Skocz do zawartości
eloM

Gry 19' Lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiedziałem gdzie napisać więc zamieszczam tutaj :)

 

Problem jest taki, że mam słabego kompa :) i gram na niskich rozdzielczościach bo mam najwięcej fps ;)

 

Prezentuje gre 800x600 i 1280x1024

 

Dołączona grafika

800x600 - bee ;(

 

Dołączona grafika

1280x1024 - ;)

 

Wyczytałem gdzieś że w LCD zawsze powinno się pracować na optymalnej rozdzielczości monitora (tzn. 19 = 1280x1024)

 

W rozdzielczości 1280x1024 wszystko jest ładnie pozaokrąglane ;) i czcionka sie nie rozmazuje ;)

a w 800x600 czcionka jest poszarpana i gra nie wygląda tak ładnie jak na 1280x1024 - na screenach najwięcej widać patrząc na postać.

 

Da coś się z tym zrobić? coś przestawić w panelu nVidia?

 

Proszę nie usuwać tematu /ew. przenieść.

Edytowane przez eloM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez on sie nawewt nie pyta o proporcje tylko o to ze gra wyglada slabo w nie natywnej rozdzielczosci... Niestety nic na to nie poradzisz, lcd sa przystosowane do jednej rozdzielczosci, jak dasz mniejsza obraz zawsze straci duzo na jakosci, dlatego masz poszarpane czcionki a gra wyglada slabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez on sie nawewt nie pyta o proporcje tylko o to ze gra wyglada slabo w nie natywnej rozdzielczosci... Niestety nic na to nie poradzisz, lcd sa przystosowane do jednej rozdzielczosci, jak dasz mniejsza obraz zawsze straci duzo na jakosci, dlatego masz poszarpane czcionki a gra wyglada slabo.

własnie kiedyś czytałem gdzieś :/

ale miałem nadzieje że da się coś z tym zrobic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz problemy ;]

Kiedyś jak miałem Samsunga 173P+ (1280x1024) grałem we wszystko w (nowsze) 800x600 i w (starsze) 1280x960. Różnica proporcji jest tak mała, że ciężko się czegokolwiek dopatrzeć.

Nigdy nawet nie pomyślałbym o tym, że coś gorzej widać. Może faktycznie obraz był minimalnie rozmazany, ale w takim GTA 3/VC/SA to w sumie był sprzętowy blur :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś dokładnie w co grasz i na jakich ustawieniach. Czasem można ustawić większą rozdzielczość zmniejszając poziom detali w grze. Warto też sprawdzić czy masz włączone anizo i antyaliasing. Z tego też można zrezygnować na rzecz rozdzielczości. Gra może wyglądać trochę mniej efektownie ale to już kwestia gustu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając na moim obecnym sprzęcie w gry spotkałem się tylko z jednym lub dwoma przypadkami gdy gra wyglądała lepiej po zwiększeniu samej rozdzielczości .

 

Obecnie mam LCD chyba 19" ( nie pamiętam już ) i gry nie zależnie od rozdziałki wyglądają dobrze ( poczynając od 640x480 do natywnej i wyższych ) .

 

Więcej daje zwiększenie poziomu detali w samej grze czy włączenie AA/AF i innych sprzętowych wodotrysków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...