Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A cos sie zmieniło ciekawego?

Jakiś changelog?

 

Oficjalny jest taki :

 

dodaje obsługę języka japońskiego w Siri (dostępność usługi w okresie jej wprowadzania może być ograniczona);

oferuje możliwość usuwania zdjęć ze Strumienia zdjęć;

zawsze wyświetla skrót do programu Aparat na zablokowanym ekranie (iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS i Pod touch 4. generacji);

pozwala funkcji wykrywania twarzy podświetlać wszystkie zidentyfikowane twarze;

zawiera przeprojektowany program Aparat (iPad);

oferuje subskrybentom usługi iTunes Match miksy Genius i listy utworów Genius;

optymalizuje pod kątem głośności i czystości dźwięk w programach TV i filmach (iPad);

wprowadza nowe elementy sterujące odtwarzaniem podcastów, pozwalające zmieniać szybkość odtwarzania i cofać o 30 sekund (iPad);

rozwiązuje problemy, które wpływały na czas pracy baterii;

rozwiązuje problem, który mógł sporadycznie powodować wyłączanie dźwięku w rozmowach wychodzących.

 

Ale jak to już z Apple bywa pewnie pozmieniało się jeszcze kilka rzeczy o których nie wspomnieli w oficjalnym changelog'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na wyniki tych poprawek dot. działania bateryjnego, to jedyny profit, jaki dla mnie byłby istotny - może to subiektywne odczucie, ale przy iOS 4.3.3 telefon rzadziej wymagał ładowania :)

 

 

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na wyniki tych poprawek dot. działania bateryjnego, to jedyny profit, jaki dla mnie byłby istotny - może to subiektywne odczucie, ale przy iOS 4.3.3 telefon rzadziej wymagał ładowania :)

 

 

@Tapatalk

 

Bateria ma dotyczyć głownie 4S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sposób zeby sie pozbyć tej denerwujacej 1nki z ikonki "ustawienia"? Aktualizacji i tak nie zrobię a powiadomienie mnie denerwuje

Edytowane przez Chaos
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest. W szukajce cydii znajdź paczkę noOTA badge

 

Pozdr.

 

thx ;]

 

btw...

jakby ktos mial taki problem jak ja. Czytaj: małe dziecko lubi bawic sie iPhonem i kasuje albo przesuwa wszystkie apki.

Z pomoca przyjdzie wam Applocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z IP 3G. Jest po wyzerowaniu i zawiesza się na logu apple. Nie wiem jaki iOS na nim wcześniej siedział. Przy próbie restore w itunes z org fw 4.2.1 wyskakuje błąd, że fw nie jest zgodne z urządeniem. Kiedy biore automatyczne odzyskiwanie, itunes chce sciagać iOS 5.1, który chyba nie jest zgodny z IP 3g. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% 3G, chociaż może spróbuję z softem od 3gs. Ogólnie z tego co wyczytałem na forach to możliwe, że był zmieniany baseband(?) od ipada(?) i dlatego nie chce wgrać mi oryginalnego firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgranie 5.1 w ogóle nie powinno się powieść. Wgranie 4.2.1 z innym basebandem niż obecnie zmieni baseband, co spowoduje powrót simlocka, więc... zastanów się dobrze i poczytaj co nieco na ten temat. Sam ku mej uciesze nie musiałem się z tym borykać, gdyż mam locka na sieć, której używam (T-Mobile PL).

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa Aktualizacja 5.1.1

 

Oficjalna lista zmian:

To uaktualnienie zawiera udoskonalenia oraz poprawki błędów, w tym:

 

Poprawia stabilność działania funkcji HDR w przypadku zdjęć robionych po otwarciu programu aparat za pomocą skrótu na zablokowanym ekranie.

Usuwa błędy, które mogły blokować przełączanie się nowego iPada między sieciami 2G i 3G.

Rozwiązuje problemy, które w określonych okolicznościach wpływały na odtwarzanie wideo przez AirPlay.

Poprawia niezawodność synchronizacji zakładek Safari i listy Czytelnia.

Rozwiązuje problem, który mógł powodować wyświetlenie komunikatu o niemożności dokonania zakupu już po pomyślnym kupieniu rzeczy.

 

Ps

Ja nadal siedze na 5.0.1 i jakoś nie śpieszno mi do aktualizacji,niech coś zrobią z baterią bo mi przy ip4 żre jak wściekły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bullshit i tyle. Dawać OS6. PS. Moja bateria ok. Standartowe 1.5 dnia, przy kilku godzinach wifi/3g na dzień / sporadycznej gierce na kiblu/ rozmowie telefonicznej. Za to jak byłem za granicą i nie używałem whatsappa i fb messengera to magicznie zrobiło się 3-4 dni.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę subiektywne wrażenie, że po upg z 4.3.3 do 5.0.1 też mi bardziej zżera baterię. Telefon stosunkowo młody (iP 4, zakupiony pod koniec sierpnia nowy). Przy 4.3.3 codzienne ładowanie nie było musem, gdy głównie idlowałem (piosenka parominutowa przesłuchana co godzinę na głośniku, chwilka przeglądania czegoś przy użyciu wifi - tzw. fajek break), do tego parę minut pogaduchy telefonicznej i kilka SMSów. 3G i Data włączone, na noc Airplane mode. Tak trzymał niecałe 3 dni (od 100% bat. do ~10). Odkąd przesiadłem się na iOS 5.0.1, takie zużycie, przy podobnym wykorzystaniu zajmuje coś około jednego dnia. Nie chcę wspominać nawet, co jest 'pod obciążeniem'. Żadnego syfu w tle, NC zawiera widget do pogody i czytnik RSS uaktualniany co respring/reboot, poza tym podobny zestaw programów. Z czego to wynika? Inny kumpel po takiej przesiadce mówił, iż nie zauważył zwiększonego zużycia baterii. WTF? :D

Dodam, że całość była wgrywana totalnie na czysto, po wymazaniu zawartości i przywróceniu ustawień fabrycznych.

Edit: Dzieje najnowsze, czyli poważny zawód zasilania bateryjnego, właściwie jego wydajności.

 

W przeciągu ostatnich kilkunastu godzin doświadczyłem sytuacji pt. "total rozładowanie". Za pierwszym razem ze 100% do <1% w jakieś 9h. Fakt, przeglądałem sieć i słuchałem muzyki, ale nieszczególnie intensywnie. Problem zaczął się przy ~38% - wybywałem z domu, 3G off, Data off, podświetlenie na minimum. Zdechł po 2,5h SMSowania w trybie SMS/5min.

Za drugim razem było podobnie, z tym, że zaczynałem od 42%. Na 4.3.3 taka sytuacja nigdy nie miała miejsca.

^iOS 4.3.3 nie sprawiał mi takich niespodzianek nawet przy intensywniejszym obciążeniu.

+ iOS 5 dał szybsze Safari, NC i... no właśnie ciężko mi stwierdzić co, przynajmniej z rzeczy, które uważam za użytecze. Chociaż znalazłaby się jeszcze jedna - przycisk aparatu na lockscreenie.

- Uwalenie przez Apple obsługi Last.fm w dawny, IMO najlepszy sposób; masa zbędnych 'ficzerów' vide integracja z Twiterrem; tzw. Kiosk; przycisk "Sklep" w Muzyce; synchro ze wszelkiego rodzaju iCloudami i tym podobne rozwiązania*, przede wszystkim zaś sprawa baterii w iP4

*wady jak dla mnie, dla Mardoka iCloud jest zapewne b. przydatnym rozwiązaniem do synchronizacji zawartości wszystkich iDevices ;)

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawości sprawdze kiedyś na czystej wersji jak się to ma do barerii możliwe że sam JB ma jakiś wpływ na zużycie baterii

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój JB na 5.0.1 ma wyraźny wpływ na stan baterii. Im wiecej badziewi zainstalowanych w Cydii, tym krótszy czas pracy na baterii. Najgorsze jest to, że wynika to chyba z "usług systemowych", które są instalowane przy różnych Cydiowych modach i programach, a które się nieodinstalowywują po usunięciu moda. Niektóre z nich zostają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja nie bardzo jak mam porównać bo 4s nigdy nie miał iOS 4.3.3 ale faktycznie moja ponad roczna 4ka trzymała znacznie dłużej od 4s choć u mnie i tak zawsze telefon na noc ląduje do ładowarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u was jest z przyciskami? ni stąd ni zowąd przestał mi działać Power Button w moim ip4 :mad:

w sumie można od bidy używać LOcka w NC ale za bardzo przywykłem,kupiłem części i spróbuje wymienić sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem rok temu wymienić tylną obudowę w iphonie 3g i do tej pory w szafce w częściach leży i czeka aż będę jechał do PL, żeby dać złożyć komuś kto ma sprawność manualną dłoni powyżej poziomu goryla. :lol:

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, 2 pytanka:

1. Czym konwerujecie video nagrane z aparatu na np 720p? 1080p i brak wyboru to jakaś pomyłka. Brak jb

2 Czy iphone nie radzi sobie z zapamiętywaniem w pamięci stron otwartych wczesniej w safari, tylko chce je odświeżać na nowo.

Przeraża mnie blokada tego telefona bez jb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła mi dzisiaj taśma i po 2,5 godz z przerwami na łykanie piwka ip4 ma się dobrze a przycisk chodzi jak nuwesia

najgorsze jest to segregowanie śrubek,reszta idzię bardzo fajnie :D

Całkowity koszt wymiany 22zł

Wrażenia i pot przy rozbieraniu ,Bezcenne. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...