Skocz do zawartości
jeremiw1

Problem Z Laptopem Medion Wid2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj nowym userem i chciałem Was prosić o pomoc !

 

 

 

mam laptopa o parametrach pentium 4 3.2 Ghz HT, 2048 MB RAM 333 mhz (PC 2700) i zastanawia mnie jedna kwestia.

 

 

 

Program AIDA32 pokazuje mi ze mam na prawde niski tak odczyt jak i zapis do pamieci. Poza tym widać ten problem w grach, tam tez paski ładowania idą bardzo wolno :sad:

 

Odczyt jest wg tego programu na poziomie Athlona XP 1.5 z pamiecią PC 2100 - czyli 1217 MB/sek .

 

Zapis natomiast to 522 MB/sek czyli troche gorzej niz Athlon 1.8 z pamięcią PC2100.

 

 

Pomozcie prosze bo nie wiem dlaczego tak sie dzieje, sprzet jest przecież calkiem mocny a jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że partycję C (systemową) mam w formacie FAT 32 a partycję D w formacie NTFS.

 

 

PS. W załączniku dodaję raport z programu aida 32, wyniki z zapisu i odczytu są prawie na samym koncu dokumentu HTML.

Report.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym razem przed wykonaniem testu zrobilem calego windowsa od nowa, tzn. postawilem dwie partycje NTFS i na pierwszej partycji zainstalowalem Windows XP SP2. Od razu po zakonczeniu instalacji windowsa wykonalem test everestem. Dalej lipa :sad:

 

w załączniku raport w postaci dokumentu HTML.

Report.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym razem przed wykonaniem testu zrobilem calego windowsa od nowa, tzn. postawilem dwie partycje NTFS i na pierwszej partycji zainstalowalem Windows XP SP2. Od razu po zakonczeniu instalacji windowsa wykonalem test everestem. Dalej lipa :sad:

 

w załączniku raport w postaci dokumentu HTML.

Ja mam takiego odratowanego (po wygrzaniu plyty) Della na P4 1.7 i 512DD PC 2700 (standarodowo 2x128 DDR 2100) i tez jest strasznie wolny. O ile pamietam to ta technologia P4 nie byla do konca dobra po "przerobieniu" na mobile gdyz byl to procek o duzym apetycie na prad. Tak naprawde to od czasu P III az do CORE cala rodzina Pentium 4 to byla pomylka intela za co AMD ladnie sie wtedy odbilo. Sam fakt ze technologia Core bazuje w duzym stopniu na PIII tez o czyms swiadczy. Jezli masz tego laptopa od poczatku i chodzi on tak wolno to chyba raczej to zasluga tej konstrukcji (moj P4 jest na odczycie ok PIII 700-900Mhz...) ale jak nagle zwonil to sekcja zasilania lub ramy sa do wymiany (tak bylo u mnie). Moj tak zwalnial i zwalnial az sie zawiesil i jak trafily sie nowe ramy to nagle ozyl, jednak juz nie taki szybki.

To ze w grach paski laduja sie wolno to moze byc tez zasluga HDD.

Jedyne co mi przychodzi na myl to sprawdzanie komponentow, pojedyczo podmieniajac je jak masz dostep do jakis czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Odczyt jest wg tego programu na poziomie Athlona XP 1.5 z pamiecią PC 2100 - czyli 1217 MB/sek .

 

Zapis natomiast to 522 MB/sek czyli troche gorzej niz Athlon 1.8 z pamięcią PC2100.

 

 

Pomozcie prosze bo nie wiem dlaczego tak sie dzieje, sprzet jest przecież calkiem mocny a jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że partycję C (systemową) mam w formacie FAT 32 a partycję D w formacie NTFS.

A co ma system plików na DYSKU TWARDYM do odczytu z pamięci RAM?  :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...