Skocz do zawartości
=L@win@h=

256MB SDRAM 133Mhz ..... CL2 czy CL3 ??????

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie no-name'owe pamiatki jak w temacie...... i pytanie brzmi...

Co to wlasniewie jest to Cas Latency (czy jak to tam) i jak to wlasciwie dziala? Standardowo mialem ustawione pamieci na CL3 ale zmienilem na CL2... komp odpalil normalnie ale wydawalo mi sie ze dzialal nawet wolniej niz jak byl na CL3.....

 

Wiec..... o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy zostaje otwarta jedna z alokacji w ramie mobo wysyla sygnal RAS a nastepnie czeka na odpowiedz pamiatek i wysyla sygnal CAS aby doszly do niego tylko oczekiwane/potrzebne informacje a zatem cas latency oznacza ilosc cykli zegarowych jakich mobo musi czekac na otrzymanie informacji z ramu przed wyslaniem sygnalu CAS oczywiscie im szybciej sie to odbywa tym lepiej.

Co do twoich odczuc to najlepiej przetestuj to jakims softem bo z odczuciami to roznie bywa :) :lol:

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak... tylko nie zalezy mi na tym zeby podczas testow wychodzily lepsze wyniki..... ale zeby komp mi szybko chodzil i zebym to odczul a nie... przelaczam na CL2 i widze jak mi wolniej sie system laduje itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak... tylko nie zalezy mi na tym zeby podczas testow wychodzily lepsze wyniki..... ale zeby komp mi szybko chodzil i zebym to odczul a nie... przelaczam na CL2 i widze jak mi wolniej sie system laduje itp...

nidy tego nie zauwazysz golym okiem prztestuj 3dmarkiem or smth like that

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE..... System sie WIDOCZNIE wolniej ladowal... progrmay sie wolniej uruchamialy i wogole..... rozumiesz? a pozatym jesli tego polepszenia wydajnosci nie widac golym okiem to ........ po co ustawiac CL2 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na CAS 3 Ci szybciej komp chodzi noizna CAS2 to polecam go wyrzucić, albo jak CI się tak wydaje tp idź do lekarza.NIE MOŻE TAK BYĆ że przyśpieszasz czas dostepu i kop wolniej chodzi.U mnie jak odpale z CAS2.5 na 2 to dostaje kopa w 3dmarku około250 punktó.A jak już bardzo dobrze ustawie timingi to jest ponad 500 więcej.(TP ENABLE)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na CAS 3 Ci szybciej komp chodzi noizna CAS2 to polecam go wyrzucić

 

Tak..... dzieki za rade :? komp juz lezy w smietniku..... naprawde rada stulecia...... qrna ludzie..... mam taka opcje ze jak ustawiam na CL2 to mi wolniej laduje windowsa i wogole programy... wiec zadalem pytanie.... co jest????? moze cos mam zle ustawione... albo co.. nie wiem. Jakbym wiedzial to bym topicu nowego nie zakladal... proste prawda ?????

A odpowiedz typu wyzuc kompa... spoko... napewno tak zrobie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE..... System sie WIDOCZNIE wolniej ladowal... progrmay sie wolniej uruchamialy i wogole..... rozumiesz? a pozatym jesli tego polepszenia wydajnosci nie widac golym okiem to ........ po co ustawiac CL2 ???

ty chesz 1 nanosekunde (czy chocby 10) zauwazyc golym okiem 8O 8O to niezly jestes :lol: 8O mowisz to tak jakbys spodziewal sie bog wie jakiego przyrostu wydajnosci :? ??? Dzisiejsze kompy sa juz tak szybkie ze chocbys nie wiem co robil to nie bedziesz widzial wzrostu wydajnosci golym okiem z poziomu windy!! U mnie np.: jesli chodzi o otwieranie okienek ladowanie windy itp itd to nie widze roznicy miedzy antkiem 2400+ a antkiem @1200mhz ktorego jeszcze jakies 6 m-cy temu mialem. Co innego w aplikacjach 3d i innych potrzebujacych duzych mocy obliczeniowych (czyt. wysokiego taktowania proca i duzej ilosci pamieci) Co do tego czy oplaca sie zmieniac cas z 3 na 2 czy z 2.5 na 2to mysle ze nie bo da ci do znikomy przysrost wydajnosciowy a moze zmniejszyc stabilnosc sprzetu co innego jesli bijesz wyniki w 3dmarq :twisted: wtedy kazdy punkcik sie liczy :D

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na CAS 3 Ci szybciej komp chodzi noizna CAS2 to polecam go wyrzucić

 

Tak..... dzieki za rade :? komp juz lezy w smietniku..... naprawde rada stulecia...... qrna ludzie..... mam taka opcje ze jak ustawiam na CL2 to mi wolniej laduje windowsa i wogole programy... wiec zadalem pytanie.... co jest????? moze cos mam zle ustawione... albo co.. nie wiem. Jakbym wiedzial to bym topicu nowego nie zakladal... proste prawda ?????

A odpowiedz typu wyzuc kompa... spoko... napewno tak zrobie :/

 

1t command control masz wlaczone???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie no-name'owe pamiatki jak w temacie...... i pytanie brzmi...

Co to wlasniewie jest to Cas Latency (czy jak to tam) i jak to wlasciwie dziala? Standardowo mialem ustawione pamieci na CL3 ale zmienilem na CL2... komp odpalil normalnie ale wydawalo mi sie ze dzialal nawet wolniej niz jak byl na CL3.....

 

Wiec..... o co chodzi ?

A o Google , slyszales kiedys ? 8O

czy tak ciezko zapodac zapytanie wyszukiwarce ? :x

http://www.benchmark.pl/artykuly/bios_guid...res_setup1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy psioczą na L@WIN@H ze to niemożliwe żeby na CL2 działał komp szybciej niż na CL3 - pytanie: CZEMU???

Czy wy wiecie na jakiej zasadzie to działa??

Jasne że jest krótszy czas dostępu CAS - co doje więcej pkt. w 3Dm ale MOBO - ale coś za coś - wymuszanie przez MOBO CL2 na pamiątkach CL3 może powodować "czkawki" w przesyłaniu informacji. Węc jeżeli mówi że mu wolniej działa to pewnie tak jest.

Poczytajcie o tym, w necie jest o tym pełno!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...