Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po nie małej walce z Notification Center przygotowałem krótkie info dla ewentualnych osób co lubią dopieszczać swój system wizualnie :)

 

 

Pogoda Apple:

/System/Library/WeeAppPlugins/WeatherNotifications.bundle/
WinterBoard:

YourTheme/Bundles/com.apple.weathernotifications.bundle
Główne pliki do podmiany:

weeapp_bg@2x.pngwee_app_y_Glow@2x.pngwee_app_y_logo@2x.png

 

Aukcje Apple:

/System/Library/WeeAppPlugins/StocksWeeApp.bundle
WinterBoard:

YourTheme/Bundles/com.apple.stocksweeapp.bundle
Główne pliki do podmiany:

WeeAppBackground@2x.pngwee_app_y_Glow@2x.pngwee_app_y_logo@2x.pngDownChangeArrow@2x.pngDownChangeArrowColorSwapped@2x.pngUpChangeArrow@2x.pngUpChangeArrowColorSwapped@2x.png

 

Wszystkie doinstalowane dodatki jakie możemy mieć w Notification Center znajdują się w lokalizacji:

/System/Library/WeeAppPlugins
Jeżeli dany dodatek w swoim folderze nie posiada pliku tła (najczęściej nazwanego: WeeAppBackground@2x.png) wtedy korzysta z pliku który znajduje się w folderze StocksWeeApp.bundle gdyż wszystkie dodatki z Cydii domyślnie podszywają się właśnie pod tą aplikację.

 

 

Dla przypomnienia w iOS 5.0.1 możemy odblokować dwie funkcje które Apple domyślnie wyłączyło, pierwszą jest możliwość robienia panoramicznych zdjęć a drugą pasek autokorekty podczas wpisywania tekstu.

 

1. Pobieramy plist Editor for Windows ze strony (dostępny za darmo) Download!

 

2. Łączymy się z urządzeniem preferowaną metodą, WinSCP czy iFunBox czy co tam jeszcze kto lubi :)

 

3. Przechodzimy do folderu:

/private/var/mobile/Library/Preferences
4. Kopiujemy następujące pliki:

com.apple.keyboard.plistcom.apple.mobileslideshow.plist
5. Otwieramy pliki w programie plist Editor for Windows

 

6a. Dla paska auto korekty dokonujemy zmian w pliku com.apple.keyboard.plist zmieniając

<key>KeyboardAutocorrectionLists</key><false/>
na:

<key>KeyboardAutocorrectionLists</key><true/>
6b. Dla opcji zdjęć panoramicznych dokonujemy zmian w pliku com.apple.mobileslideshow.plist, szukamy następującego wpisu:

<key>DiskSpaceWasLow</key><false/>
I zaraz pod nim dodajemy:

<key>DiskSpaceWasLow</key><false/><key>EnableFirebreak</key><true/>
7. Tak zmodyfikowane pliki wgrywany na telefon, zastępując oryginalne i dokonujemy ReSpring po tym zabiegu cieszymy się dwiema nowymi opcjami bez instalowania dodatkowych narzędzi :)

 

To było by na tyle :)

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej powoli przymierzam się do kupna Iphone 4S ale mam kilka pytań:)

Jak wygląda sprawa z JB? Narazie chyba nie ma, ale czy będzie? Czy zablokowali tą możliwość sprzętowo?

Jak wygląda czytelność wyświetlacza w pełnym słońcu? Bardzo lubię czytać książki na świeżym powietrzu, tabletu nie mam. Na mojej obecnej moto milestone nie było zbyt dobrze.

Jakie strony polecacie by dowiedzieć się wszystkiego o iOS? Szczególnie jeśli chodzi o Cydię itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z JB? Narazie chyba nie ma, ale czy będzie? Czy zablokowali tą możliwość sprzętowo?

Narazie jeszcze nie ma JB dla iP 4S. Szukają luki w hardware (A5), którą można wykorzystać.

 

Jak wygląda czytelność wyświetlacza w pełnym słońcu? Bardzo lubię czytać książki na świeżym powietrzu, tabletu nie mam. Na mojej obecnej moto milestone nie było zbyt dobrze.

Jak dla mnie wyświetlacz jest w porządku, czytelny w słońcu. Kolory są jednak cieplejsze w porównaniu do starszych iPhonów i iPodów Touch.

 

Jakie strony polecacie by dowiedzieć się wszystkiego o iOS? Szczególnie jeśli chodzi o Cydię itd.

Tego niestety nie wiem - nie korzystałem z Cydii na iP4S ponieważ nie ma jeszcze JB na ten model. Osobiście gdy czegoś szukam, najczęściej zaglądam na myapple.pl Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi się zdaje ale po JB 5.0.1 bateria ładnie dostaje po [gluteus maximus],niby mam wszystko wyłączone ale i tak nie jest to co było poprzednio :unsure:

 

wkurzające trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz smiga mi ip4 na iOS 5.0.1 z JB. Podziele sie opinia jak wrzuce cały stuff z Cydii który miałem. Najgorsze jest to ze zapomniałem nazw niektórych gadżetów które miałem. No cóż ... sie przypomni

 

 

Sent using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3GS - JB zrobiony ale jeszcze nic nie wgrywalem przy uzyciu Cydii

2 razy zrestartowalo mi iP w momecie gdy robilem zdjecie, raz mnie z aplikacji wywalilo do SB

ogglnie jestem nawet nawet zadowolony :)

Na iPadzie zadnych niespodzianek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza w temacie widzę. A myślałem ze sie ruszy wiecej po jb nowym. :)

 

Generalnie odkąd zmieniłem na 5.0.1 nie mam żadnych problemów co cieszy. A NC ułatwia życie.

 

 

Sent using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Od jakiegoś czasu przy update'ach w Cydii mam ciagle tak. Coś jest ogólnie zepsute czy tylko ja tak mam?

 

 

Sent using Tapatalk

 

Spróbuj przeinstalować SBSettings jak to nie pomoże to wyczyść folder Cydii z paczkami i pobierz wszystko na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko sbs wywala. Cokolwiek chce zainstalować tak mam.

 

Sent using Tapatalk"

 

To wyczyść wszystko w folderze "/private/var/lib/apt/lists" tylko nie usuwaj samego folderu "partial" a jedynie jego zawartość. Potem ReSpring i uruchom ponownie Cydie.

 

@Mardok i jak 4S prędkość jest zauważalna w porównaniu z 4 ?

ja chętnie bym zmienił ale na białego :-P

 

Większej różnicy w działaniu nie widzę ale ogólnie jest ok :) Natomiast co do koloru to nie miałem wyboru albo czarny albo nic, natomiast już kombinuję jak z kolegom się zamienić co właśnie zamówił białego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 Jak pisałem już wcześniej (albo mi się wydaje że pisałem) zmiana 4 na 4S jest zupełnie bez sensu, telefon wygląda identycznie a to całe Siri nudzi się po 10min zabawy. Wydajność w systemie podobna no chyba że ktoś po przecinku czasy Safari liczy, a brak JB zupełnie mnie póki co od 4S odstraszył.

Kim Ty jesteś i dlaczego ukradłeś konto Mardokowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kim Ty jesteś i dlaczego ukradłeś konto Mardokowi?

 

Oj tam oj tam, moc przyciągania nowego jabłka była zbyt silna ! :) A tak na poważnie wyszedł w końcu JB dla 4S oraz wymiana w moim wypadku 4 na 4S nie była droga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyczyść wszystko w folderze "/private/var/lib/apt/lists" tylko nie usuwaj samego folderu "partial" a jedynie jego zawartość. Potem ReSpring i uruchom ponownie Cydie.

 

zrobilem tak jak napisales ... cydia właczyła sie dłuuuuuuuuuuuuuuugo sciagała paczki ... a potem normalnie sciagnelem sobie juz update'y w tym update Corony... no i taki pełen niepewnosci zrobilem restart i [gluteus maximus] .. zawisło mi na jabłku

 

edit.. po 2-3minutach sie właczył .. lol

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tak jak napisales ... cydia właczyła sie dłuuuuuuuuuuuuuuugo sciagała paczki ... a potem normalnie sciagnelem sobie juz update'y w tym update Corony... no i taki pełen niepewnosci zrobilem restart i [gluteus maximus] .. zawisło mi na jabłku

 

edit.. po 2-3minutach sie właczył .. lol

 

Nigdzie nie napisałem że będzie szybko i przyjemnie :) Rozumiem że problemu już nie ma ?

 

Po update Corony mój 4 też długo wstawał za pierwszym razem, następne restarty systemu odbywały się już w normalnym tempie.

 

Natomiast wracając na chwilę do 4S jedyne co mi przeszkadza to brak raportów doręczeń ale autor iPhoneDelivery pisze że już pracuje nad kompatybilnością swojej aplikacji, oby mu to nie zajęło tyle czasu co wyjście JB :P

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki mardok za motyw napewno go wyproboje ;) chociazby po to by sprawdzic jak radzi sobie z nimi Springtomize.

 

Widac moj iP4 chyba juz powoli odmawia posluszenstwa. Mianowicie padly 3 przyciski : volume up&down oraz silent mode switch. Padaly koljeno jeden po drugim w kolejnosci -> Silent Mode Switch -> Volume up -> Volume Down.

 

Mial ktos taki problem i go rozwiazal we wlasnym zakresie bez wysylki telefonu do serwisu jablka (za ktory notabene tak czy siak bym musial placic)? W najgorszym wypadku moze jest jakis tweak na cydi albo gesture do activatora umozliwiajacy obejscie tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...