Skocz do zawartości
vENiZE

Postawienie Serwera Ftp Na Potrzeby Sieci Lokalnej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam małą sieć domową - dokładniej dwu-komputerową przez ruter wi-fi.

Chciałbym swobodnie przesyłać pliki między nimi i... no właśnie.

 

Próbowałem przez komunikatory - ale przy danych rzędu 100gb transfer 300kB/s mnie nie interesuje.

 

Próbowałem również postawić serwer - jak z resztą kiedyś mi doradziliście, ale dałem sobie spokój. Teraz jednak nie mam odwrotu, bo nagrywać płyt mi się nie opłaca, a przerzucać pendrivem to udręka.

 

Próbowałem postawić tenże serwerek na Filezilli - podobno najłatwieszy i najbardziej intuicyjny program pod słońcem.

 

Ustawiłem wszystkie porty i adresy "na czuja", ale nie mogę się połączyć, ani z 127.0.0.1, ani z 192.168.1.142 (takie jest wewnętrzne IP źródłowego kompa).

 

Czy moglibyście polecić jakiś normalniejszy program lub poradzić mi jak go skonfigurować? Może jest jakiś z dostępnymi polskimi how-to, a jakby był tam jakiś kreator serwera dla domowej sieci to już w ogóle :D

 

Jeśli zadaje banalne pytanie - wybaczcie. Przewertowałem google i forum (chyba nawet do stycznia, bo dalej już mi ręce opadły :D ) z miernych skutkiem. Jestem zupełnym laikiem w sieciach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam się nie znam ale: uruchamiasz filezilla serwer - on ci się łączy z usługą /tworzysz grupę/tworzysz usera /przydzielasz im katalogi ustawiasz prawa zapisu/odczytu i już... Są dostępne opcje User - Group.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...