Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chodzi ten iOS 5 (niemodyfikowany) na iP4? Pytam, bo jestem ciekaw czy powtórzy się sytuacja jak z iOS 4 na iP3G (chodził dużo gorzej niż na 3GS) :wink:

 

różnica poziomu wydajnosci miedzy 3g a 3gs była znacznie wieksza niz teraz. iP4 to nadal calkiem dobry i wydajny telefon. W zasadzie 4S ma po prostu dodatkowy rdzen i jakies tam optymalizacje w strukturze. Szybsza grafa raczej tylko w grach sie przyda i nie ma nic do tego jak telefon reaguje w samym systemie Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi ten iOS 5 (niemodyfikowany) na iP4? Pytam, bo jestem ciekaw czy powtórzy się sytuacja jak z iOS 4 na iP3G (chodził dużo gorzej niż na 3GS) :wink:

My iPad 2 is 5x faster after doing a clean install of iOS 5. amazing

Możliwe, że w przypadku dawno konfigurowanego iP będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałem podobną sytuację jakieś pół roku temu i tego co się wtedy nauczyłem to iż tethered JB to "zUo" ;)

 

napewno jest gorszy.. ale tez zalezy jak sie korzysta z urzadzenia.. Dla kogos kto duzo i czesto nie grzebie w telefonie i nie gra (czy tez tam nie uzywa innych bateriopochłaniajacych programow) nie bedzie to az taki problem.

Jednak zawsze jest ta szansa ze zabraknie nam powera w jakims miejscu gdzie nie mamy kompa i wtedy zonk.. :/

pewnie mniej boli w przypadku iPoda .. ale w przypadku iPhone'a napewno jest gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co panowie.. takie sie chwalili ze maja tyle hackow itp . a tu mamy po premierze juz kilka dni a untethered JB nie widac :P

w sumie mi sie tam nie spieszy do 5.0 .. ale system notyfikacji mogli by przeportowac do 4.3.3 ;]

 

co widac natomiast to ruch na cydii ... codziennie sporo update'ów jest ... wszyscy sie dostosowywuja do iOS5 ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co panowie.. takie sie chwalili ze maja tyle hackow itp . a tu mamy po premierze juz kilka dni a untethered JB nie widac :P

w sumie mi sie tam nie spieszy do 5.0 .. ale system notyfikacji mogli by przeportowac do 4.3.3 ;]

 

co widac natomiast to ruch na cydii ... codziennie sporo update'ów jest ... wszyscy sie dostosowywuja do iOS5 ..

 

Coś ty taki w gorącej wodzie kompany ;) Chyba tylko raz pamiętam aby JB-UT był w dzień premiery nowego iOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. To nie o to chodzi ze mi się spieszy. Chodzi o to że wszędzie pisali/spekulowali że nie wypuszczają ut JB dla 4.3.5 bo czekają na iOS 5 a nie chcą żeby im exploit'y poblokowali. A tu zonk. Ja tam i tak cierpliwie poczekam aż wszystko będzie działać na 100%. Wtedy się dopiero pobawię w zmianę sysa

 

Sent using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co komu jb tak wczesnie skoro ponad polowa aplikacji/modow by nie dzialala albo wieszala telefon?

 

Zreszta tu nie chodzi o szybkosc udostepnienia ut jb bo ten jest (podobno) tylko sposob by podac w/w jb w formie przyswajalnej dla gawiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he nom ma wielkie problemy z wymówieniem "R" do tego nawet nie trzeba być Japończykiem ale cóż może się doczeka swojej wersji językowatej ;)

 

Natomiast co do iOS5 i JB UT (skrót myślowy który zgromadzeni tutaj chyba znają) to ja go jakoś nie specjalnie wyczekuję, na myśl porządkowania telefonu od nowa lekko mnie nosi zwłaszcza że podobno nieźle w plikach png namieszali ale to ma ogromnie znaczenie dla osób bawiących się Winterboard ;/ Tak czy inaczej prędzej kupię 4S od razu z iOS5 niż wgram na swojego iP4 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, osoby niezdarne lub podatne na tego typu wypadki nie powinny kupować iP4/S, ekstra. Wszyscy inni którzy dbają o sprzęt i nie rzucają nim o beton mogą cieszyć się szkłem+aluminium i ewentualnie kupić ubezpieczenia u operatora bądź AppleCare+. Podsumowanie: każdy wie co kupuje, pijąc z kryształów też trzeba uważać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genralnie wynika to z prostego patentu.

iPhone spada prosto na szkło. nie ma opcji zeby sie nie potłukło.

 

Galaxy S II ma plastikowy tył i wbrew temu co wiekszosc ludzi sądzi ... PLASTIK LEPIEJ ZNOSI UPADEK I ZABEZPIECZA TELEFON. Czemu? bo jest elastyczny.

A co do upadku na ekran. To latwo zauwazyc ze Galaxy ma kawalek plastikowaej ramki wkolo ekranu. i fakt ten ratuje go równiez i w tej sytuacji.

 

iPhone imho wyglada zdecydowanie lepiej. Samsung jest pod wzgledem upadków lepiej przemyslany.

 

ale.... ciekawe jak wygladala by sytuacja w przypadku założonego bumpera dobrej firmymysle ze byloby o wiele lepiej

 

@Rikki ... wypadki sie zdarzaja .. czy chcesz czy nie. Sam dbam o swoje telefony. Jednak im wiecej go używasz tym wiecej sytuacji w ktorych moze sie cos stac. W X8 pekl mi dotyk. Dziecko plakalo spieszylem sie jak wkladalem wozek do auta schylilem sie zeby odczepic kółko telefon wysunał sie z kieszeni koszuli i polecial na beton. Życie. Zaden telefon do tej pory mi sie nie zbił. Pierwsza strata boli najbardziej. ;]

Edytowane przez Chaos
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się zdarza ale nie jest to przecież tak, że upuszczamy urządzenie raz na tydzień i to akurat na beton. ;)

Dlatego po wykupieniu AC+ za bodajrze $40 naprawiają telefon po uszkodzeniach mechanicznych więc nie jest najgorzej... w USA.

O tym, że plastik amortyzuje chciałem pisać ale usłyszałbym, że naginam fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi powiedziec ze za telefon kosztujacy 5k zł. trzeba jeszcze wykupic jakies AC do serwisowania uszkodzen mechanicznych? :lol:

...

 

Skąd ty wziąłeś 5k zł ... Jak nie znasz ceny proszę nie wypowiadaj się ... Telefon w Polsce można mieć spokojnie poniżej 3k zł a z Apple Store UK od 2,6 do 2,7k zł co jest znacznie mniejszymi sumami niżeli wspomniane 5k ! (Mowa oczywiście o najtańszym modelu iPhone 4S mianowicie wersji 16GB bez SimLock'a !)

 

...

 

ale.... ciekawe jak wygladala by sytuacja w przypadku założonego bumpera dobrej firmymysle ze byloby o wiele lepiej

 

...

 

Mój iP4 zaliczył poważny "krasz" w oryginalnym Bumperze Apple (kolor biały :P), podsumowanie sytuacji : Bumper poważnie uszkodzony na rogu (beton przebił go prawie na wylot) na telefonie praktycznie zero śladu, wymiana Bumpera i zestaw jak nowy ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ty wziąłeś 5k zł ... Jak nie znasz ceny proszę nie wypowiadaj się ... Telefon w Polsce można mieć spokojnie poniżej 3k zł a z Apple Store UK od 2,6 do 2,7k zł co jest znacznie mniejszymi sumami niżeli wspomniane 5k ! (Mowa oczywiście o najtańszym modelu iPhone 4S mianowicie wersji 16GB bez SimLock'a !)

 

iPhone 4S w RTV EURO AGD – znamy ceny | TwójOperator.pl

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podepne się pod doświadczenia w upuszczaniu iP4 - jako, że nie nigdy nie używałem bumpera tylko zwykły skórzany pokrowiec, w który zawsze wsuwam i wysuwam telefon. Ostatnio jadę autem, zatrzymuje się przy ulicy, zaczynam gadać przez telefon, wychodzę z auta i w tym momencie jakoś śmiesznie iP4 wyadł mi z reki i spadł od ucha na ulicę i kostkę brukową - poodbijał się *każdym rogiem* i upadł na plecy. Jak to zobaczyłem to zamarłem. Podnoszę, ekran cały, plecy całe, alu-rogi obdarte. Odetchnąłem z ulgą ale bumpera i tak nie kupuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wybiera najdroższy sklep i najdroższy model to nic dziwnego, co wcale nie znaczy iż każdy 4S kosztuje blisko 5k zł ... Takim rozumowaniem i telefony z Androidem od Samsunga można zaleźć za 3k zł lub lepiej ...

 

Ja podepne się pod doświadczenia w upuszczaniu iP4 - jako, że nie nigdy nie używałem bumpera tylko zwykły skórzany pokrowiec, w który zawsze wsuwam i wysuwam telefon. Ostatnio jadę autem, zatrzymuje się przy ulicy, zaczynam gadać przez telefon, wychodzę z auta i w tym momencie jakoś śmiesznie iP4 wyadł mi z reki i spadł od ucha na ulicę i kostkę brukową - poodbijał się *każdym rogiem* i upadł na plecy. Jak to zobaczyłem to zamarłem. Podnoszę, ekran cały, plecy całe, alu-rogi obdarte. Odetchnąłem z ulgą ale bumpera i tak nie kupuję.

 

U mnie sytuacja wyglądała tak że podczas biegu z górki wypadł mi z kieszeni i poleciał niezły kawałek odbijając się podobnie jak twój (wnioskuję z opisu) i w końcu zatrzymał się na plecach. Podłoże jakie przebył to beton i asfalt z wystającymi kamieniami, Bumper cały podrapany i jak wyżej wspomniałem jeden róg dosłownie zmiażdżony (pewnie na tym rogu zaczynał swoją podróż). Sam zamieniłem pokrowiec na Bumper z racji tego że nie chciało mi się ciągle telefon wyciągać i wsadzać do pokrowca co 10min choć osobiście twierdzę iż iP4 bez Bumpera wygląda zdecydowanie ładniej ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wybiera najdroższy sklep i najdroższy model to nic dziwnego, co wcale nie znaczy iż każdy 4S kosztuje blisko 5k zł ... Takim rozumowaniem i telefony z Androidem od Samsunga można zaleźć za 3k zł lub lepiej ...

 

Na allegro ceny modelu 64GB zaczynaja sie od 4k zł. a 32GB od 3.5k zł.

To tez najdrozszy sklep? :lol:

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która cześć zdania jest dla Ciebie za trudna ?

 

16GB od 3k zł w gore czyli najtanszy model 4s = czyli mniej wiecej cena dwoch SGS'ow II.

Swoja droga ciekawa polityka cenowa, ok 500zł. za 16GB pamieci - bije na glowe ceny wszystkich najlepszych dyskow SSD. :lol:

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...