Skocz do zawartości
wampir

Ibm T40 + Wifi Z Asusa (wl-120g V2 R2.2)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Własnie jestem po montażu tejże karty do lapka i komunikacie błędu " Error1802: Unauthorized network card is plugged in - Power off and remove the miniPCI network card."

 

 

Poradziłem sobie ściagając sofcik i uruchamiając go pod DOSEM

 

http://www.thinkwiki.org/wiki/Problem_with...CI_network_card

 

później stery ze strony Asusa i niby wykryła i zainstalowalo poprawnie ale poprzednio miałem karte 802.11b (FRU: 91P7267) i ona wykrywała mi w bloku jakieś 2 neostrady. Aktualna karta wykrywa mi jakąś inną sieć(niewidoczną na starej wifce) i sporadycznie raz na kilkanaście poszukiwań tez poprzednie neostrady.

 

Kable od Anteny podpialem zgodnie z opisem, ale widze, ze coś jest nie tak. Dodatkowo ta jedna nowa sieć też jest widoczna raz na kilka "poszukiwań sieci". W pracy także wykrywam mniej sieci niż inne laptopy.

 

Co może być przyczyną ? Karta niedobra, jakieś ustawienia w sofcie lub sterownikach ?

 

Co to jest w ogole ten RSSI jaka wartość jest najlepsza, a jaka najgorsza ?

 

post-586-1220940968_thumb.jpg

post-586-1220940974_thumb.jpg

post-586-1220940979_thumb.jpg

 

Poratujcie jak mam to skonfigurować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem na T40. Wbudowana karta wifi - intel 2100 3b na min pci - ma słaby zasięg. Tam gdzie zewnętrzna karta na PCMCIA ma pełną skalę zasięgu, to wbudowana jedynie jedna, dwie kreski. Nie wiem co jest grane? Kombinowałem z ustawieniami, szukałem innych sterowników ale bez rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje testowac jakiegos pozniejszego Asusa na sempronie, mial wbudowana karte wifi asusa, zauwazylem ze malo sieci sciaga i nie moglem zlapac darmowego neta od sasiada.

 

Ja mam intela 3945abg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...