Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

vasyndrom chodzi o wifi (przypadkowo wywalilem swjego poprzedniego posta)

 

a tak z nudów zrobilem zdjecie swoich telefonów :P

moze rodzinka nie tak ekskluzywna jak mardokowa ale za to liczniejsza ;P..

Dołączona grafika

 

jak widac android moze lezec kolo iOS i nie wybuchaja oba telefony :)

Edytowane przez Chaos
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he nie wybuchają bo się na nie patrzysz! Jak tylko spuścisz wzrok to się zaraz pogryzą! :P Natomiast moja rodzinka w przyszłym tygodniu powiększy się o ostatniego przedstawiciela rodziny "i" mianowicie iPod Nano (według zapewnień Apple ma być u mnie poniedziałek/wtorek) wraz z opaską umożliwiającą używanie go jako zegarka, zobaczę jak sprawdza się takie rozwiązanie w praktyce ;)

 

Dla odmiany teraz Mardok ma pytanie czy znacie możne jakiś tweak który zwiększa limit czasowy Safari dla zapamiętanych haseł ? Domyślnie jest to 30dni i co jak na moje potrzeby jest stanowczo za krótko ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu dostępny jest untethered JB iOS 5.0.1 dla 3GSa ze starym bootromem, a reszta urządzeń ma tethered/semi-tethered (pomijając 4S i iPada 2). Skorzystał ktoś? Jak wrażenia?

Czy ktoś ma starszego iP 3GS i poddał go takiemu zabiegowi? :)

Jailbreak 5.0.1 iOS Semi Untethered iPhone 4, 3GS, iPad, iPod Touch 4G, 3G With Redsn0w 0.9.9b8

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca w galerii (pod obrazkiem link) jest jedno foto z nim na ręce, niestety z kablem bo bateria słaba :P

Cicho tam, nie zauważyłem linka. :P

 

W angielskim jest określenie akcesoriów odzieży, które tutaj świetnie pasuje: statement accessory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei :

 

W angielskim jest określenie akcesoriów odzieży, które tutaj świetnie pasuje: statement accessory.

 

W moim rozumowaniu tego określenia chodzi (w uproszczeniu) o "duży dodatek najczęściej w postaci biżuterii który się wyróżnia na tle ubrania" cóż Nano nie jest taki duży :P

 

A jak w tej chwili jest realizowana gwarancja? Można się zgłosić do sklepu czy trzeba szukać autoryzowanego serwisu?

 

Prawdę powiedziawszy nie znałem odpowiedzi na to pytanie ale jestem już po krótkiej rozmowie z Infolinią Apple i sprawa wygląda następująco: dzwoni się na numer 800 702 322 (wszystko po polsku) ale tam pomagają jedynie w usterkach programowych, co do usterek technicznych śle się produkt do jednego z przedstawicieli Apple. Sam pan powiedział że lepiej zawsze zadzwonić do nich a oni pomogą w skontaktowaniu się z najbliższym serwisem i metodą dostarczenia tam sprzętu. Apple nie daje żadnego papieru jedynie plik PDF (na podany w zamówieniu mail) po którego wydrukowaniu mamy dowód zakupu w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w uproszczeniu. Nie raz się łapię na tym, że nie potrafię ładnie wyrazić po polsku tego, co zamykam jednym angielskim słowem.

Nano nie jest taki duży? W porównaniu do klasycznego, stylowego czasomierza? ;)

 

W takim razie jeszcze trochę poczekamy na oficjalny serwis... a po cichu liczyłem, że został on wprowadzony jednocześnie ze sklepem online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w uproszczeniu. Nie raz się łapię na tym, że nie potrafię ładnie wyrazić po polsku tego, co zamykam jednym angielskim słowem.

Nano nie jest taki duży? W porównaniu do klasycznego, stylowego czasomierza? ;)

 

Powiem tak: nigdy wcześniej nie miałem nawet Nano w ręce i spodziewałem się że będzie stosunkowo duży w roli zegarka, po rozpakowaniu, złożeniu i założeniu na rękę nie wydaje mi się specjalnie większy od przeciętnego czasomierza. Zdaję sobie sprawę iż na zdjęciach sprawia wrażenie dość dużego, sam miałem takie wrażenie podczas oglądania różnego rodzaju opasek do Nano na YouTube. Tak czy inaczej coś więcej na temat jego praktyczności będę mógł powiedzieć dopiero po powiedzmy tygodniu użytkowania ale jak na razie same pozytywne wrażenia ;)

 

W takim razie jeszcze trochę poczekamy na oficjalny serwis... a po cichu liczyłem, że został on wprowadzony jednocześnie ze sklepem online.

 

Cóż oficjalnego Applo'wskiego serwisu się my Polacy jeszcze nie dorobiliśmy, ale samo Apple Store i iTunes Polska to już coś ;) Tak czy inaczej według zapewnień Pana z Apple Store Polska każdy przedstawiciel Appla w naszym kraju ma obowiązek przyjęcia produktów zakupionych w wyżej wymienionym sklepie. Obym nie musiał się o tym przekonywać osobiście :P Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wgrywania semi-tethered jailbreaka na ios 5.01 do IP4 (redsn0w) nie ma jakiejkolwiek potrzeby zachowywania basebandu telefonu przy samym upgradzie systemu?

 

Z gory sorki jesli pytanie jest glupie, nie mysle dzis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wgrywania semi-tethered jailbreaka na ios 5.01 do IP4 (redsn0w) nie ma jakiejkolwiek potrzeby zachowywania basebandu telefonu przy samym upgradzie systemu?

 

Z gory sorki jesli pytanie jest glupie, nie mysle dzis.

 

Upgrade całego systemu (z pliku *.ipws) zawsze wymaga zachowania BB (o ile nam na tym zależy - czytaj - simlock!). Niestety nie znam wpływu aktualizacji OTA na BB ;/ Sam Semi-Tethered nie ma w ogóle wpływu czy znaczenia dla zachowania BB jego zadaniem jest nam tylko ułatwić życie na JB typu Tethered.

 

EDIT:

 

OTA można od razu skreślić po przeczytaniu:

 

Niemniej, aktualizacje OTA dostępne będą tylko dla użytkowników szanujących politykę Apple. iPad lub iPhone, na których zostanie wykryty jailbreak nie otrzymają tego typu uaktualnień.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo przy ostatnim update softu (Tiny Umbrella bodajze) pozostawilem u siebie baseband 1.59.00 - z tego co teraz czytam, podobno JB unthetered jak sie pokaze, bedzie rowniez zdejmowal locka - pod warunkiem wlasnie basebandu 1.59 w ip4. Kusi mnie jednak ios 5 juz teraz, tym bardziej ze nie wiadomo kiedy bedzie unthetered. Semitethered bym przezyl, bo restartu telefonu nie pamietam od dawna... z drugiej strony glupio razem z updatem pod ios 5 stracic baseband i mozliwosc ewentualnego zdjecia locka. Telefon mam niestety z USA i lock pod AT&T, nie widze nigdzie mozliwosci zdjecia na stale kodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo przy ostatnim update softu (Tiny Umbrella bodajze) pozostawilem u siebie baseband 1.59.00 - z tego co teraz czytam, podobno JB unthetered jak sie pokaze, bedzie rowniez zdejmowal locka - pod warunkiem wlasnie basebandu 1.59 w ip4. Kusi mnie jednak ios 5 juz teraz, tym bardziej ze nie wiadomo kiedy bedzie unthetered. Semitethered bym przezyl, bo restartu telefonu nie pamietam od dawna... z drugiej strony glupio razem z updatem pod ios 5 stracic baseband i mozliwosc ewentualnego zdjecia locka. Telefon mam niestety z USA i lock pod AT&T, nie widze nigdzie mozliwosci zdjecia na stale kodem.

 

Oj oj niestety muszę cię zmartwić Jailbreak (zwany dalej JB) nie zdejmuje SimLock'a a jedynie umożliwia wgranie narzędzia (nazwa: ultrasn0w) od zdejmowania SimLock'a, wbrew pozorom to ogromna różnica, gdyż wyjście JB NIE równa się zdjęcie SimLock'a! Kolejną sprawą jest iż program TinyUmbrella służy do zapisywania plików SHSH (w uproszczeniu: są to specjalne klucze) umożliwiających downgrade (wgranie starszej wersji) systemu ale NIE umożliwia wgrania starszej wersji basebandu (zwanego dalej BB)! Gdy już się podbije wersje BB na nowszą nie ma powrotu! Jedynym narzędziem do wgrywania nowego softu z zachowaniem BB na systemach Windows jest snowbreeze który w wersji v2.8b11 obsługuje systemy iOS 5.0 oraz 5.0.1. Podsumowując: jako osoba z SimLock'iem (czyli tak jak ja) na iPhone4 musisz pilnować aby pod żadnym pozorem nie podbić wersji BB którą obecnie posiadasz. Dodatkowo możesz sobie darować Semi-Tethered gdyż tak uruchomisz telefon ale nie nawiążesz połączenia z siecią gdyż ultrasn0w potrzebuje pełnego JB aby działać poprawnie. Osobiście radził bym poczekać na JB UT gdyż bez niego telefon może przestać działać w najmniej oczekiwanym momencie i potrzebny będzie komputer z iTunes aby z niego móc dalej korzystać, decyzja należy do ciebie!

 

Mam nadzieję że udało mi się wszystko wyjaśnić ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za poukladanie wiedzy, zdecydowanie za malo sie wglebilem w temat ;] Czyli za wszelka cene pilnowac obecnej wersji BB i czekac na JB ut, tak tez zrobie.

 

Korcilo mnie bo po roku uzywania troche mi sie nudzi telefonik i przydaloby sie cos nowego - mimo, ze nie mam powodow do narzekan. Myslalem nawet zeby w ramach testow zmienic na cos na Androidzie, ale niestety nie ma na rynku niczego co gwarantowaloby mi to, co mam teraz - czyli szybkosc, wykonanie, bateria 4 dni, jakosc mp3 i jakosc kreconych filmow. Ewentualnie przyjrze sie Motoroli Droid RAZR.

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli telefon posiadam od operatora, u którego go także użytkuję i na niego jest lock to zmiana basebandu w niczym mi nie szkodzi? :)

 

W takim razie droga wolna bo z twojego punktu widzenia masz prawie telefon bez SimLock'a :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spotkała mnie niemiła niespodzianka, po podłączeniu iPad'a do komputera iTunes przywitał mnie następującym komunikatem:

 

iTunes nie może przeczytać zawartości iXXX. Przejdź do karty Podsumowanie w preferencjach iXXX i kliknij w przycisk "Odtwórz", by przywrócić iXXX do ustawień fabrycznych.

Nie będę się zagłębiał w szczegóły ale odtworzenie nie było mi na rękę i po dość długim szukaniu udało mi się rozwiązać problem, jak by ktoś was miał podobną sytuację oto moje rozwiązanie:

 

1. Wymagania:

 

- Sprawdzone na iOS v4.3.3

- Wymagany Jailbreak

 

2. Procedura:

 

- Logujemy się do urządzenia przez SSH albo przez USB np. za pomocą iFunBox.

- Przechodzimy do folderu:

 

/private/var/mobile/Media/iTunes_Control/iTunes
- Usuwamy pliki "iTunesCDB" oraz (jak istnieje) "iTunesDB"

- Przechodzimy do folderu:

 

/private/var/mobile/Media/iTunes_Control/Music
- Usuwamy zawartość

- Włączamy iTunes i synchronizujemy ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak samo z siebie to sie stalo czy coś grzebales i z tego to wynikło?

 

 

Sent using Tapatalk

 

Teraz tylko zgaduje bo nie pamiętam dokładnie sytuacji ale wydaje mi się że odłączyłem sprzęt podczas synchronizacji bez jej poprawnego przerwania w programie. Robiłem tak kilka razy i do tej pory nie miałem wyżej opisanego problemu. Natomiast przywracanie odpadło z racji tego iż na iPad2 mam zapisane jedynie SHSH dla 4.3.5 (i w górę) dla którego nie ma JB więc zależało mi na wgranym 4.3.3.

 

UWAGA:

 

Wyżej opisana procedura usuwał całą zawartość biblioteki iTunes wraz z muzyką, podcastami oraz plikami video! Dlatego należny upewnić się że mamy kopię tych plików na PC przed usunięciem zawartości folderu Music!

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, bo rzadko kiedy można usłyszeć opinię od posiadacza obu telefonów ;)

 

PS.

Dzisiaj wyprzedaż w Apple Store:

Jedyny taki dzień na zakupy produktów Apple - Apple Store (Polska)

 

Szkoda tylko, że nie dotyczy iPhonów.

 

Rano oglądałem i na Nano bym teraz 51zł zaoszczędził ale iPad2 dalej do dostania znacznie taniej na Allegro, za swojego (nówka z polskiej dystrybucji - zafoliowany) w wersji WiFi 16GB dałem 1650zł + przesyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...