Skocz do zawartości
marco

Bardzo male obudowy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie [po wytrzezwieniu ;) ]

I mam ja pytanie (nawet mnie sie to zdarza)

Otoz w ramach dofinansowania i przemeblowania powstal mi problem komputera salonowego czyli czegos co by mialo nie miec monitora tylko TV i sluzyc jako player DivX i MP3 (bo za Kissa na sigmie gwalcacej..o pardon naruszajacej GNU GPL 1700 PLNow napewno nie dam nie lubie dokarmiac zlodzieji).

No wiec sobie ubzduralem ze wrzuce cos malego i taniego po czesci z czesci ;) walajacych sie po domu (nie uwierzycie co mozna znalezc na strychu jakis Duron 600 sie walal i 128 RAMu SDR i dysk 6GB) i z paru dokupionych cos do w.w. celu. Jesli zakup odpowiedniej, malej plyty microATX problemem nie jest to dostanie ladnej malej obudowy w naszym pieknym (nie wiem co ja pisze dzis to pewnie dlatego ze kac mnie meczy) juz owszem.

 

Po dokonaniu rekonesansu i zwiadu w znanych mi hurtowniach i innych takich co to ponoc handluja zelastwem dowiedzialem sie ze jedyny maly desktop jaki dostane to Codegen 8005. Niestety jak go zobaczylem to az szczeka mi opadla w dol. Przymiotnik tani wyraza jedyna jego zalete. Wyglada jak nieszczescie a nawet 2 a mi sie marzy cos co nie bedzie swoja brzydota sie wybijac ponad magnetowid i wzmacniacz.

 

Przechodzac do meritum sprawy (tia nareszcie) zwracam sie do W. Szanownych Czytelnikow o pomoc w poszukiwaniu produktu godnego rownie szacownego admin'a dostepnego w polsce z namiarami na kogos kto tym handluje ( i blagam niech to wyglada jakos)

 

Wymagnia mam male: ma sie miescic plyta mATX, 1 karta PCI (jak by co to i sledzia moze stracic), 1 dysk i 1 czytnik CD. Wiecej zelastwa nie pamietam za kazdy bardzo zaluje (znaczy sie moj portflel zaluje)

 

Zyczac milego wieczoru klaniam sie uprzejmie i z gory dziekuje za wszelkie naprowadzania oraz podpowiedzi na ten nurtujacy mnie temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kiedys takie cudo na newsach IT w interii: z aluminium, kolor ciemno grafitowy z klapka zamykajaca wejscie na stacje i cd-rom - poprostu wypas, ale kosztowalo swoje bo przeliczajac na nasze to ok 600 zl.

tylko zebym jeszcze pamietal jak sie ta firma nazywala :(

sprubuje poszukac i jesli znajde to dam Ci znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojedz di pierwszego lepszego sklepu ibma......

 

maja super budy, neistety drogie :/

 

zwykla zaslepka 5,25 kosztuje KILKADZIESIAT ZETA :]

hyhy

ale jak kcesz cos ladnego... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec w Polsce z obudow mATX znajdziesz 3 moze 4 modele.

Wszystkie produkcji Codegen... MS-1 MS-2 - ceny ~140-150zl

i Enlight po 250zl

 

Na allegro widzialem niedawno TO - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=12052117

duzy argument do cena i proste wykonanie.

 

Z bardziej stylowych to mozesz zamowic - http://www.directron.com/en7396.html :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze najladniej i najtaniej bedzie jesli zrobisz ja sobie sam albo komus zlecisz. Inaczej mozesz szukac dlugo i duzo zaplacic, a wykonanie ladnej, prostej i malej budy ze sklejki na prawde nie jest trudne :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi:

bart: w komputroniku jest tylko codegen ijeden modecom plus cos pod epie ktora dlamnie odpada (600 zlotych a tak tylko kupie plyte i CDROM ;)

Dzieki za link do Codegena MS-1 chyba narazie jedyne sensowne ;/

Nygas: 600 zlotych to na calosc raczej budzet ;)

Bruce: wiesz w moim miescie jedynym dystrybutorem IBMa jest ComputerLand ;) Chociaz widzialem obudowy IBMa desktop sa fajne (bezsubkowe, ladnie wykonane) ale duze przynajmniej te ktore akurat staly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marco-zawsze mozna zamowic ;p

biorac pod uwage marze, jaka sklep bierze za taka bude, beda cie po rekach calowac ;p

Tiaaaa , tylko co na to portfel marco ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portfel mowi ze tego Codegena moze jeszcze przezyc szczegolnie ze chyba nawet zasilacz codegena przezyje slabego Durona, plyte all-in-one jeden dysk i cd ;)

 

Ide szukac teraz wlasciwej (znaczy sie taniej plyty ;) mATX co by miala to co potrzebuje ;) (czyli LAN & VGA z tv/out & ewentualnie dzwiek z spdif/toslink ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...