Skocz do zawartości
sebakPL

[nb] Jakie Chłodzenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio podkręciłem sobie procka do około 3,5 Ghz. Co za tym idzie temp. w budzie troszkę wzrosły. Na chłodzonych podzespołach (głównie chodzi mi o proc) jest wszystko ok. Niestety problemem jest mostek północny. :/ Grzeje się jak głupi nawet do 70 stopni. Macie jakieś pomysły jak zbić tą temperaturę? Zmiana pasty na Zalmana ZM-STG - 1 obniży temp? Nie stracę gwarancji, gdy zmienię pastę na NB? Jakie chłodzenie było by chiche i wydajne? No i jest jeszcze jeden problem... Na procesorze mam Thermalrighta Ultra 120A... Wiele się pod nim nie zmieści. Płyta to MSI P35 Neo3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaa Zalman :rolleyes:

Jeden lepszy od drugiego.

Pierwsze - Nie ten dzial. Jest Co kupic?-Chlodzenie konwencjonalne (Zaraz przeniose)

Drugie - Skad ta temperatura? Odczyt zewnetrzny jeszcze uwierze. Soft raczej nie ^^

Trzecie - Wymiana standardowego chlodzenia na tego Zalmana jest IMO bezsensowne. Albo Noctua NC-U6 albo HR-05 IFX ( lepsze mocowanie niz standardowy na kolki ). Inne jest wyrzuceniem hajsu w bloto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pokaz mi w ktorym miejscu Speedfan wskazal ta wartosc.

2. Wez pod uwage ze malo ktora plyta glowna posiada czujnik mierzacy temperature chipsetu. Wiekszosc zamieszcza go w okolicach mostka. Czyli az za blisko karty graficznej. Testujac u siebie FurMark ktory dobrze rozgrzal chlodzenie na GPU zobaczylem 50*C na sensorze odpowiedzialnym za System... Przez 90% czasu podczas gier odczyt waha sie miedzy 43 a 45 stopni C

3. Zamowienie mozesz anulowac.

4. Holender.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pokaz mi w ktorym miejscu Speedfan wskazal ta wartosc.

2. Wez pod uwage ze malo ktora plyta glowna posiada czujnik mierzacy temperature chipsetu. Wiekszosc zamieszcza go w okolicach mostka. Czyli az za blisko karty graficznej. Testujac u siebie FurMark ktory dobrze rozgrzal chlodzenie na GPU zobaczylem 50*C na sensorze odpowiedzialnym za System... Przez 90% czasu podczas gier odczyt waha sie miedzy 43 a 45 stopni C

3. Zamowienie mozesz anulowac.

4. Holender.

Zamówienia mi nie anulowali, na szczęście ktoś przebił. Tu jest screen. Aktualnie temperatura jest niska, bo nie chce mi się rozgrzewać kompa teraz Orthosem...

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...