Skocz do zawartości
Kolczu09

Kupno Taniego, Ale Dobrego Routera Z Wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym jakiś tani, ale żeby dobrze działał. Po prostu nie potrzebuje cudeńka, ale żeby działał poprawie bez żadnych zakłóceń itp... No nie wiem jaka kwota myślę że tak 150-200 i ile to możliwe, a nawet jak da się to coś tańszego... W cenach się nie orientuje no ale tak jak piszę tanie i dobre...

 

 

 

Po prostu bd kupował kompa i chcę móc podłączyć przez kable 3 komputery + jeden na wi-fi, dlatego chce coś taniego i dobrego...

Edytowane przez Kolczu09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze zależy jakie wejście. Czy RJ-45 (Sieć osiedlowa) czy telefoniczne RJ-11 (Neo/Netia).

 

Ja mam rozdzieloną Netię od kilku miesięcy przez Pentagram Cerberus P-6331-6. Rozdziela Net na PC (RJ45) i Lapka WiFi. Jedyny problem jaki napotkałem to taki, że niekiedy Laptop nie mógł się połączyć z internetem, ale prawdopodobnie problem nie leżał po stronie Rutera bo jego restarty nie pomagały, ale restart Laptopa już tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to napiszę... Przepraszam, że pomyliłem dział, ale pytam co kupić. Po 2 mam Netię na modemie Neostrady... I chce rozdzielić neta na 3 kompy 2 stacjonarne i laptop, z tym że laptopa chcę mieć i przez kabel i przez Wi-Fi możliwość... więc czy ten D-Link DI-524 za 88zł by mi wystarczył czy jednak lepiej pare dych więcej dać? Ten d link to bestseller, ale może ktoś mi jakaś inna alternatywę napisze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem neo jak podpięty do kompa na USB czy RJ45?

W pierwszym przypadku musisz mieć Modem+Router+WiFi (Annex A)

W drugim przypadku wystarczy Router+WiFi

 

 

Mam podpięty pod USB modem jest z NEO, ale mam neta netii i nie wim czy każdy router będzie dobry czy np ten d link co parę up był by wystarczył czy coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D link, Linksys czy TPlink nie powinno być problemu ( TP jest robiony na komponentach Linksysa )

Jak masz modem na USB to musisz mieć modem+router+WiFi w jednym

 

 

W jednym czyli muszę kupić taki router który będzie robił za modem, router i będzie miał wi-fi?

Czy router normalny i podłączyć go do modemu i dopiero rozkładać kable?

Edytowane przez Kolczu09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym czyli muszę kupić taki router który będzie robił za modem, router i będzie miał wi-fi?

Czy router normalny i podłączyć go do modemu i dopiero rozkładać kable?

Tak musisz kupić wszystko w jednym. A jak zamierzasz połączyć modem z routerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak musisz kupić wszystko w jednym. A jak zamierzasz połączyć modem z routerem?

 

 

Aha dzięki wiesz tak szczerze to nie wiem jak nie znam się na tym więc teraz moje pytanie... Jaki router będzie odpowiedni? (chodzi mi o konkretne nazwy które zadziałają ) # kompy pod kabel i ten 3 żeby mógłby także być pod wi-fi... Czy trzeba podać jakie to wi-fi czy obojętnie? I next mam tak jak wspomnialem netie na modemie neo... Z góry dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej modem adsl+router .. tp-link 8840+ linksys 54G/GL .. do pierwszego podpinasz kabel telefoniczny, z drugim laczysz przez skretke i przez linksysa rozdzielasz neta na komputery.- WiFi/Lan

 

polecam poczytac w dziale o WiFi - konfiguracje ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...