Jump to content
pieklo

Podział Neo 1mb Na 3 Kompy

Recommended Posts

Witam

Mam w domu 3 kompy,

1. Stacjonarny z neo 1mb (sagem fast 800), karta sieciowa wifi Dlink dwl g520 (do tego anetna panelowa 14dBi)

2. Notek Lenovo 3000 N200 z wifi a/b/g broadcoma i chyba jakies intelowskie wifi (nie wiem do konca)

3. Notek Dell C510 z wifi bradcoma a/b

Jako ze na sieciach wogole sie nie znam to mam pytanie jak udostepnic neostrade tym dwóm notkom ze stacjonarnego koma z karta sieciowa dlink dwl g520? Chcial bym zrobic cos na styl hotspota ale tylko dla tych dwoch notkow, oraz jakos zabezpieczyc sieć.

Z góry wielkie dzieki za pomoc.

P.S. jak podalem za malo informacji to piszcie a uzupelnie info o np. sprzecie ktorym dysponuje.

najprosciej to kupic modem adsl Annex A i router bezprzewodowy- spiac jedno z drugim, na modemie tryb bridge a router rozsyla sygnal- polecam linksysy z obsluga tomato .. kompa mozesz podpiac skretka a na lapkach bedziesz mial wifi.. w opcjach ustawiasz kanal nazwe sieci kodowanie/ klucz sieciowy czy widoczna czy nie .. :) potem laczysz sie lapkami do swojej sieci i wpisujesz klucz i dziala ..

sa tez urzadzania all-in-one

"Linksys WAG200G

Linksys WAG54GS

3com 3CRWDR101A-75

Robotics 9108"

wszystko w temacie http://forum.purepc.pl/temat/sprzet-siecio...er-kupic/247591