Skocz do zawartości
DamSx6

Monitor Nie Umie "zaskoczyc"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam LCD Samsunga Syncmaster 711Mp juz od dłuższego czasu( 2 lata) i wczoraj, dzis też, podczas właczania komputera zauważylem, że monitor nie umie sie wlaczyc dopiero po 2-3 minutach powraca do normalnego stanu i wyswietla obraz. Nie wiem jak to określić , ale monitor "cyka" i dioda miga, co zrobic ?, dodam, że juz po gwarancji.

 

ps. włączyłem tez sam monitor, bez komputera, chcialem sprawdzic czy moze z karta graf. jest cos nie tak, ale dalej było tak samo(nie umiał "zaskoczyć".

 

Pozdrawiam i bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a jak to sprawdzić?, bo nie mam za bardzo pojecia.

 

ps : czyli wychodzi na to , że na poczatku zachodzi zwarcie i prąd nie umie dopłynac?, a potem nagle jest ?

Pozdrawiam

Edytowane przez DamSx6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

hmm może to jakiś problem z sekcją zasilania monitora? na początku powstaje mini zwarcie dlatego monitor "cyka" a po chwili dopływa prąd i normalnie się załącza?

Z sekcją zasilania dobrze trafiłeś, ale "mini zwarcie"? czym to się różni od "normalnego" zwarcia (albo np. "średniego") :lol:

 

ps : czyli wychodzi na to , że na poczatku zachodzi zwarcie i prąd nie umie dopłynac?, a potem nagle jest ?

toście se pogadali... :lol:

 

Sorry, ale poprostu nie mogę.... wyrobić ze śmiechu ;) bez urazy, no offense.. itp.

 

Dobra: na 99.99% zwalony jest kondensator 10-22u kształtujący rampę układu soft-startu przetwornicy +5/+3.3V - stracił pojemność.

Sam tego nie naprawisz - serwis dużo nie weźmie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sekcją zasilania dobrze trafiłeś, ale "mini zwarcie"? czym to się różni od "normalnego" zwarcia (albo np. "średniego") :lol:

 

toście se pogadali... :lol:

Heh, podałem to na przykładzie mojego monitora , a nie ogolnie...

 

ok dzięki za pomoc.

Edytowane przez DamSx6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...