Skocz do zawartości
koti

Zmiana Rozmiaru Partycji - Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, a jak już znajdywałem to nic dobrego nie przynosiły.

 

Gdy dostałem w swoje łapska della xps m1530 miał podzielone partycje na 220gb+10gb recovery. Niezbyt odpowiada mi trzymanie wszystkiego na partycji systemowej, więc postanowiłem ją podzielić. Niestety zarządzanie dyskami w viście nie rozwiązuje problemu - pomimo, że mam 190gb wolnego miejsca mogę z tego zabrać niewiele ponad 2gb. Postanowiłem próbować różnymi programami polecanymi do tego, ale skończyło się trzykrotnym padem systemu i kilkakrotnym wielkim nic.

 

Co najlepiej zrobić w takiej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do pytania autora tematu. Jak podzielic partycje tak by nie 3mac plikow na dysku systemowy? a do tego jeszcze jedno pytanie jakiego polecacie antyvira? Mam Nortona ktory byl dolaczony do kompa podczas kupna. Slyszalem ze zamula kompa wiec moze go zmienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jak? Tak, żeby miejsca starczyło na system :P Sprawdź sobie ilość zajmowanego obecnie miejsca, odlicz syf z pulpitu i dysku C, filmy muzyka czy co tam masz, i tyle. Dla Visty na oko ~25GB na system i soft, dla Xp starcza 15GB, sam kiedyś miałem 5GB i też się da ;)

 

 

Do autora, czym próbowałeś podzielić? Nie rozumiem jak może coś paść, sam ostatnio zmieniałem rozmiar partycji systemowej Partition Magic 8.01 i bez problemu można to zrobić. Opisz jakie miałeś problemy, a narzędzia visty sobie daruj ;)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora, czym próbowałeś podzielić?

pm, paragonem, acronis disk director i jakimiś 2 programami, których nazwy nie pamiętam.

 

a gdybym sformatował tą partycję, a potem na nowej postawił os z recovery? czy tak się da zrobić, a jak tak to jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OS z recorvery? nie całkiem rozumiem co chcesz zrobić. Jeżeli jesteś zdolny sformatować partycję, to sprawa jest banalnie prosta, płytka z XP (czy vista ma to nie powiem, bo nie używam) i podczas wyboru dysku na którym ma się instalować masz full opcję, kasowanie partycji i tworzenie nowej, wszystko co Ci potrzebne. Skasujesz, wpiszesz odpowiedni dla Ciebie rozmiar nowej partycji w 10gb = 10x1024 = 10240. Potem tylko enter, formatuj ntfs, a po formacie to juz mozesz zrestartować i nawet Vistę instalować, co tam Ci się podoba.

 

Skoro tamte programy nie pomogły, to cóż, nie wiem dlaczego, może zrobiłeś coś źle, ale na chwilę obecną nie jestem w stanie bardziej pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie problem jest w tym, że jest to mój pierwszy laptop i pierwszy raz z vistą, bo z xp nigdy nie miałem problemów z takimi operacjami. dlatego właśnie chcę wiedzieć czy taka operacja jest w ogóle możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...