Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wypadlem zupelnie z obiegu wiec niektore pytania moga byc glupie, ale... mam rozumiec, ze nie ma w tej chwili zadnej opcji na wybor systemu do ktorego robie upgrade, tylko z automatu leci najnowszy dostepny? Bo jesli faktycznie tylko ios7 i info 100% pewne, to problem mam z glowy, zmiana telefonu zostaje, zamulajacego tel nie wytrzymam. SHSH zapisanych nie mam, czymkolwiek to jest Dołączona grafika

Jak nie masz SHSH (a jak nie wiesz co to to raczej na pewno nie masz - bo trzeba chcieć to zapisać) to masz do wyboru tylko - iOS 7.0.4 lub pozostać na iOS 4.1. Miałem iPhone 4 z iOS7 i używać to się da ale do komfortowego użytkowania to mu daleko było ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest juz moze cos takiego jak appsync dla ios 7?

zainstalowalem appsync 7 z jakiegos zrodla i caly telefon padł, musze go wprowadzic w tryb dfu i robic soft od nowa, także uważać i poczekać aż się pojawi w jakimś znanym repo

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten JB wymaga jeszcze dużo pracy i poprawek, jest to najgorzej przygotowany JB jaki widziałem to tej pory ... No cóż ale jest, teraz to już będzie z górki Dołączona grafika

EDIT:

No i mamy już komplet! Dołączona grafika

Dołączona grafika

Szczęśliwego nowego roku! Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już będzie 6s to może odkupię jakiegoś lekko zdartego 5/5s od kumpla po taniości jak zawsze. Dołączona grafika Póki co nexus 4 (od kumpla po taniości Dołączona grafika ) jest bardzo przyjemny w obyciu. Ba, z wyglądu i wykonania wolę go od Nexusa 5. No ale jednak metal to metal, więc iphone u mnie zawsze mile widziany. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechało mi się czekać na ewad3rs ze swoim Evasi0n więc sam sobie edytowałem ich najnowszy JB v1.0.5 do obsługi iOS 7.0.6 - przetestowane na iPad Air oraz iPhone 5s i działa jak należy - ale mimo wszystko używasz na swoją odpowiedzialność ;)

Zippyshare.com - evasi0n7.zip

HowTo - czyli jak to robię u siebie ;)

 - pobieramy Evasi0n: http://www19.zippyshare.com/v/42295322/file.html
 - pobieramy obraz systemu: http://www.idownloadblog.com/download/

 - Podłączamy i synchronizujemy z iTunes po zakończonym procesie odłączamy urządzenie.
 - Wyłączamy Znajdź mój iPad/iPhone (Ustawienia > iCloud > Znajdź mój iPhone/iPad).
 - Uruchamiamy urządzenie w DFU (http://myapple.pl/iphone-ipod-touch/110224-tutorial-jak-wprowadzic-iphone-w-tryb-dfu.html) i podłączamy do komputera.
 - iTunes wykrywa urządzenie w trybie awaryjnym klikamy odtwórz z wciśniętym przyciskiem Shift i wybieramy obraz systemu.
 - Po przywróceniu systemu ja konfiguruję zawsze urządzenie jako nowe, podłączam do WiFi/3G i aktywuję.
 - Teraz uruchamia evasi0n.exe i przeprowadzamy proces JB zgodnie z instrukcjami.
 - Po udanym procesie JB odpalamy iTunes i przywracamy system i aplikacje z kopii zapasowej.
 - Teraz już można włączyć z powrotem "Znajdź mój iPad/iPhone".
 - I to byłoby na tyle ;)

* edycja pliku evasi0n7.exe polega na podmianie "iOS Build Number" z iOS 7.0.5 na iOS 7.0.6 nic więcej nie jest wymagane - dzięki tej zmianie iOS 7.0.5 nie jest już obsługiwany :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie niewiele się tu dzieje, widać iP mało popularny na PPC ale z sentymentu dodaję co jakiś czas coś od siebie ;)

 

 

Ok po pewnych konsultacja z tateu udało mi się "dorwać" zmodyfikowaną wersję libstatusbar która pozwala na wyświetlanie ikon z OpenNotifier na przestrzeni całego iOS 7 (a nie tylko w wybranych aplikacjach od Apple).

 

Wszystko jest na moim repo: repo.mardok.pl

 

- OpenNotifier (v2.11): zmodyfikowana wersja tweaku z iOS6 do iOS7.

- libstatusbar (v0.9.8-2): zmodyfikowana biblioteka do wyświetlania notyfikacji.

- OpenNotifier iOS7 (v0.4): zestaw ikon przystosowanych do iOS 7.

 

Wszystko działa na urządzeniach Retina (iPhone/iPod/iPad) na iOS 7 włącznie z ARM64 (5s/Air/Mini Retina). Póki co zdążyłem zrobić/przerobić ikony dla takich aplikacji jak: telefon/sms/poczta/mute/fb/twitter ;)

 

5s:

Dołączona grafika

Air:

Dołączona grafika

 

W razie jakichkolwiek problemów sam tweak wystarczy odinstalować natomiast powrót do oryginalnego libstatusbar możemy zrobić przez downgrade pobierając i instalując paczkę: libstatusbar v0.9.7.0 Official.

 

EDIT:

 

Dzisiaj jako forma relaksu dorobiłem 7 ikonek dla OpenNotifier :)

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja po radę ;)

Kupiłem iP5 i na razie załadowałem wszystko z iCloud, ale wypadało by zrobić JB, tylko evasion się wywala pod koniec.
Z tego co wiem musze zrobić restore do ustawień fabrycznych za pomocą itunes. Potem spokojnie bede sobie mógł wszystko z iCloud przywrócić(?) i potem zrobić JB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale restore z iTunes zrobisz tylko i wyłącznie do iOS 7.1 a na tą wersję niema i prawdopodobnie nie będzie JB (przynajmniej do czasu iOS 8 ) :/ Zakładam że na czas JB wyłączyłeś FindMyiPhone w iCloud i robisz to na w miarę szybkim sprzęcie (JB na Windows potrafi się "wysypać" na wolnych maszynach na etapie 2/2). Kolejnym problemem może być jak poprzednia aktualizacja była robiona przez OTA - choć to podobno już poprawili.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem tak samo jak kod.

Nie wiem właśnie czy poprzednia aktualizacja była przez OTA :/

Evasion wywala zaraz po drugim odblokowaniu telefonu, zaraz przy końcu całego procesu.

Spróbuje jeszcze to zrobić z lapka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem jb i mam pytanie, masz też tak ,że jak odpalasz np. kalendarz to pojawia Ci się najpierw duża ikona kalendarza? zauważyłem ,że jak telefon jest po respringu to przez kilka minut jest ok.

i co tam warto zainstalować :) kiedyś robiłeś tu fajne opisy;)

jakieś fajne motywy? kiedyś miałem jaku zainstalowane

wrzuciłem z Twojego repo cctoggles border i wlaczyłem w winterboardzie ale dalej jest tak jak było, a nie tak jak na screenshocie

 

 

i jeszcze takie pytanie u siostry na ip4s zamiast zasięgu jest wskaźnik w decybelach ,próbowałem to kodem wyłączyć ale pojawia się cały czas z powrotem. Jak to zmienić aby było na stałe normalnie?

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra po kolei ;)

 

1. Kalendarz - nie mam takiego problemu, u mnie kalendarz zawsze działa tak jak powinien, może masz jakiś niekompatybilny tweak zainstalowany?

2. Opisy - cóż iPhone tu mało popularny to i motywacja spadał ale może na weekend opiszę co mam i używam u siebie :)

3. Theme - ja używam już od jakiegoś czasu ayeris i bardzo sobie chwalę.

4. Repo - niestety iOS 7.1.1 pozmieniał cześć nazw plików stąd niektóre theme tworzone na 7.0.x mogą nie działać.

5. 4s - próbowałaś włączyć Field Test? (dzwonimy pod: *3001#12345#*).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie robiłem ten field test i nie pomogło. zrobiłem restore i było ok ,ale po przywróceniu kopii znowu wróciło. U siebie na 5s zainstalowałem bitesms i czasami przy odczytywaniu wiadomości jest samoczynny restart. Może to wina ,że dodałem parę dodatkowych repo?

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zmusiłem się do napisanie co mam teraz zainstalowane na swoim 5s ;)

 

Sources:

Exile.90's Repo
http://exile90software.com/cydia/

Mardok
http://repo.mardok.pl/

pNre Repo
http://repo.pnre.co.vu/

rpetrich repo
http://rpetri.ch/repo/

tateu's repo
http://tateu.net/repo/

Thireus Repository
http://repo.thireus.com/

Packages:

:arrow: Activator - chyba nie trzeba nikomu przedstawiać ;)
:arrow: AltKeyboard 2 (iOS 7) - Rozbudowuje funkcjonalność naszej systemowej klawiatury.
:arrow: AppInfo - Aplikacja z informacjami o zainstalowanych aplikacjach i pakietach.
:arrow: auki - Szybka odpowiedź, ładne minimalistyczne i dobrze działające.
:arrow: ayeris - Obecnie mój ulubiony Theme dla iOS 7.
:arrow: BioProtect - Blokowanie wybranych aplikacji na odcisk palca (tylko 5s).
:arrow: BytaFont 2 - Zmienia czcionki systemowe.
:arrow: CCToggles - Umożliwia własne ustawienia Control Center.
:arrow: Copic - Zdjęcia a kontaktach i telefon oraz na LockScreen.
:arrow: iCleaner Pro - Czyści nasz telefon z niepotrzebnych plików oraz cache aplikacji.
:arrow: Icon Tool - Umożliwia łatwy dostęp do katalogu aplikacji oraz wykonanie kopii jej ustawień.
:arrow: iFile - Flagowy wręcz menadżer plików.
:arrow: iTouchSecure - Uzupełnianie haseł za pomocą odciska palca (tylko 5s).
:arrow: Lato Light Font - moja ulubiona czcionka dla BytaFont 2.
:arrow: libstatusbar - tateu - Zmodyfikowana wersja działacza na iOS 7.1.1 (niezbędne dla :arrow: OpenNotifier).
:arrow: Light Untrusted Hosts Blocker - Plik host który blokuje większość reklam na urządzeniu.
:arrow: Mail Enhancer Pro iOS 7 - Rozbudowane możliwości dla aplikacji Mail.
:arrow: Messages Customiser - Rozbudowane możliwości dla aplikacji Wiadomości.
:arrow: MultitaskingGestures - Odpowiednik Zephyr działający na iOS 7.1.1.
:arrow: No Percent Sign - Usuwa znak % z poziomu baterii.
:arrow: NoVoiceMail - Usuwa pocztę głosową z aplikacji telefon.
:arrow: OpenNotifier - tateu - Zmodyfikowana wersja działająca na iOS 7.1.1.
:arrow: OpenNotifier iOS7 - Zestaw moich ikonek dla OpenNotifier.
:arrow: OpenSSH - Cóż jak nie wiesz co to jest znaczy że tego nie potrzebujesz :P
:arrow: PowerBanners - Zamienia wkórzający PopUp z powiadomieniem o niskim poziomie baterii na notyfikację.
:arrow: Sleipnizer for Safari - Rozbudowane możliwości dla Safari.
:arrow: SmartClose - Pakiet który usypia wszystkie aplikacje w tle dla zdefiniowanej akcji (u mnie podczas blokowania urządzenia).
:arrow: SMS Stats 2 - Informacje ststystyczne dla aplikacji Wiadomości.
:arrow: Springtomize 3 - iOS 7 - Kombajn do kostumizacji SpringBoard'a.
:arrow: StatusHUD 2 - Przenosi HUD głośności na pasek statusu.
:arrow: TinyGrid+ - Pozwala modyfikować wygląd folderów i ikon.
:arrow: Uniformity - Pozwala modyfikować kolory Control Center.
:arrow: UnlockSound7 - Dodaje klasyczny dźwięk podczas odblokowywania urządzenia.
:arrow: Virtual Home - Zamiast przyciskać wsysaczy teraz dotknąć przycisk Home (tylko 5s).
:arrow: Weather Clock 7 - Moja ulubiona minimalistyczna pogoda na LockScreen'ie.
:arrow: WeeTrackData7 for Notification Center - Informacje i pobranych danych komórkowych w Notification Center.
:arrow: WiFi Booster - Dodatkowe informacje w sekcji WiFi.
:arrow: WinterBoard - Cóż style trzeba gdzieś włączyć :D

 

* Na niebiesko oznaczone są płatne tweaki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobają mi się tapetki, których używasz. podziel się ;)

Mówisz i masz ;)

 

ioGWSdiTytXjv.JPGibdVZXQwecKuHI.JPG

 

bitesms ktoś instalował? u mnie nie wiem po czym ale resetuje się telefon czasami...wydaje mi się ,że po bitesms...ja dużo pobieram z repo.biteyourapple.net

Cóż jak używasz pirackiego biteSMS to niestety Ci nie pomogę, oryginalne repo dla biteSMS to BigBoss ewentualnie test-cydia.bitesms.com dla wersji testowych. Sam nie mam biteSMS (zastąpiło je auki) ale na reddit pisali inni użytkownicy iż nie mają żadnych problemów z najnowszym biteSMS na iOS 7.1.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten copic u Ciebie działa? bo u mnie niby wszystko powłączane ale nic się na lockscreenie nie pojawiło

Oj Blue, Blue ... Copic to też płatny tweak ;) Jak masz wykupioną licencję (tu się kupuje na ich stronie) to działa bez problemów - majątek to to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...