Skocz do zawartości
eloM

Lan -> Wlan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, korzystam z internetu od usługodawcy radiowego :) Wireless mode: 802.11b - udostępniam siostrze do laptopa internet poprzez kabel. Chcę teraz udostępnić poprzez wireless i mam zamiar kupić kartę PENTAGRAM horNET Wi-Fi USB 6122-12 dla siebie (siostra ma w laptopie wbudowana jakaś wi-fi b/g). Pokoje są obok siebie wiec jest to jakieś 10-15 metrów z tym ze ściana jest... ale to nie przeszkadza (chyba :) ) Pytanie jest takie: czy nie będzie problemu z tym? dobrze kombinuje? później jeszcze sprawa zabezpieczenia tego połączenia... w pobliżu jest dużo użytkowników wi-fi, jak mam zabezpieczyć to połączenie tak aby tylko IP siostry laptopa mógł podpiąć się do sieci (wiem ze ona będzie miała tylko internet jak ja będę mieć włączony komputer - nie ma AP).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jak człowiek router z AP. Przyszłościowe rozwiązanie. Za chwile ktoś wpadnie z lapkiem do domu, kupisz telefon z WiFi. I będzie jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, kup jakiegos D-Link'a z AP, co do zabezpieczenia to ustawisz w opcjach router'a MAC Filter, czyli dodasz adresy MAC kart sieciowych Twojej i Twojej siostry, i tylko na te karty bedzie puszczany sygnal. Adres MAC karty sieciowej mozesz odczytac wpisujac w wierszu polecen

ipconig /all

Pozdrawiam

Edytowane przez krawetko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...