Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Może daci eradę mi pomóc. 3gs ios 4.2.1, itunes aktualny 10.7... Próba aktualizacji do ios6 ;) i itunes wyrzuca "Tawersja oprogrmowania iphone'a (4.2.1) jest wersją bieżącą.

Próba aktualki z backupu iPhone2,1_6.0_10A403_Restore.ipsw 780 MB (bajtów: 818 338 725) i "... to oprogramowanie nie jest z nim zgodne"

 

iphone 3gs 8gb, orange.

 

Po screenach widzę, że iphon powinien mieć w ustawieniach -> ogólne -> aktualizacje i to jest kolejny sposób na aktualkę ale.. nie ma.

 

Jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wyjątkowo 5ka górą :

 

Hmmm, faktycznie.

 

Swoją drogą sprawdziłem parametry kompresji zdjęć robionych przez iPhone 4s i iPhone5 (na podstawie znalezionych zdjęć na www). Zaskakująco wysokie i w obu modelach równe:

- jakość 95

- kompresja koloru 4:2:0 {"kompresja" nasycenia o jedną czwartą}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że spartaczony zwykly produkt z gatunku elektroniki codziennego użytku dostarcza niektórym tak wiele radości i zadowolenia ze swojej fajności. Też chciałbym móc się podniecać takimi rzeczami, ale niestety jestem zbyt normalny. Dołączona grafika

 

PS. Mój stary dobry srajfon 4 też ma problem różowej poświaty:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ble ble ble. Dużo moich znajomych go ma i dobre zdjęcia robi i nawet wbrew wszelkiemu gadaniu mapy super działają. (Niestety mówię o UK) Sama aplikacja i jej obsługa jest świetna, tylko dostarczone mapy do poprawy.

 

Także soft to pikuś ...ale piątka jest tak delikatna, że bez pokrowca nie ma szansy żeby po dwóch miesiącach nie wyglądał jak kupa złomu :lol:

Powiększyli telefon i zamiast to wykorzystać, zrobić go wytrzymalszym i wsadzić do większej obudowy większą baterię, to się uparli na cienkość i lekkość i lakierowane aluminium. Nie ma szans, że piątka u mnie kiedyś zawita, bo nie żebym był jakimś rzeźnikiem, ale żebym się z telefonem musiał cackać i obchodzić jak z jajkiem, to przegięcie.

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z apple i nie uważam, że jak telefon ma 2.5 roku to nadaje się na śmietnik i trzeba lecieć do apple stora po piątkę, więc czas na małe odświeżenie:

Dołączona grafika

Nowe ponoć oryginalne plecki £7.99

Nowa oryginalna jeszcze pachnąca chińską fabryką bateria: £6.99

Nowy ponoć oryginalny przycisk home: £3.85

Bateria i plecki to kwestia trzech śrubek i dwóch minut, ale żeby dostać się do przycisku trzeba rozkręcić cały telefon. Mój home jest jeszcze w sumie całkiem ok, ale lepiej dmuchać na zimne i wymienić, a przy okazji chcę przećwiczyć wymianę, bo będę ją musiał zrobić w brata czwórce, u niego jest tragicznie.

 

Edit: Współczuję tym biednym chińskim dzieciom które to składają. Czułem się jak małpa podczas eksperymentu naukowego kiedy naukowcy każą jej rozwiązać jakąś zagadkę manualną. Dołączona grafika Te śrubeczki które ledwo widać będą mi się śnić po nocach, ale warto bo przycisk działa idealnie (i był oryginalny) Zakładając spowrotem wyświetlacz zgniotłem niechcący tasiemkę od digitizera i trochę się zarysowała o ostry kant korpusu, ale na strachu się obeszło. I już po tej całej katordze zarysowałem nowe plecki w okolicach soczewki, bo nie wpasowałem aparatu spowrotem do końca i wystawał, ale z racji że były nieoryginalne (choć bardzo dobrej jakości), to je oddam i kupie sobie jakieś inne. Dołączona grafika Ogólnie bateria i plecki banał. Polecam. Reszta tylko dla utalentowanych (albo tych co mają farta, jak ja) Dołączona grafika

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że znów post pod postem, temat chyba zdechł śmiercią naturalną, ale tak jak przewidywałem dzisiaj wyszły mapy google na iOS i są naprawdę zacne. Mają nawigację, street view i działają dużo lepiej niż mapy które były w iphonie od 2007 roku. Polecam.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sysak, jak wrażenia po wymianie baterii? Sam się zastanawiam nad takim zabiegiem, nie dość, że po upg iOS 4.3.3 -> 5.0.1 bateria krócej trzymała, to przez ~rok (ciągle 5.0.1) sytuacja jeszcze się pogorszyła. Plecki też mam do wymiany.

Plan następujący: bateria, plecki i coś pokroju Mophie Juice Pack Air, a najpóźniej w 2014 (o ile dane będzie dożyć telefonowi ;)) zmiana platformy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża różnica. Czasem jak byłem cały dzień na uczelni, to mi telefon padł zanim dojechałem do domu jak go mocniej używałem, po wymianie w tej samej sytuacji zostaje jeszcze 20-30%. Jak mniej używałem to wyciągał może z półtorej dnia bez intensywnego używania. Teraz bez grania 2 dni z palcem w pupie. Wcześnie ostatnie 30% procent bardzo szybko uciekało teraz nie ma tego problemu. Najlepiej wydane 6 funtów od długiego czasu.

 

Uważaj kupując plecki. Wszystko co tańsze jest nieoryginalne. Mam już trzecią kupną parę, każda jest inna i żadna nie była w 100% identyczna z oryginałem. Jedna była w 99,9% i już byłem cały happy, to ją nacisnąłem normalnie paluchem i pękła na samym środku. :lol: Kolejna którą dostałem za darmo od sprzedawcy wygląda bardziej nieudolnie ale jest solidna, więc tak już zostanie, bo różnica jest, ale trzeba jej szukać na siłę.

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest możliwość z pozycji itunes odtworzenie Iphona bez aktualizacji do nowego oprogramowania ?,chce wyczyścić sobie 4rke (nazbierało się trochę syfu i wolniej mi wszystko chodzi) a dalej chcę zostać przy 5.0.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem mozna przywrocic iPhona bez akrualizacji softu. Wystarczy wcisnac klawisz shift i wybrac opcje przywrocenia w iTunes.

 

Wtedy tez bedziesz mial mozliwosc manualnego wybrania pliku ipsw ktorego uzyjesz do przywrocenia iPhona.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie i nie. Apple od grubo ponad roku podpisuje soft i ogranicza mozliwosci aktualizacji. Aby moc przywrocic starszy trzeba miec albo zgrane pliki SHSH albo wyslane je na serwer Cydii i odtwarzac telefon z pomoca ich serwera. Teraz, jesli masz iP4 to przez serwer Apple'a przywrocisz tylko 6.0.1, nic starszego.

 

Sciagnij sobie redsn0wa, pobierasz plik z softem, ktory chcesz przywrocic (w twoim przypadku 5.0.1 - klik), odpalasz program i na dziajacym telefonie dajesz "Extras", "SHSH Blobs", "Fetch" zeby zgrac SHSH i wyslac na serwer Cydii. Po drodze bedziesz musial przejsc w Pwned DFU, program prowadzi za raczke. Jak zgra Ci potrzebne dane odpalasz Redsn0wa jeszcze raz, dajesz "Extras", "Even more", "Restore", wkazujesz na plik .ipsw, zgadzasz, badz nie zgadzasz sie na aktualizacja basebandu (w tym przypadku to bez znaczenia) i ostatecznie klikasz na use remote blobs i sam redsn0w przywroci Ci soft.

 

Alternatywnie mozesz uzyc iFaith do zgrania SHSH (opcja dump SHSH Blobs) i potem z uzyciem tego pliku stworzyc sobie podpisany soft uzywajac pierwszej opcji i przywrocic normalnie (shift tak czy siak trzeba przytrzymac zeby moc wybrac wlasny plik) przez iTunes. Metoda niby prostsza, ale nie zawsze zgrywalo poprawnie SHSH.

Edytowane przez KrzychuG
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi KrzychuG czytanie ze zrozumieniem sie klania. Kolega kwscore ma w chwili obecnej iOS 5.0.1 i do tej samej wersji tez chce przywrocic swego iPhona 4. Tak wiec cudowanie z blobami i redsn0w'em nie jest wogole potrzebne.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, czytanie ze zrozumieniem. Aktualna wersja dla 3Gs/4/4s i 5 to 6.0.1 i tylko na ta moze przywrocic. Apple od dluzszego czasu nie zezwala na wgranie tej samej badz starszej wersji, ktorej juz nie podpisuje. Bez zgrania sobie SHSH utknie na 6.0.1 bez mozliwosci powrotu a sama proba wgrania 5.0.1 ot tak skonczy sie bledem bodajze 3194 badz komunikatem "could not be restored, this device isn't eligible for the requested build".

 

Swoja droga, zamiast kombinowac mozna po prostu skorzystac z opcji wymazania iPhone'a w menu.

Edytowane przez KrzychuG
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KrzychuG ma rację. Też kiedyś próbowałem zrobić restore'a z ipsw na wersję starszą niż najnowsza i nawet soft Tiny Umbrela nie pomagał. Zawsze kończyło się błędem i po godzinach prób jedyne co udało mi się osiągnąć to inny numer błędu.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie musze przyznac wam racje mea culpa. Jednak tak jak wspomnial KrzychuG mozna to obejsc usuwajac urzadzenie z iTunes. Co jednak na dluzsza mete jest zabiegiem problematycznym.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat cioteczny nierozważnie kupił iP4 32GB (iOS 5.1.1) z simlockiem na T-Mobile UK - czy jest jakakolwiek możliwość zdjęcia tej blokady, nawet odpłatna? Kilkuminutowe googlowanie nie dało mi żadnej sensownej odpowiedzi.

1) Posiadamy kartę T-Mobile UK

2) Nie ma SHSH dla starszych wersji iOS (minimum 5.1.1/5.1.1r1)

3) Baseband 04.12.01b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...