Skocz do zawartości
qans

Router + Laptop = Brak Netu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w domu linksysa WAG200G-EU. Wszystkie komputery stacjonarne dzialaja w porzadku po podalczeniu do nich kabelka, natomiast laptop nie dziala. Ani przez siec lokalna ani prze WIFI. W ogole nie znajduje sieci, a w przypadku polaczneia loklanego- jest napisane poalczono natomiast na zadne stronki wejsc nie moge. Czy moze mi ktos powiedziec jak skonfigurowac laptopa tudziez router aby wszystko chodzilo cacy? Od razu mowie ze jestem zielony wiec prosze o jak najdokladniejszy opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz chociaż jaki masz system w tym laptopie. XP ma coś takiego, jak "Kreator konfiguracji sieci" w panelu sterowania. Podłącz laptopa kablem i uruchom ten kreator. W ten sposób może zadziałać chociaż przez kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze z działającym internetem wpisz w konsoli ipconfig i spisz adres IP oraz bramy (gateway). Na podstawie tego będziesz mógł ręcznie ustawić parametry połączenia kabelkiem na lapku.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasnowidzów tu niet :) Masz ustawiony jawny SSID? Na routerze jest jakaś filtracja hostów? Lapek jaki? Używasz softu karty WiFi czy tylko ustawień z poziomu windowsa? Jakieś firewalle poinstalowane? WiFi w ogóle włączone (Sorry za to pytanie, ale trzy dni temu kumpel z pracy 36h walczył z "niedziałająca" bezprzewodówką, bo mu się guziczek na spodzie lapka przesunął na OFF :D ) ?

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, że nie mogłem podłączyć Laptopa z Routerem (Livebox TP). Poradziłem sobie z tym :) Na Laptopie wpisujesz to:

1. Naciskam "Uruchom...",

2. Wpisujesz tam "cmd",

3. Jak wyskoczy okienko konsoli wpisujesz "ipconfig /all" (zminimalizuj go, bo narazie będzie mało potrzebny).

 

Na stacjonarnym komputerze z dostępem do internetu:

1. Teraz wpisujesz do przeglądarki http://twoje_ip ,

2. Logujesz się do routera (wpisujesz Login i Hasło),

3. Szukasz "Dodaj adres MAC" (czy coś w tym rodzaju, na Liveboxie pisze dodaj sieć bezprzewodową, dodaj adres MAC)

4. Teraz otwierasz zminimalizowaną konsolę na Laptopie, i szukasz nazwy "Karta Ethernet Połączenie sieci bezprzewodowej (nazwa moze się roznić).

5. Szukasz "Adres Fizyczny......... 00:00:00:00:00:00" (ten adres składa się z Cyfr i Liter!)

6. Wklepujesz ten adres MAC i go dodajesz do routera.

7. Klikasz w Laptopie na "szukaj sieci bezprzewodowych" i się cieszysz internetem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...