Skocz do zawartości
StaryKot44

Udostępnianie Neostrady- Na Drugim Kompie Strasznie Muli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od jakiegoś czasu udostępniam sobie Neostradę na dwa kompy. Na pierwszym (bramie) pierwotnie był XP, niedługo później Server 2003. Kiedy miałem na bramie XP, na drugim kompie (też Xp) zamulało lekko neta. Pobieranie plików w normie (Neostrada 512 darła 64-66kB/s). Jednak otwierając strony w dolnej części przeglądarki (Firefox) przez dłuższy czas, czasem 20 sekund widniał napis np. kiedy chciałem wejść na Onet.pl "Ustalania adresu serwera http://www.onet.pl" a później "Oczekiwanie na http://www.onet.pl"

 

Trochę mnie to wkurzało, ale przecierpiałem te parę dni po czym postawiłem na bramie Server 2003. Na drugim kompie został XP. I po skonfigurowaniu sieci problem zniknął. Na bramie zaczęło w identyczny sposób zamulać neta, a na drugim kompie chodził już normalnie.

Tak było dp póki nie postawiłem na drugim kompie Server 2003. Od momentu wpisania Onet.pl i naciśnięcia Enter do momentu całkowitego wczytania strony mija ponad dwie minuty przy czym przez dłuższy czas widnieją napisy "Ustalania adresu serwera" i "Oczekiwanie na"

 

Nie wiem czemu tak się dzieje, ale skoro raz normalnie działało to powinno działać normalnej dalej. Konfiguracja sieci pod XP i Server 2003 na drugim komputerze identyczna.

 

W ustawieniach kart sieciowych na obu kompach adresy serwerów DNS Neostrady to 194.204.159.1 i 194.204.152.34

 

Czy ktoś ma pomysł na rozwiązanie tego problemu? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...