Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co to jest root. Dołączona grafika

 

Jailbreak odblokowuje nieautoryzowany dostęp do systemu z zewnątrz, umożliwiając jego modyfikację. W parze zazwyczaj idzie dodanie pierwszego rozszerzenia- alternatywnego, otwartego, opartego na repozytoriach "sklepu" Cydia, za pośrednictwem którego można zassać wszystkie modyfikacje i programy.

 

PS. Tiny wings 2 wyszło jako darmowa aktualizacja do jedynki i jest b.dobre. Ręcznie rysowana grafika teraz podciągnięta do retiny wygląda świetnie, doszedł drugi, całkiem inny, fajny tryb gry i trzeci tylko dla ipada (którego gra teraz wspiera) dla dwóch graczy na raz. Andreas Illiger mógł to wydać jako nową grę za 99 centów, albo dodać drugi rozdział za opłatą jako in-app purchase, ale stwierdził, że wykłada na to pytę i daje za free jako podziękowanie dla fanów. Najs!

 

Za to amazing alex jak dla mnie wcale nie jest taki amazing, ale ponoć każdy kto zamłodu grał w The Incredible Machine włącza A.A. ze łzami w oczach, czy coś w tym stylu...

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jailbreak = root?

To samo, ale inne. Root odblokowuje bootloader co pozwala na wgrywanie customowych ROMów i SuperUsera. JB to w zasadzie dogranie nieoficjalnego sklepu, który zawiera w sobie przeróżne aplikacje dające pełną kontrolę nad iOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupie pytanie, ale jestem noobem, więc chyba mi wybaczycie Dołączona grafika

 

Czy jailbreak = root?

 

Tak, po jailbreak masz dostęp do partycji telefonu na prawach roota, co za tym idzie ty lub rozszerzenia z Cydii możecie modyfikować system iOS o czym wspomnieli koledzy wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo, ale inne. Root odblokowuje bootloader co pozwala na wgrywanie customowych ROMów i SuperUsera. JB to w zasadzie dogranie nieoficjalnego sklepu, który zawiera w sobie przeróżne aplikacje dające pełną kontrolę nad iOS.

 

Hmmm, nie. Root to uzyskanie dostępu do konta administratora (root'a) w systemie unixowym jakim jest Android. Posiadanie uprawnień roota pozwala modyfikować pliki systemowe, podmienić recovery, itd. Bootloader to jeszcze co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś? Polska jest nadal traktowana jako rynek o dużo niższym priorytecie niż Niemcy, Brytania czy Francja.

Apple jest pomocne w tych krajach i to przede wszystkim jak się pojawiasz w sklepie, przez telefon każda firma robi problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio potrzebawałem pomocy ze swoim kontem iTunes. Mam je zarejestrowane w USA na fikcyjny adres i spodziewałem się ogromnych problemów. Jeszcze wpadłem na genialny pomysł pisania w weekend. I o dziwo, w niedziele rano problem został rozwiązany. A po 24h dostałem jeszcze jednego maila, z pytaniem czy wszystko gra, że służą pomocą i takie tam ciach!ły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy ktoś może polecić jakiś sensowny program do przeglądania i edycji arkuszy excel`a na ios? Zainstalowałem Numbers ale po otwarciu interesujących mnie arkuszy wyskakuje komunikat o nieodnalezieniu czcionek i nie widać połowy arkusza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, wiecie co pomaga zwiększyć responsywność przycisku home w iphone 4? wsadźcie kabelek dock i dość zdecydowanie wyginając wtyczkę na różnych głębokościach w obie strony spróbujcie nim podociskać dolną strone przycisku home od wewnątrz i powiedzieć "abrakadabra". Gwarantuje, że działa. Dołączona grafika

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, wiecie co pomaga zwiększyć responsywność przycisku home w iphone 4? wsadźcie kabelek dock i dość zdecydowanie wyginając wtyczkę na różnych głębokościach w obie strony spróbujcie nim podociskać dolną strone przycisku home od wewnątrz i powiedzieć "abrakadabra". Gwarantuje, że działa. Dołączona grafika

 

Problem przycisku Home został prószony przez wielu, ale kurcze miałem łącznie 8x sztuk iPhone 4 w domu z tego 3x moje oraz 2x iPhone 4s no i ni cholery nie miałem takiego problemu. Nie wiem może za mocno naciskacie (tylko strzelam), bo skoro pomaga fizyczny zabieg to musi być fizyczne uszkodzenie - a nie jak niektórzy pisali problem softwarowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że hardware'owy! Od kiedy zwykły przycisk, który działa na zasadzie 0-1 może psuć się software'owo w taki sposób, że trzeba go wciskać coraz mocniej? Dołączona grafika

 

Wiesz teorii jest multum, ile się ja to już naczytałem że jak osoby wgrały nowy system to im Home zaczął zdecydowanie lepiej działać (bardziej responsywnie), ba nawet jakieś magiczne tweaki z Cydii do poprawy działania przycisku się pojawiały. Sam po cichu zawsze twierdziłem że to problem bardziej zużycia sprzętu ale co ja tam wiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że wpinanie docka i wypinanie działa na krótką metę,prędzej czy później będzie trzeba go wymienić

podobnie miałem u siebie,raz go zalewałem IPA później Dock aż wreszcie całkowicie padł,to tyczy się przycisku power,+ i - jak już pojawia się problem to trzeba sobie uświadomić że nie długo któryś z przycisków zakończy swój żywot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie warunki musi spełnić musi spełnić 4S by dało się go odblokować (JB)?

I co konkretnie znaczy, że simlock jest zdjęty nietrwale?

 

1. Póki nie wyjdzie iOS6 można przeprowadzić JB na każdym iPhone 4s.

2. "simlock jest zdjęty nietrwale" - oznacza że cały czas jest SimLock tylko udało się go obejść programowo, po wgraniu nowego systemu SimLock wróci. Poza tym to określenie dotyczy telefonów do max iPhone 4, na 4s niema takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Póki nie wyjdzie iOS6 można przeprowadzić JB na każdym iPhone 4s.

2. "simlock jest zdjęty nietrwale" - oznacza że cały czas jest SimLock tylko udało się go obejść programowo, po wgraniu nowego systemu SimLock wróci. Poza tym to określenie dotyczy telefonów do max iPhone 4, na 4s niema takiej możliwości.

 

1. Pod warunkiem, ze jest aktywowany.

2. Tylko jesli to bardzo stara czworka z pierwsza wersja babandu jesli mowimy o odblokowaniu ultrasn0wem. Wszelkie przejsciowki typu Gevey czy X-Sim to inna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pod warunkiem, ze jest aktywowany.

2. Tylko jesli to bardzo stara czworka z pierwsza wersja babandu jesli mowimy o odblokowaniu ultrasn0wem. Wszelkie przejsciowki typu Gevey czy X-Sim to inna historia.

 

1. Aktywacja nie jest wymogiem bo jest hacktivation.

2. Zdjęcie SimLock'a z 4s to koszt 65-75$ (dotyczy AT&T/niektórych UK/niektórych DE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Aktywacja nie jest wymogiem bo jest hacktivation.

2. Zdjęcie SimLock'a z 4s to koszt 65-75$ (dotyczy AT&T/niektórych UK/niektórych DE).

 

1. Mowa byla o 4s, ktorego w przypadku najnowszego softu nie aktywujesz bez karty a JB nie zrobisz, jesli nie bedzie aktywowany. Kazdy inny (3Gs, iP4) zrobisz bez problemu.

2. Tu dla odmiany chodzilo o "tymczasowy" unlock na ktory podatny jest mala ilosc starych iP4 (z pierwsza wersja basebandu). Znaczna wiekszosc odblokowuje sie na stale, permanenie, poprzez operatora a to juz inna kwestia i dla niektorych sieci ceny przekraczaja nawet 500zl. Sa i sieci, gdzie faktycznie miesci sie to miedzy 65 a 75$, jak chocby AT&T czy praktycznie wszystkie australijskie sieci.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mowa byla o 4s, ktorego w przypadku najnowszego softu nie aktywujesz bez karty a JB nie zrobisz, jesli nie bedzie aktywowany. Kazdy inny (3Gs, iP4) zrobisz bez problemu.

2. Tu dla odmiany chodzilo o "tymczasowy" unlock na ktory podatny jest mala ilosc starych iP4 (z pierwsza wersja basebandu). Znaczna wiekszosc odblokowuje sie na stale, permanenie, poprzez operatora a to juz inna kwestia i dla niektorych sieci ceny przekraczaja nawet 500zl. Sa i sieci, gdzie faktycznie miesci sie to miedzy 65 a 75$, jak chocby AT&T czy praktycznie wszystkie australijskie sieci.

 

W zdjęciu simlocka nie mówiłem o żadnym 4 tylko 4s, firma Cellular Medic oferowała zdjęcie natychmiast za 75$ lub w 24h za 65$ i działało, opisane po blogach łącznie z filmikami. W swojej ofercie mieli właśnie AT&T oraz wiele sieci z UK i DE (te akurat pamiętam) ale co ciekawe jak się teraz tam wchodzi pisze ładnie : 404 Page not found ...

 

A jak pozniej z gwarancja? Czy w razie jakichs "popularnych" usterek mozna bezproblemowo od-jailbreakowac?

 

Robisz restore i niema problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zdjęciu simlocka nie mówiłem o żadnym 4 tylko 4s, firma Cellular Medic oferowała zdjęcie natychmiast za 75$ lub w 24h za 65$ i działało, opisane po blogach łącznie z filmikami. W swojej ofercie mieli właśnie AT&T oraz wiele sieci z UK i DE (te akurat pamiętam) ale co ciekawe jak się teraz tam wchodzi pisze ładnie : 404 Page not found ...

 

Informacja o czworce przewinela sie tez gdzies po drodze, niejako przy okazji. Tak czy siak to nieistotne. Co do strony, dziala caly czas, ale nie zmiania to faktu, ze rozrzut cen jest spory, od bodajze 55 do 165$ a i to nie wszystko, bo nie maja na liscie zadnej z austryjackich sieci, a Ci zdzieraja jeszcze wiecej. Z czasem oczekiwania tez nie zawsze jest rozowno, w przypadku niektorych sieci, jak chocby O2 UK moze to trwac nawet do 5 tygodni mimo deklarowanych 10 dni, roznie z tym bywa. Przy zakupie wersji z simlockiem warto miec to na uwadze i wczesniej sie upewnic a "tymczasowo" odblokowane 4s od razu omijac Dołączona grafika

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja o czworce przewinela sie tez gdzies po drodze, niejako przy okazji. Tak czy siak to nieistotne. Co do strony, dziala caly czas, ale nie zmiania to faktu, ze rozrzut cen jest spory, od bodajze 55 do 165$ a i to nie wszystko, bo nie maja na liscie zadnej z austryjackich sieci, a Ci zdzieraja jeszcze wiecej. Z czasem oczekiwania tez nie zawsze jest rozowno, w przypadku niektorych sieci, jak chocby O2 UK moze to trwac nawet do 5 tygodni mimo deklarowanych 10 dni, roznie z tym bywa. Przy zakupie wersji z simlockiem warto miec to na uwadze i wczesniej sie upewnic a "tymczasowo" odblokowane 4s od razu omijac Dołączona grafika

 

Sama strona działa tylko że link do wersji z cenami co podałem to już nie bardzo, chyba że to była jakaś chwilowa promocja - nie zagłębiałem się aż tak w temat bo od czasów 4 nie chcę więcej nic z simlockiem :) Natomiast co do cen austriackich sieci to wierzę na słowo, ja miałem jedynie kontakt z UK i USA, o ile USA jest teraz w miarę tanio to UK O2 to jakieś nieporozumienie cenowe ... pamiętam jak za moją 4kę zaśpiewali mi 350zł to postanowiłem dalej się męczyć z ultrasn0w ...

 

BTW: Sam mam w zasadzie pytanie, oddawał ktoś sprzęt Appla na gwarancje w naszym kraju? Mam Nano 6 co żyje na baterii max 6h w stanie czuwania jak się używa to krócej ;/

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy IP4s ma wbudowaną obsługę jakiegoś albumu internetowego (jak np. Android - Picasa)? Chodzi mi, żeby wszystkie zrobione zdjęcia automatycznie się wysyłały na jakąś platformę i można je było przeglądać przez www (tylko album, żadna społecznościówka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...