeżanie 60hz. Napisz co Ci wyszło. Generalnie wszystko może być ok, tylko trzeba ustawić odpowiednie parametry.

 

Co do DVD, napisz jaki masz zestaw i co jest z czym połączone. Bardzo możliwe, że w ustawieniach DVD masz dźwięk wyprowadzony innymi złączami niż myślisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD znalazłem u starszych na szafie którego oni już od dawna nie używali a miało satelity. DVD marki Deawoo HC-4130 i używam go tylko do odtwarzania dźwięku jak oglądam film tyle że jest przeważnie podpięte pod laptopa: w laptopie z wyjścia słuchawkowego chinchem do wejść z tyłu dvd i wszystko działa. Z tv jest już problem bo podpinam chinche pod wyjścia w tv i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@olik110

 

Ok. Już mi się trochę rozjaśniło. Twoje DVD, a właściwie kino domowe ma funkcję amplitunera. Możliwe, że łączysz TV z DVD przez nie te wejście co trzeba. Spróbuj znaleźć wejście słuchawkowe w swoim TV i połączyć je z DVD za pomocą tego samego kabla, którym łączyłeś DVD z laptopem.

 

Oczywiście o ile wszystko dobrze zrozumiałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sytuacja w miarę opanowana :) otóż znalazłem wyjście słuchawkowe i wszystko śmiga jedynie dźwięk jest trochę cichy a co do rozdzielczości to ustawiłem 1024 i odświeżanie 60 i hula :) czasami tylko siepnie obraz ale mam nadzieję że przestanie. Jakby można było ustawić jeszcze trochę mniejsze odświeżanie to byłoby idealnie :)

 

DZIĘKI ZA POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nic nie gubi z dekoderem n.

Mam natomiast inny problem - dekoder jest przez HDMI2, a TV przez ATV (Analog). I teraz problem w tym, że przerzucając z dekodera na TV musze dwa razy kliknąć przycisk MODE (DVB/ANA)i analogicznie jak spowrotem przerzucam na dekoder przyciskiem (INPUT) musze nacisnąć sześć razy przycisk, żeby wróciło na HDMI2 ( bo po kolei jest PC, TV, SCART1, SCART2, Componennt,HDMI1 i HDMI2)

 

Czy nie da sie tego jakoś ustawić, żeby przełączenie przyciskiem MODE preferowało (jako pierwsze) ATV, a przełączenie przyciskiem INPUT przełączało od razu na HDMI2?

 

 

Dodam, że kiedyś po 2 mies używania N' ki tak jakoś mi się samo ustawiło, że jak włączałem telewizor to było HDMI i obraz z dekodera od razu (obecnie domyślnie telewizor włącza się na SCART2 i trzeba pykać INPUTem). Ale musiałem na chwile odłączyć TV od prądu i wszystko wzięło w łeb... :-/

 

Znam ten ból, u mnie w monitorze się muszę naklikać, gdy chcę przełączyć PC na konsolę.

 

A odnośnie problemów z wielkością obrazu względem matrycy na Funai, jak słusznie zauważył zzizzy, trzeba się upewnić, że odświeżanie wynosi 60Hz. U siebie takich problemów nie odnotowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam klopot z lapkiem podlaczonym do tego tv przez kabel dvi- lapek >hdmi tv obraz jest przyciety i musze przelaczyc w lapku na tv jako glowny wyswietlacz by dopasowac suwakami rozdzialke wychodzi wtedy 1228x690 odswierzanie 60 hz 32bit za cholere nie moge ustawic zadnej ludzkiej rozdzielczosci ..... ktos pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem mam M32BB i ostatnio nowo poznany znajomy znajomego mówił mi, że ma taki sam Funai i już 3 razy go naprawiał :-D Wydał na te naprawy niemal tyle samo co na drugi taki telewizor. Ja sie patrzyłem jak wół w malowane wrota, bo przecież Funai'e się nie psują :-D

 

W każdym razie niedowierzałem, aż do dzisiaj kiedy żonka zadzwoniła, że telewizor nie działa :-D Zgasła dioda i nie świeci.

 

Miał ktoś już problemy z Funaiami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do fortize "ja właśnie dziś kupiłam ten model w AVANSie za 1099 zł. jestem bardzo zadowolona, tylko jeden mały problem. mam zwykłą antenę, i wyszukał mi 3 programy: polsat, TVN, TV4, ani jedynki ani dwójki! nie wiem dlaczego, niby wyszukuje, ale gdy włącze ten program wyświetla się napis " nieobsługiwany tryb video" gdy podłączam tą samą antenę do starego telewizora, to te programy działają normalnie. nie wiem o co tu chodzi. "

 

ten telewizor Nie posiada dvvb-t mpeg4, wyszukał tylko te nadawane testowo w mpeg2, info " nieobsługiwany tryb video" pojawia się po wyszukaniu programów w mpeg4, który będzie standardem...

Już myślę żeby się pozbyć tego telewizora- jak mogli w polsce dopuścic do sprzedaży takich tv z mpeg2 jak wiedzieli ze standardem ma zostac mpeg4....

 

jestem ze śląska i u nas nadawali programy testowo ze Skrzycznego w mpeg2 a teraz przeszli na mpeg 4 i niestety programy wyszukałem ale czarny obraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś z Was próbował pod LT6 podłączyć aby dźwięk był odtwarzany bezpośrednio z wieży? Podłączyłem 2RCA do output Audio i 2RCA do AUX w wieży i nic. Czy to się jakoś ustawia? Czy jest inne rozwiązanie. Chcę oglądać TV i słuchać dźwięku z wieży.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...