Skocz do zawartości
Jackassek

Pytanie O Ram

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam 4 identyczne pamięci ocz flex xlc ddr3 1600 mhz. Mam takie pytanie- czyjezeli sa to 2 pary dual channel to jest roznica jak je powkladam? sa przeciez identyczne(ale nie wiem czy sa jakos dobierane. Pytam bo mnogośc blue screenow juz mnie przeraza. w ortosie wyskakuje mi co chwile bład. rounding cos tam i że czas oczekiwany byl ponizej 0,4 a bylo 0,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest raczej problem z ustawieniami. podaj napięcia (wszystkie - nie tylko na pamięci), timingi, fsb oraz sprzęt który masz w obudowie. Screeny z memset, cpuz i everesta bardzo sie przydadzą.

 

próbowałeś testować tylko po 2 moduły?

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor jest ustawiony standardowo na 2,66(q9450)fsb 1333. timingi 6-6-6-18 1t trrd 5 trc 33 twr 12 twtr 18 tfaw 21 trd 11 trtp7 trfc 191 tref 7.8 uS

P1(auto) P2(auto). Napięcia cpu 1,5v loadline calibration enabled ; cpu pll 1,6v ; cpu vtt voltage 1,3v ; memory voltage 2,1v ; nb core 1,68v ; sb core 1,6v ; cpu gtl_ref(od0 do3)ratio-auto ; nb glt_ref ratio-auto ; ddr3 (cha1 chb1 cha2 chb2) ref voltage -auto. Teraz sprzęt zasilacz tagan bz 1100w. Asus striker II extreme, 2(2x1gb)Ocz flex xlc ddr3 1600mhz. Intel core 2 quad q9450 2,66ghz. Evga geforce 9800GX2 SSC. Dysk wd black sata2 750gb. Screeny podam później bo musze znowu winde postawic bo przez te ciągle resety i blue screeny juz nawet sie nei ładuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddr3 moga pracvować z 1T, ale przestawiłbym Command Rate na 2T - przynajmniej dla testu czy to rozwiąże problem

timingi 6-6-6-18 to dość ciasno jak na ddr3

napięcie - nie wiem jakie zaleca producent, ale wydaje mi sie wysokie. zazwyczaj ddr3 nie lubią się z wyższym niż 2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam 4 identyczne pamięci ocz flex xlc ddr3 1600 mhz. Mam takie pytanie- czyjezeli sa to 2 pary dual channel to jest roznica jak je powkladam? sa przeciez identyczne(ale nie wiem czy sa jakos dobierane. Pytam bo mnogośc blue screenow juz mnie przeraza. w ortosie wyskakuje mi co chwile bład. rounding cos tam i że czas oczekiwany byl ponizej 0,4 a bylo 0,5.

Teoretycznie nie. W praktyce różnie to bywa.

Ja również mam 4x1GB (DDR2) - kupione jako 2 zestawy.

Najpierw miałem 2x1GB, a później dokupiłem 2 identyczny zestaw.

Sprawa wygląda tak, że nie chciały działać przy włożonych 4 kościach na mojej P5K-PRO (blue screeny itp.), wystarczyło je pozamieniać miejscami i wszystko śmiga.

W biosie nic dodatkowo nie przestawiałem (w odniesieniu do 2x1GB).

Command Rate ustaw na 2T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB najniższe, NB 1.45V. Jak chcesz płytę spalić, to możesz nadal trzymać 1.7V. Daj też command rate 2T i vdimm 1.9V

1.7V na NB - nieźle. Chipset się pewnie gotuje i to jest przyczyną niestabilności.

Dobra droga do uwalenia płyty.

V na NB ustawić najniższe aby system był stabilny :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie baw sie napieciami na CPU, to nie zalezy od tego

ustaw pamieci na 1,8 - 1,85

NB oraz SB 1,4

timingi narazie daj na auto i najwazniejsze: DRAM Clk Skew na obu channelach daj na Delay 250ps

i jesli to bedzie działać wtedy możesz się bawic w timingi.

 

ogolnie pamieci OCZ nie zabardzo dogaduja sie z plytami Asusa pod DDR3 sam z tym walczylem sporo czasu no ale jest to do ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...