Skocz do zawartości
norghe

Ms Excel - Import I Zapis Zewnętrznych Danych Do Wykresu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy jest jakis sposób aby utworzyc wykres w dokumencie xls Excela tak zeby dane które zostaną zaimportowane ze zródła xml (lokalizacja http) zostały dopisane do wczesniejszych danych, a jednoczesnie wykres wczesniej utworzony rozszerzał swój zakres o nowe dane?

 

Chodzi o to ze codziennie importuje jedna nowa wartosc z dokumentu xml i chce utworzyc wykres tych wartosci względem pewnego okresu czasu (np kilka miesięcy).

Wiem jak zaimportowac dane ale nie chce zeby przy takim imporcie poprzednie wartosci były nadpisywane nowymi a tylko zeby nowe były dopisywane.

 

Dodam ze importowana jest tylko jedna nowa wartosc a nie cały ciąg.

 

Prosze o wskazówki ewentualnie jakies namiary na zródło dotyczace rozwiązania powyzszego problemu.

Edytowane przez norghe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy problem jest jeszcze aktualny??

 

Wydaje mi sie ze rozwiazaniem dla Pana byloby odpowiednie makro??

Ja w podobnym przypadku napisalem makro ktore wykonywalo nastepujace kroki:

- do pierwszego arkusza import danych (dopisywanie do wczesniej sciagnietych lub zapisanie tylko nowych);

- sformatowanie i odpowiednie dopisanie nowych danych do danych juz posiadanych w arkuszu nr 2;

- w moim przypadku musialem powyciagac, posegregowac itp... informacje korzystajac z danych w arkuszu 2 ale w Pana przypadku trzeba byloby utworzyc wykres i aktualizowac go o nowe dane

 

Niestety innej metody do zautomatyzowania tego nie znam wiec jak ktos ma moze jakis inny pomysl to tez chetnie poczytam;

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...