Skocz do zawartości
Miguel707

Radeony Hd4850 Niereferencyjne.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dokładnie kiedy wyszły, ale w każdym razie podtrzymuję opinię że CAV-620 jest bardzo cichy, bo miałem z nim styczność.

Ja miałem w uzyciu CAV 500W i również podtrzymuje swoje zdanie, czyli suszarka jak Chieftec GPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoje z podobnym dylematem co kolega Miguel707... Jednakże jakoś nie mam chęci do czekania do stycznia, żeby kupić kartę... Cena Toxic'a Sapphire 538 pln wersja OEM jest warta uwagi? Opłaca się ją kupić... adaptery i inne przejsciówki nie są mi potrzebne... Bawić się w zmiane chłodzenia z referencyjnej karty jakoś nie mam chęci... A co myślicie o Gainward GS i Palit Sonic?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850:

Powercolor pcs+ z chłodzeniem zerotherm jest bardzo cichy według testów, on sam to referent z bardzo niewielkimi różnicami, pcb to samo.

HIS ICEq4 turboX ma takze bardzo niewielkie zmiany względem referenta, z tym, że ma troszeczkę zmienione PCB w chyba tylko jednym miejscu.

Sapphire Toxic to także referent, z bardzo niewielkimi zmianami.

 

Wszystkie tylko mają inne kostki, HIS i Sapphire mają kości Samsunga 0,8ns, PC że niby Hynixy 1ns.

 

Większość konstrukcji jest referentem, czasami z niewielkimi zmianami, najbardziej widoczne to chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ESC pojawił się Gigabyte HD4850 1GB OC za 579 zł. Taktów nie ma wyższych, ani pamięci, czy też napięć, ale wydaje się to być najbardziej opłacalny model : http://www.esc.pl/product_info.php?product...843c2048003b646

 

Tak więc rozpatruję już tylko 2 opcje : Gainward GoldenSample i ten Gigabyte.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, co tu kupić, przeglądam oferty...

 

I znalazłem takiego Radeona HD4850 Gigabyte'a 1 GB na pasywnym chłodzeniu, cena 552 pln...!!! Dla osób, które lubią ciszę może być ciekawa oferta... Ciekawe jak się sprawuje chłodzenie... Tutaj fotki tej karty...

Znalazłem ją również za 540 pln z 2 latami gwarancji...

 

coraz bardziej się zastanawiam nad zamowieniem... :rolleyes:

 

ps. będę w Krakowie w poniedziałek, zastanawiam się czy jej nie kupić i przetestować. Co czytałem regulamin sklepu zgodnie z ustawą towar można zwrócić w ciągu 10 dni bez podania przyczyny... Trzeba to przemyśleć...

Edytowane przez profundis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w proline karta asusa 3101533[/snapback]

http://www.agito.pl/seria-hd-4000/asus-rad...054.335112.html - Asus + Glaciator. Szkoda, że nie ma chłodzenia na mosfetach.
Szkoda też że tak drogo jest w Agito. Taniej jest w Proline. Jest nowa dostawa Edytowane przez michal575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam OCZ StealthXStream 600W i Palita HD4850 Sonica. Powiem tak, z obu produktów jestem zadowolony. Dlaczego wybrałem OCZ a nie Pentagrama, bo stałem przed podobnym wyborem. OCZ ma 4 linie po 18A, dobrze trzyma napięcia, jest stabilny, no ale troche hałasuje - nie bardzo, ale cichutki nie jest.

A co do Palita to też dobrze się spisuje karta, nie grzeje się mocno. Zreszta i tak zrobiłem fanfixa bo się da. Ale normalnie bez fanfixa karta ma 6% obrotów ~ 800rpm, temp 50 st w ilde, w grach ok 70. Przy fanfixie do 50% ~ 1300rpm jest cicha, przy 60% robi sie głośna ale to już ok 1600rpm, ale wtedy już porządnie chłodzona jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam OCZ StealthXStream 600W i Palita HD4850 Sonica. Powiem tak, z obu produktów jestem zadowolony. Dlaczego wybrałem OCZ a nie Pentagrama, bo stałem przed podobnym wyborem. OCZ ma 4 linie po 18A, dobrze trzyma napięcia, jest stabilny, no ale troche hałasuje - nie bardzo, ale cichutki nie jest.

A co do Palita to też dobrze się spisuje karta, nie grzeje się mocno. Zreszta i tak zrobiłem fanfixa bo się da. Ale normalnie bez fanfixa karta ma 6% obrotów ~ 800rpm, temp 50 st w ilde, w grach ok 70. Przy fanfixie do 50% ~ 1300rpm jest cicha, przy 60% robi sie głośna ale to już ok 1600rpm, ale wtedy już porządnie chłodzona jest.

Z tym sprzetem co w podpisie uciagne na Seasonicu HD4850?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed ostateczną decyzją - zamawiam bardzo niedługo.

 

Zasilacz - no tutaj jestem zdecydowany na OCZ 600W. Czy coś będzie lepsze w tej kwocie ? http://www.esc.pl/index.php?cPath=142&sort=2a&page=2

 

Karta - będzie to HD4850 1GB, ale nie wiem, czy :

 

pasyw

OC

 

Ew. jest jeszcze Powercolor 1GB PCS+, ale on ma niższe takty nawet niż pasyw no i jest kilkadziesiąt zł droższy.

 

Co uważacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...Pasywny Gigabyte jest fajny ale tylko jak dasz na radiator jakiś wolno obrotowy wentyl wtedy temp spada ze 100*C w stressie o dobre 40*C wtedy masz dalej cisze bo wolnoobrotowy 120mm hałasu nie narobi a duuużo pomaga ;] Pozatym Palit Sonic ma świetne chłodzenie i jest fabrycznie podkręcony, drogi ale znakomity jest HIS ICEQ4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby ten Gigabyte nie mial problemow jak ich 8800GT , oni zawsze na czyms przytna , a pozniej problemy wychodzi na forach.

Fakt - tego też się trochę obawiam...

 

Za 40 zł więcej od wersji Gigabyte pasyw jest : http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=14823 - Powercolor z 1GB i Zerotherm.

 

Kosztuje on 590 zł. Za praktycznie 100 zł więcej mamy HD4870.

 

Ew. jeśli nie 1GB, to są Pality - jeden za 439, a drugi Sonic za 480.

 

Co mam robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamowiłem takie cos : http://www.mcomp.com.pl/product_info.php?products_id=333084

 

cena jest bardzo kuszaca, bo dostajemy nie referenta + bardzo wydajne chlodzenie ( barzdo głosne zarazem )

karta ma takie samo pcb jak ta wersja pasywna.

 

co cieszy to bardzo mocno kreci sie wersja OC czyt. z taktami 700mhz i 1gb (w tescie ja odkrecili do 625 by porownac ile daje 1gb pamieci ).

http://www.guru3d.com/article/gigabyte-rad...oc1gi-review/12

 

mysle ze nie zwiekszaja napiecia w wersji OC, tylko krecac karte do 700 ... totez zwykły tez moze miec potenciał ;]

 

sro-czw bede miec karte, jezeli moj zasilacz da rade to sprawdze jak to z tym oc ;)

Edytowane przez Brestinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie tego PowerColora dostaniesz bez laski 9800GTX+...

No i właśnie tutaj już tylko 105 zł do HD4870, które dla mojego procka będzie za mocne...

 

Bierz palit sonic 512MB, 1GB to ta karta w pełni nie wykorzysta, chyba że w wysokich rozdzielczościach. Ewentualnie gainward GS, w sumie to ma chyba to samo chłodzenie co sonic ale podobno w gainwardach jest cichsze.

Przemyślałem to i możliwe, że tak zrobię. Jeżeli z Gigabyte mogą być problemy jak z ich modelem 8800GT, no to wtedy wolę 512MB i $$$ w kieszeni. No chyba, że takich problemów nie będzie...

 

W 1680x1050 1GB pamięci nie da za wiele (to wynika z testów).

 

PS. Jeszcze jedna kwestia - gdyby kasa nie robiła dla mnie różnicy w tym przedziale - Gigabyte HD4850 1GB pasyw (boję się tych problemów, które mogą być), czy wersja 512MB ? A może Twintech 9800GTX+ ?

 

Sorry za takie pytania, ale mam mętlik w głowie, jestem chory i mam dziś imieniny.....

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem odnośnie wyboru cichego niereferenta 4850 do oc :/

 

Gainward odpada (black screeny i arty), Palit sonic mój nie dawny faworyt (przegrzewająca się sekcja zasilania), Asus (fajne chłodzenie ale tylko na rdzeń) na pamięciach i sekcji zasilania to już goło i Sapphire rev. 2 (tylko memki nie chłodzone) wynika z tego, że najlepiej Accelero :D chociaż szkoda gwarancji, bo np. radiatorki z pamięci to ciężko będzie usunąć cała nadzieja w HIS Radeon 4850 ICEQ TurboX tylko niech cena trochę spadnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doznałem olśnienia co do zasilacza - OCZ 600W ma na liniach 12V 425W, a nie 580W, jak podaje Zenfist. W podobnej cenie jest BQ SP 450W, który ma na 12V 360W. Fakt, że to 65W mniej, no ale jest cisza. Chyba, że inne modele w podobnej cenie będą lepsze ?

 

No i mój Chief już oficjalnie na Zenfist ma 300W na 12V (nie jak kiedyś liczono - 216W), więc może jednak nie trzeba, skoro MC-350 ma podobnie (choć on podobno robi to, co MC-400 :D).

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...