Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za post pod postem ale informacja raczej istotna ;)

 

Jailbreak iOS 4.1 on iPhone 4, 3GS with Limera1n [How to Video Guide] | Redmond Pie

 

EDIT:

 

Kolega Blue z forum przeprowadził właśnie udany proces JB na 3GS.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Engadgetcie pisali o jakichś problemach, na Twitterze też coś widziałem więc radzę się nie spieszyć.

 

Informowałem tylko że Blue zrobił i działa, sam ma trochę dłuższą drogę bo muszę przeprowadzić proces bez uaktualniania baseband'u, nie mówiąc już o tym że tutaj mam wolny net i 2h będzie się ssać samo iOS 4.1 :/

 

Edit : 14:31

 

No i pierwszy etap za sobą, mam już iOS 4.1 ze starym baseband'em, była chwila strachu bo nie chciał wyjść z recovery, pomogła dopiero starsza wersja TinyUmbrella oznaczona numerkiem v4.1.3 sam proces aktualizacji przeprowadziłem za pomocą v4.1.6.

 

Wszystko zgodnie z instrukcją:

Upgrade To iOS 4.1 Preserving Unlock Baseband 1.59.00 [How To]

 

Edit : 14:40

 

Sam JailBreak poszedł już bez problemów, prosto szybko i przyjemnie.

 

Wszystko zgodnie z instrukcją:

Jailbreak iOS 4.1 on iPhone 4, 3GS with Limera1n [How to Video Guide] | Redmond Pie

 

Właśnie zainstalowałem Cydia i zabieram się za ultrasn0w ;)

 

Edit : 15:06

 

No i była kolejna chwila strachu, każdorazowe wyciągnięcie mojej uniwersalnej karty i wsadzenie Ery kończyło się blokadą telefonu, dopiero instalacja chyba po raz trzeci ultrasn0w pomogła, udało mię gdzieś dodzwonić i chwilę pogadać tak więc wszystko działa ;) Mimo małych problemów pacjent o nazwie iPhone 4 przeżył i ma się dobrze, wszystkim czekającym na JailBreak iOS 4.1 potwierdzam że nasze czekanie odbiegło końca ;)

 

 

Na koniec, Game Center na ekranie oraz logo Ery ;)

Dołączona grafika

 

 

Włączony telefon na zdjęciu jest na sprzedaż, informacje na PW.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nah nah nah w koncu zlamany ios 4.1 :) nie chcialo mi sie czekac na greenpois0na wiec uzylem limera1n w sobote :)

 

kilka screenow po zapodaniu motywu, a tu trzeba jeszcze dodac pare widgetow :)

 

Edit. Osobisice nie mialem problemow z jailbreakiem oprocz zapetlonego recovery mode (ah ta tinyumbrella), ale szybko go rozwiazalem dzieki recboot 1.2

 

post-156088-079260300 1287093975_thumb.png

 

 

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym iż dostałem kilka PW na temat Jailbreak iPhone 4 bez aktualizacji baseband’u pozwoliłem sobie przygotować polskie "How To" w którym opisałem cały proces krok po kroku ;)

 

Zapisywanie „SHSH Blobs” za pomocą programu TinyUmbrella:

 

:arrow: 1. Pobieramy program TinyUmbrella ze strony producenta.

:arrow: 2. Uruchamiamy aplikacji, jeżeli wyskoczy okno Firewall’a to musimy zezwolić na dostęp do sieci.

:arrow: 3. Następnie otwieramy program iTunes od naszej kochanej firmy Apple.

:arrow: 4. Dopiero teraz podłączamy nasz telefon kablem USB i czekamy aż TinyUmbrella go wykryje.

:arrow: 5. Po wykryciu poprawnie naszego telefonu pozostaje nam tylko kliknięcie klawisza „Save My SHSH”.

 

Teraz już mamy zabezpieczone nasze pliki SHSH, dzięki którym będziemy mogli wrócić do poprzedniej wersji systemu iOS, bez tego zabiegu powrót byłby niemożliwy! W tym miejscu należy pamiętać, iż zabezpieczenie plików SHSH pozwala na powrót systemu do poprzedniej wersji, ale oprogramowania modemu już nie! Wraz z aktualizacją wersji systemu aktualizujemy także tak zwany „baseband” i jak zależy nam na zdjęciu SimLock’a należy tego uniknąć.

 

Aktualizacja do iOS 4.1 bez podnoszenia wersji baseband’u:

 

Uwaga: Proces opisany poniżej udało mi się przeprowadzić z powodzeniem na dwóch iPhone 4 z oprogramowanie iOS v4.0.2, ale doszły mnie słuchy że nie działa to za każdym razem, powody nie są bliżej mi znane. Podsumowując: robisz to na własne ryzyko !

 

:arrow: 1. Pobieramy program TinyUmbrella w wersji v4.1.3 oraz plik z systemem iOS4.1 w wersji dla naszego telefonu.

:arrow: 2. Uruchamiamy aplikacji, jeżeli wyskoczy okno Firewall’a to musimy zezwolić na dostęp do sieci.

:arrow: 3. Naciskamy klawisz „Start TSS server” jak mieliśmy uruchomionego iTunes zostanie on automatycznie zamknięty.

:arrow: 4. Teraz możemy uruchomić iTunes i podłączyć nasz telefon.

:arrow: 5. W pierwszym oknie iTunes gdzie pokazany jest nasz telefon klikamy na odtwórz z wciśniętym klawiszem Shift, pojawi się okno explorera plików, z którego wybieramy plik z systemem iOS 4.1 dla naszego urządzenia.

:arrow: 6. Jeżeli wyskoczy nam błąd 3002 są dwie prawdopodobne przyczyny. Pierwsza kliknęliśmy aktualizuj zamiast przywróć a druga nie zapisaliśmy wcześniej plików SHSH.

:arrow: 7. Sam proces aktualizacji może zająć kilka minut, po czasie powinniśmy dostać błąd 1004, i ten błąd to akurat dobra wiadomość gdyż oznacza, że nie można zaktualizować oprogramowania modemu.

:arrow: 8. W tym monecie nasze urządzenie utknęło w trybie przywracania, aby z niego wyjść należy kliknąć w TinyUmbrella przycisk „Kick device out of recovery mode” co powinno zaowocować normalnym uruchomieniem systemu. Tutaj uwaga, nie u wszystkich może zadziałać ta metoda, konieczne może się okazać uruchomienie innej wersji TinyUmbrella czy też zupełnie innego programu np. RecBoot v1.2.

:arrow: 9. Po uruchomieniu systemu powinniśmy być szczęśliwymi posiadaczami iOS 4.1 ze starą wersją modemu. Wersje modemu możemy sprawdzić w Ustawienia > Ogólne > To urządzenie > Firmware modemu w wypadku iPhone 4 powinno widnieć 01.59.00

 

Uwaga: Jak nie posiadamy oryginalnej karty z naszego telefonu (albo karty uniwersalnej), system może utknąć na ekranie „Emergency” i czekać na aktywacje, w takim wypadku należy od razu przejść do etapu JailBreak gdyż zawira on w sobie tak zwane „HackActive” które zlikwiduje ten problem.

 

JailBreak z iPhone z użyciem Limera1n:

 

:arrow: 1. Pobieramy program Limera1n.

:arrow: 2. Uruchamiamy go i naciskamy klawisz „make it ra1n”.

:arrow: 3. Po chwili program powinien wykryć nasz telefon i poprosić o naciśnięcie i przytrzymanie klawiszy na telefonie Home i Power w następnym kroku poprosi o puszczenie klawisza Power natomiast Home trzymamy wciśnięte nadal.

:arrow: 4. Gdy wyskoczy napis „in UDF mode…wait” możemy już puścić klawisz Home i cierpliwie czekać.

:arrow: 5. Po chwili pojawi się okno dialogowe informujące o pomyślnym zakończeniu procesu JailBreak. Teraz wystarczy ponownie uruchomić telefon a na ekranie pojawi się nowa ikonka podpisana Limera1n.

:arrow: 6. Uruchamiamy program Limera1n na naszym telefonie wybieramy Cydia i naciskamy Install w prawym górnym rogu.

 

Zdejmowanie SimLock za pomocą ultrasn0w:

 

:arrow: 1. Uruchamiamy aplikacje Cydia. Podczas pierwszego uruchomienia Cydia, zapyta nas, w jakim trybie ma pracować polecam wybrać User.

:arrow: 2. Teraz możemy przejść do zakładki Manage > Source > repo666.ultrasn0w.com > ultrasn0w > Install. W tej wersji Cydia repozytorium ultrasn0w jest już standardowo dodane i nie ma potrzeby jak kiedyś dodawać je ręcznie.

:arrow: 3. Po ponownym uruchomieniu telefonu będziemy mieli już zdjętego SimLock’a.

 

Strony niezbędne do działania:

 

:arrow: 1. TinyUmbrella

:arrow: 2. limera1n

:arrow: 3. Apple iOS v4.1

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem wkurzony, bo mój 2g umarł a ten 3g którego dostałem za free miał wgrane 4.1 z nowym basebandem i ma simlocka, więc działa w nim tylko moja szwajcarska karta sim. Dopiero w grudniu mijają 2 lata umowy, po których mogę prosić o sciągnięcie simlocka. I do tego okazuje się, że bateria w nim ssie. Jest 2x gorsza niż miałem w 2g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jailbreak opisany przez Mardoka dziala jak z nut - baseband 1.59.00 pozostal, soft 4.1 juz siedzi, problemow zadnych nie bylo. Sprawdzila sie TinyUmbrella w wersji 4.11, nie bylo potrzeby zmiany na starsza wersje.

 

Ale teraz pytanie - jest ktos z Wrocka posiadajacy uniwersalna karte aktywacyjna do iP, ew. karte AT&T? ;] Bo widze na allegro ze we wrocku nic nie ma, a nie chce mi sie czekac 3 dni na przesylke, flaszka za fatyge oczywiscie. Chyba ze ktos zna alternatywne wyjscie na ominiecie aktywacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jailbreak opisany przez Mardoka dziala jak z nut - baseband 1.59.00 pozostal, soft 4.1 juz siedzi, problemow zadnych nie bylo. Sprawdzila sie TinyUmbrella w wersji 4.11, nie bylo potrzeby zmiany na starsza wersje.

 

Ale teraz pytanie - jest ktos z Wrocka posiadajacy uniwersalna karte aktywacyjna do iP, ew. karte AT&T? ;] Bo widze na allegro ze we wrocku nic nie ma, a nie chce mi sie czekac 3 dni na przesylke, flaszka za fatyge oczywiscie. Chyba ze ktos zna alternatywne wyjscie na ominiecie aktywacji?

 

Heh miałem ten sam problem i kartę takową już posiadam niestety daleko od Wrocławia. Zawsze można spróbować jakiegoś JB z HackActive ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiony jestem o tyle, ze ludzie pisali jakoby limera1n aktywował im telefon - u mnie iTunes wywala ze karta nie jest obslugiwana, sim od Ery. Moglbym miec karte od AT&T (u nich byl simlock) na jutro, ale czy po aktywacji z jej uzyciem telefon bedzie na 100% dzialal z karta od Ery?

 

I tak niezle ze po miesiacu lezenia w pudelku telefon sie do czegos nada.

 

Edit: Wyszperalem jakas karte AT&T, przy jej uzyciu nie ma komunikatu o nieobslugiwanej karty sim, ale sam iTunes nie wspomina tez nic o aktywacji. Ultrasn0w mogl nie zadzialac?

 

Edit2: Wystarczylo przelozyc na chwile karte sim i wlozyc z powrotem ta od Ery, iPhone aktywowany.

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiony jestem o tyle, ze ludzie pisali jakoby limera1n aktywował im telefon - u mnie iTunes wywala ze karta nie jest obslugiwana, sim od Ery. Moglbym miec karte od AT&T (u nich byl simlock) na jutro, ale czy po aktywacji z jej uzyciem telefon bedzie na 100% dzialal z karta od Ery?

 

I tak niezle ze po miesiacu lezenia w pudelku telefon sie do czegos nada.

 

Edit: Wyszperalem jakas karte AT&T, przy jej uzyciu nie ma komunikatu o nieobslugiwanej karty sim, ale sam iTunes nie wspomina tez nic o aktywacji. Ultrasn0w mogl nie zadzialac?

 

Edit2: Wystarczylo przelozyc na chwile karte sim i wlozyc z powrotem ta od Ery, iPhone aktywowany.

 

Jest "HackActive" bo inaczej byś "pulpitu" bez karty nie zobaczył, no i niestety prawda ultrasn0w na v4.1 jakoś "powoli łapie" ale jak już zaskoczy działa bez problemów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś najnowszą betę iOS 4.2 na 3G? Niebeta ma wyjść pod koniec listopada, zaś szybszy soft, niż obecny 4.1 wolałbym zapodać tam już teraz...

 

 

skad wiesz ze ios 4.2 ma wyjsc dopiero pod koniec listopada?

mam zablokowanego ip4 i czekam na niego z niecierpliwościa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O fajna stronka :)

 

Btw. Jak to odpalić?

 

Hym no opis by się przydał ;)

 

Instalacja Lockscreen:

 

:arrow: 1. No więc potrzebny nam telefon z Jailbreak to chyba oczywiste i z zainstalowanym Winterboard z Cydia.

:arrow: 2. Łączmy się do telefonu po WiFi najlepiej przez WinSCP i przechodzimy do katalogu /private/var/stash/Themes.XXXXXX gdzie wrzucamy rozpakowane archiwum.

:arrow: 3. W Winterboard wybieramy Select Themes następnie klikamy Danael M9 Lockscreen potem klawisz powrotu nazwany WinterBoard u góry po lewej i teraz pojawił się klawisz Respring klikamy i gotowe ;)

 

*Ta modyfikacja została napisana na iPhone 4 z iOS4 ale podobno działa na niższych modelach.

 

Uwagi końcowe:

 

:arrow: 1. Usunięcie domyślnego zegarka z ekranu zablokowanego można osiągnąć za pomocą paczki z Cydia nazwanej Lockscreen Clock Hide

:arrow: 2. Usunięcie napisu "odblokuj" można dokonać na kilka sposobów:

  • Styl usuwający napis
  • iStrings z Cydia do edycji napisów
  • Ręczna edycja pliku z opisami (właśnie tak zrobiłem u siebie)
Ręczna edycja opisów:

 

:arrow: 1. Łączymy się z telefonem po WiFi przez WinSCP.

:arrow: 2. Przechodzimy do folderu /System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/pl.lproj

:arrow: 3. Otwieramy plik (najlepiej w Notepad++) o nazwie SpringBoard.strings

:arrow: 4. Szukamy sekcji AWAY_LOCK_LABEL i zmieniamy jej wartość "odblokuj" na ""

:arrow: 5. Teraz już tylko Respring telefonu (na przykład za pomocą SBSettings z Cydia) i napis został usunięty ;)

Edytowane przez Mardok
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko by było dobrze tylko że Cydia nie ogarnia mi neta udostępnionego z lapka. A routera żadnego nie mam.

 

Kiedyś do tego wróce ;)

 

Radził bym coś z tym zrobić bo omija Cię fajna zabawa ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Kupilem dzisiaj iPhonea 4 16GB w erze - uzylem limera1n, mam cydie itd - jakie programy polecacie ? Sa jakies nakladki zamiast standardowego modulu sms na jakis bardziej wypasiony, jakas madra paczka do notatek itd ? Jak zrobic aby byly widgety na main screenie zamiast tych wszystkich ikonek ? Generalnie dajcie jakies info co powinienem dorzucic i co poustawiac bo to moj pierwszy kontakt z tym systemem i po wyciagnieciu z pudelka to niestety ale iOS jest troche bidny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do „normalnych” aplikacji na prawie każde twoje pytanie odpowie Ci google, ja korzystając z okazji przedstawiam swoją listę z Cydia wraz z krótkim opisem.

 

Mardok'owa lista Cydi'owych aplikacji:

 

:arrow: Action Menu - poszerza możliwości menu operacji na tekście, dodatkowe ikonki jak i wklejki.

:arrow: Activator - uruchamianie aplikacji za pomocą gestów.

:arrow: afc2add – wtyczka do współpracy z alternatywnym menadżerem iP na PC (iFunBox).

:arrow: AppSync for 4.0 - synchronizacja z iTunes

:arrow: biteSMS - alternatywna aplikacji do wysyłania SMS'ów, dodaje Avatary, QuickReplay itp.

:arrow: CyDelete - umożliwia usuwanie aplikacji Cydia tak samo jak tych z AppStore.

:arrow: Cyntact - awatary w systemowej aplikacji kontaktów.

:arrow: EZDecline – pozwala łatwo odrzucić rozmowę na ekranie zablokowanym.

:arrow: Five Icon Dock - 5 ikona na dock'u

:arrow: Five Icon Switcher - domyślnie 5 (można zmienić na nawet 10) ikon na pasku aktywnych aplikacji

:arrow: Gridlock – pozwala na pulpicie dowolnie ustawiać ikony aplikacji a nie tylko jedna za drugą.

:arrow: iFile – świetny menadżer plików z pełnym dostępem do systemu.

:arrow: Infinifolders – nieskończona ilość aplikacji w folderach na pulpicie.

:arrow: iPhoneDelivery - raporty doręczeń SMS, współpracuje z wbudowaną aplikacją jak i biteSMS.

:arrow: iStrings – pozwala edytować prawie każdy napis w systemie.

:arrow: LockInfo - bardzo fajny program wyświetlający informacje na ekranie zablokowania. Moje wtyczki do Lockinfo: 2Do, Clock, Weather, WeatherIcons.

:arrow: Lockscreen Clock Hide - ukrywanie zegarka na ekranie zablokowanym.

:arrow: MakeItMine – pozwala na edycję napisów operatora.

:arrow: MarkThatMessage – teraz każdy SMS jest wyświetlany z datą.

:arrow: MCleaner – świetny program do blokowania niechcianych rozmów i SMS’ów.

:arrow: MobileTerminal – jak nazwa wskazuje jest to konsola dla naszego iP.

:arrow: MobileVolumeSound - dźwięk podczas zmiany głośności, taki sam jak na Mac’ku.

:arrow: MultiIconMover – teraz można przenosić po kilka ikona na raz między pulpitami.

:arrow: Multitasking Time - pokazuje czas i stan baterii na pasku aktywnych aplikacji.

:arrow: MusicBarExtended – świetne, podręczne menu do kontroli funkcji iPod.

:arrow: QuickLock 2 – prosta aplikacja do szybkiego blokowania ekranu.

:arrow: Rename 2 – program pozwalający zmienić nazwę każdej zainstalowanej aplikacji.

:arrow: SBRotator – świetny program pozwalający na obracanie naszego pulpitu z fajną animacją.

:arrow: SBSettings - podręczne menu wyłączania/włączania takich funkcji jak 3G/WiFi/EDGE/BT/SSH itp. Moje wtyczki : Airplane, Autolock, EDGE, SpringFlash. Oraz polecany themes: Serious HD

:arrow: SwitcherMod – rozszerza funkcjonalność paska aplikacji oraz przyśpiesza ich zamykanie.

:arrow: Veency - Serwer VNC można sterować naszym iP z pomocą PC.

:arrow: WinterBoard – potężne narzędzie, dzięki któremu zmienimy wygląd praktycznie wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mardok - dzieki za liste, tego mi bylo trzeba. Rozumiem, ze wyswietlanie reklam w cydii oraz w niektorych programach jak np Latarka jest normalne ? Bo czuje sie jakbym poinstalowal jakies spyware i adware.

 

Masz jakis pomysl jak wcisnac jeszcze kalendarz do tego lockscreena z pomaranczowa klodka ?

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będzie stabilniejsza aplikacja iPoda. Może nawet pokuszą się o usunięcie niedorzecznych bugów.

 

Ciągle co wałkują w opisach to:

- bezpośrednie publikowanie na YouTube (z czego nigdy nie skorzystam)

- suwak regulacji dźwięku na iPad'a w menu aktywnych aplikacji (co na iPhone można mieć za pomocą paczki z Cydia już od dawna)

- niby ma być szybszy (ja tam mam jeszcze 4.0.1 i jakoś nie narzekam)

- a bym zapomniał o błędzie w budziku w 4.1 co dzwoni o godzinę za wcześnie (na 4.0.1 nie ma tego problemu)

- no i nowy ekran początkowy w GameCenter

 

* co do aplikacji iPod nic mi nie wiadomo na temat jakichkolwiek zmian

 

I to chyba wszystko bo cała reszta to jakoś skupia się na iPad. Tak czy inaczej póki co zostaję na 4.0.1 bo na samom myśl że mam konfigurować wszystko od nowa robi mi się słabo ;)

 

@ Mardok - dzieki za liste, tego mi bylo trzeba. Rozumiem, ze wyswietlanie reklam w cydii oraz w niektorych programach jak np Latarka jest normalne ? Bo czuje sie jakbym poinstalowal jakies spyware i adware.

 

Masz jakis pomysl jak wcisnac jeszcze kalendarz do tego lockscreena z pomaranczowa klodka ?

 

Tak reklamy w Cydia to norma w końcu z czegoś chłopaki muszą żyć ;) Natomiast reklamy w aplikacji oznaczają iż posiadasz jakąś wersję free, ale co do latarki zdecydowanie lepszym wyjściem jest opisany przez mnie przełącznik do SBSettings o nazwie SpringFlash czyli latarka zawsze pod ręką. Na temat Lockscreena na razie nie mam w planach dodawania tam kalendarza, autor grafiki chciał zachować styl minimalistyczny, który po dość dużych modyfikacjach mi się podoba. Jak bardzo chcesz cały kalendarz zawsze możesz zainstalować Lockinfo z wtyczką Clock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...