Skocz do zawartości
y2kbug

Zewnetrzny Hdd +- 250gb

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktos moze informacje jaki pobor pradu maja dyski 2,5 na usb o pojemnosciach 200-250 gb?

Pociągnie Ci płyta. W zestawie masz kabelek którego koniec rozdziela się na dwa złącza USB. Jeden DATA+POWER a drugi samo POWER. Wpinasz oba i doisz zasilanie z dwóch portów jak Ci jeden nie wydala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, ale nie o to pytalem :wacko: dysk ma byc przeznaczony do odwarzacza samochodowego i nie widzi mi sie dorabiac dodatkowych zrodel zasilania z jakis ladowarek itp <_<

 

wiec milo by bylo gdyby ktos w jakis sposob mogl zmierzyc pradozernosc takich dyskow :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, ale nie o to pytalem :wacko: dysk ma byc przeznaczony do odwarzacza samochodowego i nie widzi mi sie dorabiac dodatkowych zrodel zasilania z jakis ladowarek itp <_<

 

wiec milo by bylo gdyby ktos w jakis sposob mogl zmierzyc pradozernosc takich dyskow :lol2:

No niestety niema na opakowaniu ani na nim samym żadnej informacji o poborze energii. Ale mam tu pod ręką jakiś stary IBM 2,5" i na nim jest 5V/1A. Co daje ~5W. Biorąc pod uwagę że to musi być ustandaryzowane jakoś (takie dyski 2,5") to myślę że 7W to max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest bardzo stary dysk? radio mi obsluzy do 500mA :-(

2002 rok. Ale tego nie obejdziesz. 500mA to jest wydajność prądowa USB. Takie złącze w radiu to raczej pod pendrive jest zrobione, nie pod hdd. Także albo dorobisz jakiś zasilacz do niego, albo tylko flashe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500mA to jest wydajność prądowa USB. Takie złącze w radiu to raczej pod pendrive jest zrobione, nie pod hdd. Także albo dorobisz jakiś zasilacz do niego, albo tylko flashe.

tak i wlasnie dlatego chcialbym sie dowiedziec ile potrzebuje taki dysk. radio jest zrobione pod wiecej niz flashe bo obsluguje do 250gb pojemnosci i gdzies czytalem, ze ktos uzywal chyba 120ki lub 80ki z pozytywnym efektem. do kompa i tak potrzebuje dodatkowa przestrzen, a jesli moge ja wykorzystac do radia to byloby super. nie chce tylko wydac kasy niepotrzebnie bo 250 tylko do kompa to moge kupic wewnetrzy, szybszy i tanszy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na laptopie, na jednym usb działa mi dysk 160gb. (wiadomo usb to max 500mA)

 

Na dysku wyraźnie pisze że maksymalnie pobiera 5v razy 1A = 5wat (usb daje przecież 2,5wata max)

 

Wartość ta jest trochę zawyżona. dysk by nawet nie wystartował (wtedy pobiera najwięcej papu) gdyby nie starczyło mu 2.5wata. Więc do zwykłej pracy musi pobierać odpowiednio mniej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD My Passport 160 lub 250GB wymaga tylko jednego gniazda USB i w kabelek z jedną wtyczką został wyposażony. Dysk 2,5" 5400rpm, ale tylko 2MB cache. Stylowa, malutka obudowa - wadą jest to, że szybko się rysuje. Przy 500mA powinien dać radę.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD My Passport 160 lub 250GB wymaga tylko jednego gniazda USB i w kabelek z jedną wtyczką został wyposażony.

Może uściślę. Kabel od FreeAgenta ma dwie wtyczki (data+power i power), ale profilaktycznie. Do tej pory korzystałem tylko z wtyczki data+power i chodził bez problemu. Po prostu ta dodatkowa wtyczka jest gdy trafimy na urządzenie nie "dające rady" z jednego USB zasilić dysk. Wtedy możemy się posiłkować dodatkowym zasilaniem. Nie ma natomiast konieczności korzystać z tego drugiego złącza zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście 5400obr

 

na 7200 nawet nie patrz bo usb nie jest w stanie wykorzystać nawet 5400, za to pobór prądu wzrasta dużo i same dyski są sporo droższe...

zalezy od firmy bo trekstore ma w tej chwili tylko 7200 i sa tansze od passportow z wd :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...