Skocz do zawartości
Marcin_gps

Funai Lt6-m32bb

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj piszczał tylko w trybie Stand By. Przed godzinką wróciłem i włączyłem Funai'a - teraz piszczy też kiedy jest włączony :/

 

Jednak obydwa dźwięki różnią się od siebie tak jakby wydawały go 2 rózne podzespoly. Pisk wydawany podczas włączonego TV ma niższy ton od tego kiedy TV jest w stanie Stand By.

 

Właśnie wszedłem na stronke http://www.funai.pl/ i znalazlem 3 serwisy we Wroclawiu. To są autoryzowane serwisy, tak?

 

Zaraz zadzwonie do nich i spytam co może być nie tak i czy istnieje możliwośc jego naprawy.

 

Oczywiście posiadam wszystkie potrzebne papierki tj dowod zakupu w postaci paragonu i uzupelniona karte gwarancyjna wraz z pieczątką.

 

PS Gdyby nie piszczał - też byłbym w 100% z niego zadowolony. Szczególnie biorąc pod uwage cene :)

 

Pozdrawiam

Tomek8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie dziś kupiłam ten model w AVANSie za 1099 zł. jestem bardzo zadowolona, tylko jeden mały problem. mam zwykłą antenę, i wyszukał mi 3 programy: polsat, TVN, TV4, ani jedynki ani dwójki! nie wiem dlaczego, niby wyszukuje, ale gdy włącze ten program wyświetla się napis " nieobsługiwany tryb video" gdy podłączam tą samą antenę do starego telewizora, to te programy działają normalnie. nie wiem o co tu chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ponownie wyszukać.

 

 

1) Naciśnij [MENU], aby wyświetlić menu w trybie

analogowym.

2) Naciśnij [K / L], aby wybrać “KANAŁ”, a następnie naciśnij

[OK].

3) Naciśnij [K / L], aby wybrać “Auto Skan.”, a następnie

naciśnij [OK].

• Rozpocznie się automatyczne przeszukiwanie.

• Po zakończeniu przeszukiwania, zostanie wyświetlony

najniższy zapisany w pamięci kanał analogowy.

• Jeśli podczas przeszukiwania kanałów naciśniesz [MENU]

operacja zostanie zatrzymana, a na ekranie pojawi się

najniższy zapamiętany dotychczas kanał analogowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób co posiadają Funaia, jakie macie ustawienia obrazu w swoich LCD?

 

Tryb obrazu: standard

Jasność: 30

Kontrast: 40

Kolor: 25

Odcień: 0

Ostrość: 0

Temp. kol.: neutralne

Podświetlenie: 0

 

Pod tv podpięty jest Polsat Cyfrowy przez wejście video. Jedynie co mnie troszkę drażni to kolor czerwony, który jest wg. mnie dość intensywny (porównuje do TV CRT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duzy kontrast, badz zbyt duza intensywnosc koloru czerwonego to wada fabryczna tego modelu. Oddaj na gwarancje.

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo problem ten wystepuje tylko przy sygnale TV. Nie pamietam dokladnie co powoduje ten "problem" ale jak pisalem, oddaj na gware. (ofc jesli cie to bardzo irytuje).

 

Btw. Nie ma to jak miec serwis funai'a 50m od domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się Funai LT6-M32BB/M od opisywanego w temacie ?

Wczoraj widziałem takiego w Auchan za 1170 zł. (wygląd ten sam) natomiast opis techniczny był bardzo skromny

no i jak wiadomo w hipermarkecie cieżko sie cokolwiek dowiedzieć o obsługi. W necie też nic nie mogłem znaleźć.

Może ma jakieś dodatkowe funkcje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ciekawe ten czerwony jest taki tylko na Cyfrowym Polsacie, jak podepnę pod kompa i puszcze film w HD nie ma żadnego problemu, obraz i kolory żyleta, to samo na zwykłej antenie.

Potwierdzam - na HDMI kolory takie jak powinny być.

 

 

->s0n1c

 

Jak Funai współpracuje z PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja także w tym tygodniu zakupilem Funaia lt6 m32bb bo opinie o tym modelu sa w wiekszosci pozytywne a dodatkowo 5 lat gwarancji daje pewien komfort psychiczny :P ale do rzeczy... TV tak jak sie spodziewalem spelnil moje oczekiwania a nawet rzeklbym ze przerosl je :) mam tylko jedna watpliwosc a mianowicie chcialem podpiąc do niego laptopa i zgodnie z instrukcja kupilem przewod 15pin SVGA ferrytowy i podpiąlem do laptopa. Niestety mimo podpięcia w menu TV opcja podlaczenia PC jest nieaktywna mimo ze ustawiam juz na laptopie najnizsza rozdzielczosc 800x 600 i dalej nic. Przelaczam klawiszem funkcyjnym+ F4 czyli tak jak np. obslugiwalem nie raz projektor z tego laptopa. Kabel jest dobry bo u kumpla na sony bravia tv sie laczy.

 

Czy spotkal sie ktos z takim problemem?

Bardzo prosze o porady jak podlaczyc laptopa do tv bo wejscie PC w tym funaiu za ta cene pozwolilo mi podjac decyzje o zakupie tego modelu.

Bede wdzieczny za kazda pomoc bo nie chce mi sie jezdzic z nowym tv do serwisu zeby sprawdzic czy to w ogole jest wada... a moze po prostu robie jakis blad??

licze na was :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Wejdź na laptopie do ustawień ekranu monitor ustawienia zaawansowane włącz menu Nvidia czy tam ati czy intel - konfiguroanie wielu monitorów co tam masz i ustaw nie klonowanie tylko bodajże panorama

 

Ogólnie u mnie działa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem dany model Funai'a a mianowicie Lt6-m32bb. Mam też cyfrowy polsat. Przy czym jakość obrazu z cyfrowego polsatu (podłączonego pod SCART-1) jest bardzo niezadowalająca ;/ Nie umywa się kompletnie do filmu puszczonego z DVD podpiętego pod SCART-2, a co tu w ogóle mówić kiedy puszczam przez HDMI. Dlatego moje pytanie - czy model Echostar DSB 616 da się podłączyć w jakiś inny sposób do tego telewizora tak by otrzymać lepszy obraz? Lub czy istnieje możliwość pójścia do polsatu, nasłania jobów i otrzymania (może być za dopłatą) jakiegoś sprawniejszego dekodera.... Pozdrawiam wszystkich i dziekuje z góry za odpowiedzi ;]

Edytowane przez marekdogers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz inne pytanie... podłączając ten telewizor pod wejście z komputera przejściówką DVI-HDMI będę miał i obraz i dźwięk? Jeśli występują jakieś problemy to jaki jest najlepszy sposób podłączenia komputera z tym LCD aby uzyskać dobry obraz (oglądanie HD wymagane)...bo coś mi się nie widzi żeby VGA czy COMP. dawały taką jakość jak HDMI

 

Znalazłem taką informację - Nowsze karty Radeon i Geforce mają wyjście DVI zgodne z HDMI i mają wbudowaną obsługę dźwięku, nie wiem dokładnie jak to jest zrealizowane w Geforcach bo nie mam takowej ale przy radeonach pojawia się w systemie dodatkowe urządzenie AtiHDAudio czy coś podobnego i można je wtedy wybrać w preferencjach jako domyślne wyjście, działa to bez problemu na kartach z wyjściem HDMI ale też na kartach z wyjściem DVI i przejściówką do HDMI. Dotyczy to również kart zintegrowanych np w chipsetach ATI/AMD690 i nowszych.

 

Mam Radeona HD3850... Wywnioskowałem że podpinając telewizor przez przejściówkę DVI-HDMI będę mógł przesłać dźwięk... Jeśli nie to proszę mnie wyprowadzić z błędu ;]

Edytowane przez marekdogers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pewien problem z moim funai Lt6-m32bb. Polega on na tym, że często, kiedy go włączam i równocześnie uruchamiam Opticuma 9500HD, obraz na telewizorze ciemnieje, dźwięk się zawiesza, a sam telewizor po chwili się restartuje. Zazwyczaj zdarza się to, jak napisałem podczas włączania obu sprzętów w jednym czasie. Ale np wczoraj miałem kilka restartów podczas oglądania, uspokoiło się wszystko dopiero po tym, kiedy wyłączyłem i ponownie włączyłem opticuma. Nie wiem, co bruździ w mojej instalacji, bo wygląda na to, że to tuner satelitarny. Ale nie mogę też być pewien, że nie jest to funai. Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątek i już prawie się zdecydowałem na tego LCD-ka funai. Nawet wystawiłem aukcje kupna na www.bioretto.pl zobacze co mi tam sklepy zaoferuja.

 

Mam tylko male pytanie, czy matryca w wersji 22 cali jest tak samo dobra ? ktos ma moze ten mniejszy model?

 

Czytałem tez o problemach z podłaczeniem do PC, śmieszne bo ten sam problem mam z starym funai-em z lat 90, za cholere nie da sie przeslac sygnalu z laptopa (s-video - euro).

ale... telewizor bedzie w kuchni, nie potrzebuje go łączyć z PC, oby tylko ten nowy byl taki dobry jak stary, do dzisiaj chodzi bez zarzutu, tylko raz nowego pilota musialem kupic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątek i już prawie się zdecydowałem na tego LCD-ka funai. Nawet wystawiłem aukcje kupna na www.bioretto.pl zobacze co mi tam sklepy zaoferuja.

 

Mam tylko male pytanie, czy matryca w wersji 22 cali jest tak samo dobra ? ktos ma moze ten mniejszy model?

 

Czytałem tez o problemach z podłaczeniem do PC, śmieszne bo ten sam problem mam z starym funai-em z lat 90, za cholere nie da sie przeslac sygnalu z laptopa (s-video - euro).

ale... telewizor bedzie w kuchni, nie potrzebuje go łączyć z PC, oby tylko ten nowy byl taki dobry jak stary, do dzisiaj chodzi bez zarzutu, tylko raz nowego pilota musialem kupic...

22-calowa wersja jest na innej matrycy i działa z wyższą rozdzielczością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...