Skocz do zawartości
WombaT

Podstawka Pod Laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Komp stacjonarny zepsuty - naprawa, czyli kupienie nowych czesci oddalaja sie troche w czasie (z przyczyn nie-finansowych), wiec pracuje glownie na laptopie, a czasem zdarzy sie pograc w ETS. Laptop to hp pavilion - grzeje sie wrecz diabelnie pod pelnym obciazeniem, a teraz w w/w przyczyn wyciskam z niego 7me poty. nie ma mowy zeby trzymac dziada na kolanach, stoi caly czas na biurku. Jednak nie chce go trzymac w tak wysokich temperaturach srednio 18 godzin dziennie, stad pomysl na zakup podstawki chlodzacej. Myslalem ze podstawie poprostu wiatrak 92mm pod niego zeby dmuchal mu w skrzela, ale to nie sprawdza sie praktycznie, chlodzic chlodzi, roznica jest kolosalna, ale uzytkowanie lapa z wiatraczkiem pod spodem jest uciazliwe. Co byscie polecali z takich podkladek?

 

Ta jest tania, ale marka nie jest dla mnie zbyt "slawna", kojarzy sie raczej z tanim badziewiem, czy tak bedzie i z tym?

http://www.cooling.pl/revoltec-notebook-co...ukt,550887.html

 

Czy lepiej zainwestowac w zalman'a? Fakt, cena sporo wyzsza, ale bynajmniej tu mam pewnosc wysokiej jakosci.

http://www.cooling.pl/zalman-notebook-cool...odukt,1715.html

 

a moze ThermalTake?

http://www.cooling.pl/thermaltake-taichi-m...odukt,1586.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy Tobie na wydajności, to lepiej zrób coś samodzielnie - http://forum.purepc.pl/temat/laptopy-noteb...2/#entry2468993 - masz podstawkę zrobioną specjalnie dla swojego lapciaka, najmocniej wieje tam, gdzie najbardziej tego potrzeba, a przy okazji można użyć konkretnych wentylatorów.

Ew. "gotowce":

http://forum.purepc.pl/temat/laptopy-noteb...-nc1000/223406/

http://forum.purepc.pl/temat/laptopy-noteb...e-ixoft/226675/

http://forum.purepc.pl/temat/laptopy-noteb...grafika/250908/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test1 : test2

Jednoznaczny werdykt Zalman. Najlepsza wydajność, jednak ma tylko 2 porty usb :/ musiał byś sobie replikator portów osobno zakupić żeby nie trzeba było podłączać wszystkiego do notebook'a jak bierzesz go na jakiś czas z miejsca pracy. Oczywiście wszystkie podane podkładki chłodzące są przenośne.

 

Jeżeli to ma byc domowy sprzęt, to ja bym się zastanawiał nad

Logitechem - ze względu na design, oraz to że notebookowy system chłodzenia bierze powietrze ze spodu, i wydmuciach!e bokiem. Czyli sama taka podstawka ułatwi mu pracę, oraz poprawi temperatury. Oraz ergonomia pracy będzie lepsza, w końcu nie trzeba będzie się pochylać żeby widzieć monitor.

ewentualnie Cooler master Notepal S albo Kensington Easy Riser przy czym Cooler Master kosztuje około 100zł a Kensington 60-70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman - kosztuje swoje, ale jest bezkonkurencyjny. Najcichszy i najwydajniejszy a pare podstawek przetestowalem, gdzies na portalu jest jeszcze porownanie.

 

edit.

Jesli sama podstawka wystarczy to faktycznie Logi tez jest fajna propozycja. Podniesienie ekranu wyzej DUZO zmienia, a hub USB bardzo ulatwia prace. Mowie oczywiscie z wlasnego doswiadczenia, jako byly user tego patentu ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten logitech jest okropny :P jakbym ceglowki pod lapa podlozyl :D

 

W sumie teraz to rozpatruje tylko zalmana albo tt - oba co podalem w pierwszy poscie. Ale:

 

Zalman ma byc niby najwydajnieszy ale z tego co widze to w miejscu gdzie moj laptop zasysa powietrze, zalman ma akurat jednolita powierzchnie, dziurki sa nizej.

 

TT jest troche tanszy i wydaje sie ze otwory sa lepiej umiejscowione i mysle ze dmuchaloby lapciakowi prosto w "pluca" czy "skrzela" :P Jedyne co mnie powstrzymuje od kupienia TT to ten nieszczesny przod, zasloni mi wyjscie sluchawkowe do ktorego jest podpieta wieza niemal caly czas jak jestem w domu.

 

Sam juz nie wiem co wybrac :P

 

"samowolka budowlana" raczej odpada, bo za jakis czas bede rowniez uzywal tego ustrojstwa w biurze i moze czasem na uczelni. tu najlepiej wypada zalman, taki dyskretny. jedyne co mnie martwi to umiejscowienie otworow wentylacyjnych i to ze jednak jest troche drozszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesdzajmy z tym Zalmanem bo nie jest to żaden hit,wyniki testów są przekolorowane i zależą od konkretnego modelu laptopa,w jednym Zalman schłodzi o 10 stopni a winnym o 2 stopnie.W tej chwili mam model ZM NC 2000 i chłodzi Inspirona 9400 jak wiadomo grafika grzeje sie tu nawet do 80 stopni.Zalman obniża o jakies 5 stopni a to mało myśle nad zmianą.Taki wynik to zadna rewelacja.Wybierając podkładke patrz żeby otwory wentylacyjne były po wlotami powietrza w twoim laptopie.U mnie Zalman ma otwory niżej niz wlot do grafiki i słabo chłodzi ten układ.Jest lepsza podkładka od Zalmana nazywa sie Notepal Infinity i jest to bardzo dobra podstawka z 90mm wiatrakiem.Myslałem o nawierceniu dodatkowych otworów w spodzie laptopa ale niechce czegos uszkodzić.

 

Spójrzcie poniżej:

 

czerwona linia to granica gdzie kończą sie perforowane otwory w płycie podstawki Zalman ZM NC 2000

zielone kropki to miejsce nagrzewania sie grafiki w Inspiron 9400

 

Dołączona grafika

 

ten Zalman to jest nieprzemyślana konstrukcja pasuje co najwyżej pod 15,4 laptopy

Edytowane przez Tex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś jest do wszystkiego, to wiadomo, jakie jest. Każdy notebook ma inaczej rozmieszczone nagrzewające się komponenty - więc można co najwyżej produkować podstawki, które będą chłodzić każde miejsce po trochu. Własna konstrukcja, wykonana z typowych materiałów biurowych, oczywiście nie będzie zachwycać wyglądem, ale wystarczy spojrzeć np. na CoolerMastera. Co to jest? Kawałek blachy z wiatrakami. Blachę do niedawna, można było kupić, w małych arkuszach, na allegro. A wiertarkę chyba każdy potrafi obsługiwać. Trochę cierpliwości i mamy takiego Notepala z wentylami 12x12 i możliwością zamiany napięcia zasilającego w zakresie 5-12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesdzajmy z tym Zalmanem bo nie jest to żaden hit,wyniki testów są przekolorowane i zależą od konkretnego modelu laptopa,w jednym Zalman schłodzi o 10 stopni a winnym o 2 stopnie.W tej chwili mam model ZM NC 2000 i chłodzi Inspirona 9400 jak wiadomo grafika grzeje sie tu nawet do 80 stopni.Zalman obniża o jakies 5 stopni a to mało myśle nad zmianą.Taki wynik to zadna rewelacja.Wybierając podkładke patrz żeby otwory wentylacyjne były po wlotami powietrza w twoim laptopie.U mnie Zalman ma otwory niżej niz wlot do grafiki i słabo chłodzi ten układ.Jest lepsza podkładka od Zalmana nazywa sie Notepal Infinity i jest to bardzo dobra podstawka z 90mm wiatrakiem.Myslałem o nawierceniu dodatkowych otworów w spodzie laptopa ale niechce czegos uszkodzić.

 

Spójrzcie poniżej:

 

czerwona linia to granica gdzie kończą sie perforowane otwory w płycie podstawki Zalman ZM NC 2000

zielone kropki to miejsce nagrzewania sie grafiki w Inspiron 9400

 

Dołączona grafika

 

ten Zalman to jest nieprzemyślana konstrukcja pasuje co najwyżej pod 15,4 laptopy

 

czyli nc2000 sprawdzil by sie u mnie, a 1000 znow bylby za maly. kurde, szkoda bo 2000 to juz za drogi jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wombat jak chcesz to sprzedam ci tego Zalmana NC 2000 w cenie modelu ZM NC 1000 (papiery pudełko,kabel)Równo miesiąc temu kupiłem w sklepie cooling.pl

Narazie nie mowie tak i nie mowie nie :) Bede wiedzial wiecej w piatek/sobote albo poniedzialek, czyli bede znal ilosc funduszy na zakup, no i sprawdze jak z cenami takiech rzeczy i dostepnoscia w sklepach w moim miescie.

 

A co powiecie na takie cos?

 

http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=22629

 

wyglada na to ze nawiew jest na calej dziurkowanej powierzchni, jak u zalmana, ale za to ulozenie tych dziurek jest o niebo lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuteczność zależy nie tylko od kierunku przepływu powietrza przez podstawkę, ale też od lokalizacji w notebooku stref, które się nagrzewają. Środek, jak widać, jest zasłonięty, co może stanowić problem - oczywiście nie w przypadku każdego sprzętu. Plus to spory wentylator - ja, zamiast podłączać go do USB (5V), wykorzystałbym zewnętrzny zasilacz z możliwością ustawienia nawet 12V.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuteczność zależy nie tylko od kierunku przepływu powietrza przez podstawkę, ale też od lokalizacji w notebooku stref, które się nagrzewają.

W moim laptopie jest to w zasadzie tylko lewa strona cpu i hdd - grzeja niemilosiernie.

 

Środek, jak widać, jest zasłonięty, co może stanowić problem -

no wlasnie u mnie nie bedzie to problemem, otwory wentylacyjne sa z lewej strony no i jest jak napisalem wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat juz w zasadzie nieaktualny - dostalem CM Notepal infinite - sprawuje jest wrecz genialnie :) laptop jest wyrazniej chlodniejszy, to czuc, nie trzeba patrzec na *C. Nawet pod pelnym obciazeniem wentylator laptopa nie rozkreca sie na full jak to wczesniej mialo miejsce. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam żeby nie tworzyć nowego tematu dopisuję się do tego

 

A mianowicie mam problem, posiadam netbooka HP 2133 który strasznie się grzeje, ostatnio mi nawet padł i oddaję go do serwisu (wśrod powodów padnięcia podejrzewam skutki mocnego grzania (chociaż kiedy padał był tylko ciepły), postanowiłem że jak wróci z serwisu to zakupię do niego jakąś podstawkę chłodzącą

Co byście mi polecili (chodzi mi o podstawkę którą mógłbym używać siedząc np na fotelu lub wersalce z netbookiem na nodze (często tak go używam).

 

Oto zdjęcia mojego grzejącego netbooka

http://jkontherun.com/2008/04/07/jkontherun-revi-3/

(oczywiście nie wykonane przeze mnie), mam wersję z większą baterią , która wystaje do dołu

(wygląda to tak od boku http://jkontherun.files.wordpress.com/2008...w=400&h=300 )

 

Rozmiary netbooka to

255 x 165 x 27 mm (chyba są to rozmiary bez większej baterii która dodatkowo daje ze 2 cm po grubosci)

 

Jaką podstawkę chłodzącą byście mi polecili do tego (nie lubię wydawać kasy ale w ostateczności mógłbym się rzucić na coś porządnego), jeśli można to napiszcie jaki byłby najlepszy wariant ekonomiczny i jaki najlepszy jeśli musiałbym się już rzucić kasą. (ps zrobienie samemu odpada , ponieważ jestem laikiem jeżeli chodzi o majsterkowanie a cenię sobie ładny wygląd sprzętów, a te dwie rzeczy jakoś nie zchodzą się razem w moim przypadku :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat juz w zasadzie nieaktualny - dostalem CM Notepal infinite - sprawuje jest wrecz genialnie :) laptop jest wyrazniej chlodniejszy, to czuc, nie trzeba patrzec na *C. Nawet pod pelnym obciazeniem wentylator laptopa nie rozkreca sie na full jak to wczesniej mialo miejsce. ;)

mozesz powiedziec cos wiecej na temat tej podstawki?

 

podac roznice temperatur z podstawka i bez?

 

jak glosna jest ta podstawka?

 

bylbym wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To może moje "dwa zdania", a w tej materii mam doświadczenie.

 

Otóż, primo, są laptopy, a jest ich coraz więcej, które mają wadliwie rozwiazane chłodzenie juz na poziomie projektu i niestety nic i m nie pomoże. Tak było np. Z moim HP 6735s - ktorego wadą fabryczną było przegrzewanie się. Do tego HP dawało tylko rok gwarancji... ciekawe czy wiedzieli o wadzie. W kazdym razie lapek uruchamiał się już na mega-obrotach, po czym z nich nie schodził... ponieważ osiągał ponad 90 stopni...

Kolejne naprawy, wymiany... guzik dały. I podstawka tez nic nie da, a to nie jedyny model tej marki z taką wadą.

 

Teraz mam ACERA Aspire... modelu nie pamiętam, a nie mam go przy sobie - wrócę do domu, to wpiszę) i sprawa wyglada tak:

 

Temp. normalnej pracy to ok 39-52 stopnie (przeglądarka WMP z płyty) + kilka małych aplikacji. Norma, nie niebezpieczna. Przy Call of Duty Modern Wefare 2 już gorzej bo 70 stopni. Aczkolwiek stabilne 70 stopni. Kupiłem podstawkę, bo nawet obniżenie tej temperatury o 10 stopni mogłoby znacząco polepszyć pracę i przeszedłem dwie AA cooling i Zalman 2000 i żadna wiele nie dała.

 

 

Efekt? Mam dość zabawy w drogie niewiele dające podstawki i mam zamiar zabrać sprawy w swoje ręce - tj. kupić 4 wentylatory, poświęcic stare biurko - stanowisko gracza i wyciąć w nim otwory pod wentylatory w odpowiednich miejscach. Jedynym problemem jest dla mnie połączenie wentylatorów i założenie regulacji - nie znam sie na elektryce. Jednak odradzam gotowe podstawki - jedna szansa ,a 200, ze się się sprawdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...