Skocz do zawartości
red46

Problem z zimnym startem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od paru dni zauważyłem że komp ma problem z poprawnym załadowaniem winXP jak jest zimny (jak ma już 30*C ładnie wstaje).

A objawia się to tym że komp sartuje i jakjuż winde załaduje prawie do końca robi restart i potem wstaje już bezproblemowo.

Nie ma znaczenia czy ma FSB 133 czy 150. Przedtem nic podobnego się nie działo. Proc siada? Płyta?

Temperatura pocałym dniu liczenia seti 38-44*C w zależności od temp w pokoju(np 20-23*C)

 

Jeśli było to sorki ale szukałem 2h i nie znalazłem a połączenia najtańsze nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od paru dni zauważyłem że komp ma problem z poprawnym załadowaniem winXP jak jest zimny (jak ma już 30*C ładnie wstaje).

A objawia się to tym że komp sartuje i jakjuż winde załaduje prawie do końca robi restart i potem wstaje już bezproblemowo.

Nie ma znaczenia czy ma FSB 133 czy 150.  Przedtem nic podobnego się nie działo. Proc siada? Płyta? 

Temperatura pocałym dniu liczenia seti 38-44*C w zależności od temp w pokoju(np 20-23*C)

 

Jeśli było to sorki ale szukałem 2h i nie znalazłem a połączenia najtańsze nie są.

Winnym w tej sytuacji może być zasilacz więc na nim się najpierw skup. POdmień zasiłkę na inną (mocniejszą), wówczas napisz czy pomogło.

Ewentualnie winna może być mobo, ale mimo wszysko najpierw sprwdź zasiłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość zasilacz podmienić na Codegena 300W i tak zrobiłem. Wystawiłem kompa na parapet i otworzyłem okno na godzinkę żeby ostygł i nic bez zmian. Dalej piersze wejście i restart a potem przy temp 27*C już normalnie. Zaraz spróbuje zresetować bios i powyciągać wszystkie karty(3xlan i SB) może to pomoże. Hmmm.... gdzieś w winXP jest funkcja żeby pokazywał bluscreeny a nie restartował , zaraz poszuka. Może tam coś wyczytam.

A tak pozatym to mi to nie przeszkadza bo komp jak wystartuje to jest FULL stabilny i nic się nie dzieje(np.jakieś błędy czy zwisy) ale wydaje mi się że zaczyna się coś dziać więc lepiej zawczasu wiedzieć co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...