Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Są jeszcze Denony AHC-260R i 560R - mają 3 przyciski na pilocie. Nie czytałem jednakże żadnych recenzji na ich temat.

 

Osobiście kupiłbym nauszne, sam używałem Philipsów SHH9501 dość długo i bardzo byłem z nich zadowolony.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym wszystko jak już z pilotem to z takim samym jak mam, więc póki co pozostanę na tych słuchawkach co posiadam i postaram się opanować podany mi przez Rikki'ego sposób z potrójnym kliknięciem. Jak na razie to częściej Pauza mi wychodzi niż poprzedni utwór ale to się jeszcze dopracuje ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu rozglądał się za czymś lepszym bo jakość białych earbud'ów dobija, nie mówiąc już o wyciszaniu otoczenia i vice versa. Aktualnie na nich się męczę bo moją paczkę z Creative'ami EP830 gdzieś wcięło i będę musiał walczyć o zwrot kasy. Frakkkkkk.

Co ciekawe, parę lat temu niby te same standardowe słuchawki Apple'a (bo konstrukcja się nie zmieniła) dołączane do iPodów nano 4G grały rewelacyjnie, musiałem mieć tą jedną sztukę na milion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu rozglądał się za czymś lepszym bo jakość białych earbud'ów dobija, nie mówiąc już o wyciszaniu otoczenia i vice versa. Aktualnie na nich się męczę bo moją paczkę z Creative'ami EP830 gdzieś wcięło i będę musiał walczyć o zwrot kasy. Frakkkkkk.

Co ciekawe, parę lat temu niby te same standardowe słuchawki Apple'a (bo konstrukcja się nie zmieniła) dołączane do iPodów nano 4G grały rewelacyjnie, musiałem mieć tą jedną sztukę na milion.

 

Ale nie mam za bardzo za czym się rozglądać, wszystkie zaprezentowane tu słuchawki z pilotem lepsze od moich to "czopki" :/ Jakoś specjalnie zboczony na punkcie muzyki nie jestem ale nie wyobrażam sobie drogi gdziekolwiek bez słuchawek na uszach i jakiejś fajnej nuty w nich. Tak czy inaczej dzięki za wszystkie propozycje, jutro sobie na spokojnie siądę i sprawę przeanalizuje a dziś się już odmeldowuję ;)

 

*rym nie zamierzony !

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś specjalnie zboczony na punkcie muzyki nie jestem ale nie wyobrażam sobie drogi gdziekolwiek bez słuchawek na uszach i jakiejś fajnej nuty w nich.

To już jest uzależnienie, masz podobnie jak ja. Kiedy tylko mogę to zabijam czas/drogę muzyką. Tym bardziej powinieneś zadbać o jakość dźwięku ;)

 

edit

Tak patrzę i wszystkie warte uwagi słuchawki z pilotem do iPhone to dokanałówki. Ciężko Ci będzie znaleźć klasyczne 'pchełki'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś się do tych czopków przekonał na dłużej to uszy przestają boleć i jest komfortowo. Wiem po sobie, z tym że to kwestia kilku dobrych tygodni.

 

Z aplikacji polecam jeszcze:

Sleep Cycle

Air Mouse

Edytowane przez stark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ip4 jedyne do czego mozna sie przyczepic to male mozliwosci grzebania w telefonie

 

Nie interesuję się iPhonami za bardzo (z powodu cen), ale że napisałeś jakby ten telefon nie miał wad (poza "małym grzebaniem") to tak poczytałem trochę z ciekawości. Nie ma złącza kart pamięci? Javy też nie obsługuje (tak niby piszą). No i cena ponad 3 tys - trochę zaporowa (mówię o normalnym sklepie w Polsce, a nie szukaniem w czarnych dziurach super okazji ... po prostu wszedłem w skapiec.pl). Mpixele aparatu w telefonie komórkowym jako nadmiarowa ilość do minimalizowania negatywnego działania filtrów rozmywająco-wyostrzających czy szumu bywają użyteczne ... iPhone ma ich 5 ... mało jak na topowy telefon. Radia też chyba nie ma (tak widnieje na telepopis.pl). Domyślam się że transmitera FM również nie posiada.

 

Tak więc trochę niedociągnięć w tym produkcie widzę ... i konkurencję też dostrzegam.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego ta Java niby potrzebna? Masz ponad 250000 aplikacji w Appstore.

Brak kart pamięci to rzeczywiście dla niektórych wada. Mnie 8GB wbudowane w zupełności wystarcza, a pamiętajmy, że można kupić wersje 16GB i 32GB.

5Mpx to za mało? Sorry ale przy takiej malutkiej matrycy (fizyczna wielkość), 5Mpx to i tak za dużo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego ta Java niby potrzebna? Masz ponad 250000 aplikacji w Appstore.

A jak jest ze stronami www? Wszystko co związane z javą się poprawnie wyświetla? Jak to jest z tymi aplikacjami w Appstore ... mogę ściągnąć np. 20 na dysk twardy komputera i instalować z PC poprzez kabel USB?

 

Mnie 8GB wbudowane w zupełności wystarcza, a pamiętajmy, że można kupić wersje 16GB i 32GB.

 

Nie chcę nawet pytać ile kosztuje wersja 32 GB ;) ... no i przydała by się opcja wyciągania tej pamięci.

 

Swoją drogą można już wyciągać baterię? (chyba w 2 lub 3 się nie dało).

 

5Mpx to za mało? Sorry ale przy takiej malutkiej matrycy (fizyczna wielkość), 5Mpx to i tak za dużo ;)

 

Zdjęcia gładkie/bez szumów/bez "odbić" po filtrach wyostrzających nakładanych w podczas robienia zdjęcia otrzymamy po przeskalowaniu tak do 1/9 ilości pikseli (taka powiedzmy średnia komórkowa) ... czyli po przeskalowaniu zostaje nam zdjęcie o rozdzielczości 864 x 645 - jak dla mnie mało. W końcu rozmawiamy o telefonie za ponad 3000 a nie 1000 zł. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle odpowiem po kolei

1. Brak microSD... to wada tylko dla tych, którzy nimi szuflują. Każdemu innemu 8, 16 lub 32GB wbudowanej pamięci wystarczą.

2. Brak Javy w smartphonie który ma setki tysięcy aplikacji? Jakoś nikomu nie jest przykro.

3. Cena zaporowa w Polsce oczywiście jest, nie mogę się bardziej zgodzić.

4. MPix to nie wszystko, więcej nie znaczy lepiej. Zobacz sobie jak wygląda materiał z iP4 a jak z 8MPix telefonów i się zdziwisz. Zdjęcia i 720p z iP wygląda tak jak dobrej jakości kompakt cyfrowy. Do tej pory byłem przeciwnikiem zdjęć z komórki ale szczerze powiedziawszy chyba powinienem zacząć zmieniać nastawienie widząc iP4 i nowe Nokie.

5. Jest tyle fajnych aplikacji z radiem internetowym, że brak transmitera to żaden problem. Zauważ, że iPhone był projektowany na rynki w których solidne pakiety danych kosztują grosze i dostęp do internetu jest praktycznie nieograniczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Brak microSD... to wada tylko dla tych, którzy nimi szuflują.

Miałem na myśli sytuację kiedy w pamięci mamy jakieś poufne dane, a telefon zaliczył awarię.

 

2. Brak Javy w smartphonie który ma setki tysięcy aplikacji?

A strony www z elementami javy.

 

4. MPix to nie wszystko, więcej nie znaczy lepiej. Zobacz sobie jak wygląda materiał z iP4 a jak z 8MPix telefonów i się zdziwisz.

 

Już porównywałem. Na jednym zdjęciu byłem pozytywnie zaskoczony, a na drugim negatywnie (ten czerwony "domek" - znalezione w google )

 

Zdjęcia i 720p z iP wygląda tak jak dobrej jakości kompakt cyfrowy.

Co do filmów się nie wypowiem bo nie widziałem, co do zdjęć się nie zgodzę (wspomniane zdjęcie czerwonego "domku", a dokładnie niebo po lewej - ziarno i kiepska dynamika dająca przepalenie ... na dobrych kompaktach tego jeszcze nie widziałem ... w ogóle to niebo to nie do końca niebieskie jest ;) )

 

 

5. Jest tyle fajnych aplikacji z radiem internetowym, że brak transmitera to żaden problem. Zauważ, że iPhone był projektowany na rynki w których solidne pakiety danych kosztują grosze i dostęp do internetu jest praktycznie nieograniczony.

 

Wiesz, JA żyję na rynku polskim ;) ... tutaj nie posłucham sobie poprzez iphone 4 radia za darmo. Gdybym żył na rynku ... no w jakimś bogatym państwie itd. to jednak wolał bym mieć to radio niż go nie mieć ;) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wyczyszczenie danych można przeprowadzić zarówno z telefonu jak i z iTunes, całkowity pad to mimo wszystko żadkość.

2. Javascript jest obsługiwany i nic więcej nie potrzeba w tej materii.

3. Spójrz sobie na youtube na różne slideshowy i filmiki z iP4 np. to porównanie iPoda i iPhone wykonane przez Chrisa Pirillo. IMO nie jest źle a po podciągnięciu zdjęć w PS już w ogóle bardzo przyzwoicie.

4. Wiem. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest ze stronami www? Wszystko co związane z javą się poprawnie wyświetla? Jak to jest z tymi aplikacjami w Appstore ... mogę ściągnąć np. 20 na dysk twardy komputera i instalować z PC poprzez kabel USB?

Tak jak kolega wyżej napisał JavaScript działa. Możesz ściągnąć na dysk tyle aplikacji ile chcesz i później instalować poprzez kabel usb z pc.

 

Swoją drogą można już wyciągać baterię? (chyba w 2 lub 3 się nie dało).

Baterię zawsze można było wyciągnąć - tyle, że trzeba było użyć narzędzi;) Zresztą nie ma potrzeby wymieniania baterii. Mój trzyletni iPhone 2G przy normalnym dzwonieniu/smsowaniu/sprawdzaniu mejla trzyma spokojnie 3-4dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo aparatu, tutaj jest ciekawe porównanie 12mpx od Noki N8 vs. 5mpx w iP 4:

 

Porównanie zdjęć i wideo - Nokia N8 vs. iPhone 4 - Blog BazaTelefonów.pl - Największy katalog telefonów GSM

 

Wtrącę również swoje trzy grosze ;)

 

1. Brak microSD - brak czegokolwiek to zawsze brak bo ogranicza nasze ewentualne możliwości, choć osobiście nawet mając slot na tego typu kartę nigdy jej nie kupiłem bo wystarczała mi zazwyczaj pamięć w telefonie. No i należy dodać że nawet jak telefon posiada takowy slot nie zawsze umożliwia instalację aplikacji na kartach.

2. Brak Java - na stronach które używam na telefonie nie jest to problemem, albo się jeszcze z nim nie spotkałem.

3. Cena w Polsce - cena to jakieś wielkie nieporozumienia, dlatego wszystkie ostatnie moje telefony są sprowadzane z UK, dodatkowo dzięki Apple i zmianie jego polityki gwarancyjnej nie ma już problemu z oddaniem telefonu do polskiego serwisu.

4. Aparat - to akurat jedna z większych zalet telefonu, specjalistą w tej dziedzinie nie jestem i takowego udawać nie będę, moja wiedza opiera się na zdaniach ludzi z różnych portali którzy porównywali iP4 choć by do najnowszej Noki N8 z kosmicznym aparatem 12mpx.

5. Radio - bajer którego nigdy nie użyłem, w N900 miałem zarówno nadajnik jak i odbiornik nigdy nawet nie sprawdziłem czy działa, jakoś wolę własną playlistę od reklam przerywanych muzyką w większości polskich stacji.

6. Bateria - w iP4 jest możliwość wymiany baterii w telefonie, jednak wymaga to odkręcenia dwóch śrubek co niektórzy uważają za wadę, osobiście nigdy na mieście baterii nie wymieniałem a w domu mam śrubokręt ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo aparatu, tutaj jest ciekawe porównanie 12mpx od Noki N8 vs. 5mpx w iP 4:

 

Porównanie zdjęć i wideo - Nokia N8 vs. iPhone 4 - Blog BazaTelefonów.pl - Największy katalog telefonów GSM

 

Dobór balansu bieli w przypadku "konia" wydaje się lepszy przy N8 (nie ma takiego wpadania w fiolet, nawet na zdjęciu światła dla przechodniów na iphone też jest wpadka , choć sam świecący element wypada zdecydowanie lepiej na iphone - jakby N8 nie trafiła z ostrością). Zdjęcie wyżej to budynek (pomiędzy koniem z jeźdźcem a rowerami) - po przeskalowaniu lanczos tak by elementy na zdjęciach były tej samej wielkości na N8 nie ma takich przepaleń na murze. Co do doboru balansu bieli na tym zdjęciu to trudno stwierdzić bez punktu odniesienia (na iphone jest żółto). Na robocie też są większe przepalenia na iphone ... tak więc na pierwszy rzut oka zdjęcia na iphone są bardziej bajerzaste (podkręcone nasycenie, filtr wyostrzający głównie krawędzie), po dokładniejszych oględzinach i po przeskalowaniu do podobnej wielkości wolałbym N8 w kwestii zdjęć. Wszystkich zdjęć nie będę komentować ;) ... te przykłady wystarczą do wskazania charakteru zdjęć.

 

Co do filmów - rzuca się w oczy przesycenie.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle, iPhone (zwłaszcza 3G i 3GS, a także wszystkie generacje iPoda Toucha) ujawniają pełnie swoich możliwości dopiero po jailbreaku ;).

 

Niestety to prawda, bez JB to telefon wydaje się strasznie ubogi, durne awatary od razu na liście kontaktów (Cyntact) dostępne są dopiero po JB, nie mówiąc już o SSH czy SBSettings do miedzy innymi prostego i łatwego wyłączenia transmisji danych przez operatora.

 

Skoro JB został uznany przez sąd jako legalny pozwolę sobie wypisać swoje paczki z Cydia:

 

- Action Menu - poszerza możliwości menu operacji na tekście

- Activator - uruchamianie aplikacji za pomocą gestów

- AppSync for 4.0 - synchronizacja z iTunes

- biteSMS - alternatywna aplikacji do wysyłania SMS'ów

- CyDelete - umożliwia usuwanie aplikacji Cydia tak samo jak tych z appstore

- Cyntact - Awatary w systemowej aplikacji kontaktów

- Five Icon Dock - 5 ikona na dock'u

- Five Icon Switcher - domyślnie 5 (można zmienić na nawet 10) ikon na pasku aktywnych aplikacji

- iBlacklist - Czarna lista, czyli blokowanie niechcianych telefonów

- iPhoneDelivery - Raporty doręczeń SMS

- LockInfo - bardzo fajny program wyświetlający informacje na ekranie zablokowania

- Lockscreen Clock Hide - Ukrywanie zegarka na ekranie zablokowanym

- MobileVolumeSound - Dźwięk podczas zmiany głośności

- Multitasking Time - pokazuje czas i stan baterii na pasku aktywnych aplikacji

- SBSettings - podręczne menu wyłączania/włączania takich funkcji jak 3G/WiFi/EDGE/BT/SSH itp.

- Veency - Serwer VNC można sterować iP z PC

 

*opis aplikacji z głowy może być lekko niedokładny

 

Jak ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe paczki z Cydia to chętnie przejrzę ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, jako użytkownika iPoda bardzo ważny jest iBluever, dzięki któremu mogę używać telefonu jako modemu i zyskuje tą najważniejszą funkcjonalność, dla której chciałem kupić iPhone'a (przeglądanie internetu gdziekolwiek przy pomocy iPoda, nie tylko tam, gdzie dostępne jest wifi). Co prawda nadal używam dwóch urządzeń, ale i tak jest już lepiej :).

Wg. mnie Rock był lepszy od Cydii (chociażby pod względem obsługi), szkoda, że zaniechali jego rozwoju na rzecz programu C.

 

(...)jednak AragornPL zapomnial ze iPhone'a 4 tez mozna poddac jailbreakowi o ile jego soft nie jest nowszy niz iOS 4.0.1(...)

Zapomniałem wspomnieć, bo oczywiście o tym wiedziałem ;). Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda, bez JB to telefon wydaje się strasznie ubogi, durne awatary od razu na liście kontaktów (Cyntact) dostępne są dopiero po JB, nie mówiąc już o SSH czy SBSettings do miedzy innymi prostego i łatwego wyłączenia transmisji danych przez operatora.

 

Skoro JB został uznany przez sąd jako legalny pozwolę sobie wypisać swoje paczki z Cydia:

 

- Action Menu - poszerza możliwości menu operacji na tekście

- Activator - uruchamianie aplikacji za pomocą gestów

- AppSync for 4.0 - synchronizacja z iTunes

- biteSMS - alternatywna aplikacji do wysyłania SMS'ów

- CyDelete - umożliwia usuwanie aplikacji Cydia tak samo jak tych z appstore

- Cyntact - Awatary w systemowej aplikacji kontaktów

- Five Icon Dock - 5 ikona na dock'u

- Five Icon Switcher - domyślnie 5 (można zmienić na nawet 10) ikon na pasku aktywnych aplikacji

- iBlacklist - Czarna lista, czyli blokowanie niechcianych telefonów

- iPhoneDelivery - Raporty doręczeń SMS

- LockInfo - bardzo fajny program wyświetlający informacje na ekranie zablokowania

- Lockscreen Clock Hide - Ukrywanie zegarka na ekranie zablokowanym

- MobileVolumeSound - Dźwięk podczas zmiany głośności

- Multitasking Time - pokazuje czas i stan baterii na pasku aktywnych aplikacji

- SBSettings - podręczne menu wyłączania/włączania takich funkcji jak 3G/WiFi/EDGE/BT/SSH itp.

- Veency - Serwer VNC można sterować iP z PC

 

*opis aplikacji z głowy może być lekko niedokładny

 

Jak ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe paczki z Cydia to chętnie przejrzę ;)

 

do tego dodalbym jeszcze

 

Rename - zmiana nazw aplikacji na jaki sie chce. (mozliwe ze dalej ma problemy z ios4)

MYM czyli make it mine - w polu sieci mozesz wpisac co chcesz ot taki bajerek :)

Infiniboard - mozliwosc dodania wielu ikon do docka

Infinifolder - podobne do infiniboard lecz tym razem wiele ikon w folderze

Ringtones - robimy dzwonki z mp3 na poczekaniu

Terminal - wiadomo chyba o co chodzi,zwyklemu czlowiekowi to raczej nie potrzebne choc zdarzylo mi sie instalowac kilka aplikacji wlasnie z terminala wpisujac komendy :)

 

ogolnie aplikacji jest mnostwo i ciezko wszystkie spamietac jednak AragornPL zapomnial ze iPhone'a 4 tez mozna poddac jailbreakowi o ile jego soft nie jest nowszy niz iOS 4.0.1 mialem pecha i dostalem swego kwadrata z 4.0.2 i teraz czekam na greenpois0n jak dziecko na boze narodzenie (czemu ja swego 3g sprzedalem :(:(:()

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego dodalbym jeszcze

 

Rename - zmiana nazw aplikacji na jaki sie chce. (mozliwe ze dalej ma problemy z ios4)

MYM czyli make it mine - w polu sieci mozesz wpisac co chcesz ot taki bajerek :)

Infiniboard - mozliwosc dodania wielu ikon do docka

Infinifolder - podobne do infiniboard lecz tym razem wiele ikon w folderze

Ringtones - robimy dzwonki z mp3 na poczekaniu

Terminal - wiadomo chyba o co chodzi,zwyklemu czlowiekowi to raczej nie potrzebne choc zdarzylo mi sie instalowac kilka aplikacji wlasnie z terminala wpisujac komendy :)

 

ogolnie aplikacji jest mnostwo i ciezko wszystkie spamietac jednak AragornPL zapomnial ze iPhone'a 4 tez mozna poddac jailbreakowi o ile jego soft nie jest nowszy niz iOS 4.0.1 mialem pecha i dostalem swego kwadrata z 4.0.2 i teraz czekam na greenpois0n jak dziecko na boze narodzenie (czemu ja swego 3g sprzedalem :(:(:()

 

No w końcu ktoś się odezwał z jakąś konkretną listą aplikacji z Cydia ;) Na szybko sprawdziłem Rename a dokładniej Rename 2 chodzi na 4.0.1 bez problemów, jedyne co to po zmianie nazwy aplikacji należy zrobić Respring aby ukazała się nowa nazwa. Natomiast co do Terminal a raczej MobileTerminal to na 4.0.1 działa tylko jakaś pokrakowana wersja bo oryginalna się wysypuje :/

 

*(MYM - szukaj - MakeItMine)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekamy - zobaczymy, przy ostatnio modnych fejkach, wole zachować dystans do takich wiadomości

wracając do paczek z cydii, swego czasu, gdy posiadałem 3G, dogrywałem w nim "procentowe użycie baterii"

 

no coz skoro fejk wychodzi od samych tworcow tego jailbreaka to poki co to najbardziej prawdopodobny fejk

https://twitter.com/chronicdevteam/status/26682936459

 

edit

nie mialem pojecia ze forum ppc ma wersje mobilna nono mila niespodzianka :)

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...